مردم متدین بافق همت قاطع تری پیرامون مدرسه سازی داشته باشند/رسانه در این زمینه به کمک آموزش و پرورش بیاید

دسته: عمومی
۱۰ دیدگاه
پنج‌شنبه - 11 تیر 1394

چند روز پیش مطلبی در قسمت رسیده ها به بافق فردا با عنوان«آموزش و پرورش بافق پس می ترقد؟/دو نوبته شدن مدارس ابتدایی» در خصوص دو شیفته شدن برخی مدارس درج شد و نظرات مختلفی از سوی مردم نیز به این سایت ارسال گردید
خبرنگار ما برای پی گیری این مسئله گفتگویی با رنجبر رئیس آموزش و پرورش بافق در این باره انجام داده است که با هم می خوانیم:
مدارس 22 بهمن، زهره و خلدبرین از جمله مدارسی هستند که مقطع ابتدایی و راهنمایی با هم ادغام شده و دانش آموزان در یک مدرسه مشغول به تحصیل می باشند .
در سالجاری تحصیلی مقطه راهنمایی سه پایه خواهد شد با این روند مدارس ادغامی با کمبود فضا و کلاس مواجه است.
علی اصغر رنجبر اظهار داشت: پیگیری های به صورت جدی با همکاری امام جمعه و فرماندار در حال انجام می باشد . سعی براین است تا مدرسه شهید خادمیان که در اول بلوار کشاورز در حال ساخت است حداقل تا 3 ماه اول سال تحصیلی تکمیل شده و در اختیار یکی از مدارس قرار گیرد تا مجبور نباشیم دانش آموزان را دو شیفت نماییم.
وی افزود:کاملاً واقفیم که در زمستان زمانی که شیفت عصر بچه ها تعطیل می شوند یرای دانش آموزان بازدهی خوبی برای تحصیل و درس ندارند.
رنجبر با اشاره به مدرسه طلوع که در خیابان عدالت واقع شده افزود: این مدرسه درساختمان استیجاری هلال احمر است و هنوز با گذشت 4 سال موفق نشدیم تا اجاره بهای آن را پرداخت کنیم .بهترین راه حل ضرب العجلی را تهیه کانکس یا حذف کتابخانه یا نمازخانه مدرسه نمی بینیم .مسئله باید به طور اساسی حل شود .
رئیس آموزش و بافق درباره افت تحصیلی در برخی از مدارس بافق گفت:یشترین افت تحصیلی در مدارس راهنمایی حجاب و حضرت زهرا (س) بوده؛ دانش آموزان زنگ تفریح آنان بعد از گذشت 45 دقیقه است در حالی که مدرسه راهنمایی 1 ساعت و نیم بعد از زنگ مراسم صبحگاهی باید سر کلاس حضور داشته باشند .هیجانات بچه های مقطع ابتدایی در زنگ تفریح باعث شده تا از آرامش دانش آموزان راهنمایی کاسته شود .
رئیسس آموزش و پرورش بافق ادامه داد: مدرسه ابتدایی میهمان راهنمایی است و الان صاحب خانه می خواهد به منزل خود بازگردد اما با موجی از اعتراض روبرو شده است .
رنجبر ادامه داد: از اولیاء خواهشمندیم مشکلات را پیگیری کرده و به آموزش و پرورش انتقال دهند باید از نزدیک مشکلات را حس کرد . در بافق مقوله مدرسه سازی و مدرسه یاری باید زنده شود . از رسانه ها و صاحبان قلم می خواهیم تا در این راه خطیر یاریگر ما باشند . 40 درصد از مدارس بافق نیازبه تخریب یا مقاوم سازی دارد . مردم متدین بافق همت قاطع تری پیرامون مدرسه سازی داشته و برای تعلیم و تربیت نسل جوان همت گمارند .


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
شهروند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 11 تیر 1394 - 5:28 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
باید عرض کنم که مدرسه ی پسرانه ی مدرس مدرسه ی راهنمایی حجاب را اشغال کرده است ! چرا باید دودش به چشم دانش آموزان دختر مدرسه ی 22 بهمن برود؟ . این مدرسه تازه 3 سال است که از شیفت درآمده و با توجه به اینکه در مرکز شهر ، قرار گرفته است مورداستقبال زیادی بوده و هست . ضمنا آموزش پرورش هم از بابت نصب دکل مخابرات در این مدرسه هزینه دریافت می کند و هم از بابت برگزاری کلاس زبان ولی کوچک ترین توجهی به این مدرسه نداشته و ندارند .

