کارگروهی که دولت تشکیل می دهد چگونه می تواند از حق و حقوق مردم بافق دفاع کند

دسته: اخبار ویژه
۴ دیدگاه
شنبه - 6 تیر 1394

دخیل عباس زارع زاده در حاشیه 24 نشست کارگروه مطالبات مردم شهرستان بافق گفت: در ادامه جلسات قبل هر دو هفته یکبار این جلسه در دفتر امام جمعه تشیکل می شود . کما فی السابق باید پیگیر خواسته های مردم بود..
وی اظهار داشت: دو فاجعه در بافق در حال شکل گیری است 1-کاهش ظرفیت گندله 5 میلیون تنی گندله از چرخه فولاد بافق، سرمایه گذار خصوصی تاکنون بالغ بر 300 میلیارد تومان سرمایه در شهرستان هزینه کرده است. تمام زیر ساخت و برای تکمیل زنجیره کامل برای اولین بار بدون ادعا، دورغ، بزک کاری و مردم را فریب دادن آماده شده است. تعمداً از سرمایه گذار می خواهند تا فعالیت خود را تعطیل کند و این کار در راستای تأمین خوراکی است که برای جایی دیگر در نظر گرفته اند.
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دومین فاجعه عدم اعتماد سرمایه گذار بخش خصوصی برای زنجیره فولاد کسری است. فولاد کسری نمی تواند با اتکاء به سرمایه صندوق بازنشستگی شکل بگیرد. صندوق در حال حاضر برای پرداخت حقوق بازنشسته خود با مشکل روبرو می باشد و تمامی سود را نیز دریافت کرده است. سرمایه گذار وقتی عاقبت فولاد بافق را مشاهده می کند جرات ورود به سرمایه گذاری در این شهر را ندارد.
وی افزود: این سوال بی پاسخ می ماند چه فرقی بین بافق و اردکان وجود دارد ؟ اردکان متکی به چادرملو است و یک دهم ذخایر معادن منطقه بافق را هم ندارد مسافت آن هم تا چادرملو بالای 200 کیلومتر است . اما کنسانتره 10 و گندله 5 میلیون تن در آن جا احداث می شود و بافق با توجه به آن که منبع تغذیه ذخیره فولاد به صنایع جوار معدنی چسبیده، نمی تواند مجوز دریافت کند. مردم بافق که یک عمر در معدن سوختند. باید کاری به سرشان بیاید که برای یافتن شغل آبرومند به شهرهای دیگر مهاجرت کنند. چرا جوان نخبه بافقی باید شهر خود را رتک کند؟
زارعزاده در ادامه گفت: کارگروهی قصد دارند به موازات کارگروه قبل تشکیل دهند. لازم است بگویم چاقو دسته خود را نمی برد. کارگروهی که دولت تشکیل می دهد چگونه می تواند از حق و حقوق مردم دفاع کند. ظلمی که به مردم بافق می شود به وسیله وزارتخانه دولتی است. کارگروه در حال حاضر همه منتخب مردم هستند. نماینده کارگران نیز زمانی کنار می رود که کارگران اور را دیگر نپذیرند. سکوت علامت رضایت است


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 6 تیر 1394 - 10:24 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام اسفند 92 بود که من یه آگهی استخدامی تو روزنامه بازار کار خوندم “استخدام مجتمع فولاد بافق “دو بار هم اومدم بافق برای آزمون و مصاحبه که هر دو تاش هم قبول شدم .تو متن آگهی نوشته شده بود که نیرو های استخدام شده در طی سال 93 در بخش نورد این مجتمع به کار گرفته می شوند.ولی هنوز دعوت به کار نشدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 6 تیر 1394 - 1:08 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای دخیل عباس یادتان هست
که گفتید اگر خواسته های عملی نشود اعتصاب غذا می کنم
که گفتید اگر کارگروه قانونی نشود درب استانداری چادر میزنم
که گفتید مواظب باشید سرتان کلاه نرود من با شما هستم
ولی برای مهریز بندرخشک را گرفتید ،کارخانه ذوب و روی را کلنگ زدید و الی آخر
اینهایی که شما میگویید ما هم می دانیم شما جزء خبر بد آوردن کاری ندارید ،یک دفعه هم که از تفرجگاه مجلس میایید با دست پر بیایید به جای اینکه هر روز بیانیه و شعار برای هسته ای بد هید یک بیانیه و شعار در دفاع از حقوق بافق بدهید
شما هر موقع آمدید با سرو صدا میایید و بی سروصدا میروید
همه در محضر خداییم یادتان باشد ،به داد و هوار کاری درست نمیشود آقای نماینده ،که میخواهیدنمایندگی دوره بعد خود را تضمین کنید ،
37سال گذشت ولی قانونی برای احقاق حق از دست رفته بافق پیدا نشد
تا به کی تمنای وصال تو یگانه
اشکم شود از هر مژه چو سیل روانه
خدایا خسته شدیم دیگه بسه

نفس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 7 تیر 1394 - 4:59 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای نماینده لطفا این مطالب را درمجلس هم گزارش دهید.نه اینکه فقط مردما داغ کنید….

سلام این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 22 تیر 1394 - 12:47 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

کلا اقای نماینده به فکر مردم هیچ یک از شهرستان ها نیستند امیدوارم برای این دوره مجلس ثبت نام نکنند

You cannot copy content of this page