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 11 تیر 1394 - 6:14 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام جناب آقای رنجبر ساختمان اجاره کنید . بهترین راه برای حل این مشکل، شیفتی کردن مدارس نیست. چندی پیش سنگ آهن بودجه ی چشمگیری به آموزش پرورش داده است خوب مدرسه بسازید .

مادر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 12 تیر 1394 - 1:59 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام جناب آقای رنجبر مدرسه ی راهنمایی اباذر باید فکری به حال خودش بکنه. مدرسه ی 22 بهمن داره این وسط فدا میشه . اولیائ این مدرسه دارن تلاش می کنن که شیفتی نشه در حالیکه این مدرسه ی اباذره که باید مکان را خالی کنه تا مثل سابق بچه های مدرسه مدرس بیان سر جای خودشون و دانش آموزان حجاب هم متقابلا به قول شما به خانه ی خودشون برگردن. پس خواهشا هر برنامه ای دارید مدرسه ی 22 بهمن را حسابش را سوا کنید .

شهروند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 12 تیر 1394 - 4:57 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
ميتوانيد دستور تخليه مدارس غيرانتفاعي را بدهيد تا نيمي از مشکلاتتان به راحتي حل شود .مدرسه غيرانتفاعي طوبي گزينه مناسبي براي راهنمايي زهرا ميباشد.حق استفاده از بيت المال را به قشر ضعيف جامعه بدهيد ,نه …

Ali u gd این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 12 تیر 1394 - 11:35 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام اقای خواجه ای برنامه ریزی بهتری داشتن اموزش پرورش با توجهبه خبرهای دقیق و رسیده بودجه هنگفتی گرفته است که اقای رضایی در گروه وایبر که کارمندان اموزش و پرورش در ان به مدیریت اقای محمد علی رضایی فعالند از مدیر سنگ اهن و روابط عمومی تشکر کرده بودند اردکان درب کلاهسهایش اوتومات است اقای رنجبر من نمیگم و این حرف دل پدر ومادران دانش اموزان دو مدرسه است
علی کاظمی بافقی

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 12 تیر 1394 - 10:54 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام اگر کیفیت آموزش در مدرسه راهنمایی حجاب پایین اومده مطمئن باشید با دونوبته شدن مدرسه ابتدایی 22 بهمن و مدرسه مدرس ، کیفیت آموزش در هر دو مدرسه و دو برابر ، پایین تر خواهد آمد . اجازه بدید مدتی به همین منوال پیش بره تا مدرسه ای ساخته بشه انشاا…خواهشا برای یکبار هم که شده به حرف دل اولیائ گوش بدید . بنده تا قبل از اینکه فرزندم وارد نظام آموزشی نشده بود فکر نمی کردم تا به این حد اوضاع ، داغون باشه . زمانی که ما محصل بودیم با اینکه اوج جنگ و نابسامانی مملکت بود این همه مشکل نداشتیم به خدا . تازه الان که جمعیت مثل سابق زیاد نیست

یکی از اولیا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 13 تیر 1394 - 11:17 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
از زحمات آقای رنجبر تشکر میکنیم ولی خواهشمندیم فکری به حال دانش آموزان مدارس زهره و خلدبرین بکنند بخدا شیفت بعدازظهر بچه ها شب میرسن خونه کاش مدرسه خادمیان هرچه زودتر به اتمام برسد تا دعای خیر اولیا شامل حال باعث و بانی آن بشود وگرنه نوشدارو بعد از مرگ سهراب فایده ایی نداره
موفق باشید

همکار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 13 تیر 1394 - 11:20 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

تو رو خدا فکری به حال مدارس حاشیه بکنید مدرسه زهره همین جوری به علت قرار گرفتن کنار مدرسه نوساز 13آبان تو سری خور شده دیگه دوشیفت هم بشه ، وای بحالش

ولی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 13 تیر 1394 - 12:47 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ما اجازه نمیدهیم مدرسه ۲۲بهمن دوشیفته شود

ولی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 13 تیر 1394 - 12:58 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام. چند سال است مدرسه اباذر را خراب کردند تا مدرسه جدید بسازند هنوز اقدامی نکرده اند اگر تا امروز اقدامی کرده بودند امروز مشکل دوشیفته شدن نبود.

You cannot copy content of this page