تا اتمام بزرگراه یزد بافق 40 میلیارد تومان دیگر

دسته: عمومی
۵ دیدگاه
چهارشنبه - 17 تیر 1394

سانحه خیز بودن جاده‌های کشور، استاندارد نبودن ساخت جاده‌ها و مرمت و نگهداری غیراصولی راه‌های شریانی کشور به ویژه در زمینه حمل‌ونقل جاده‌ای و فرسودگی ناوگان مصائب حمل‌ونقل عمومی کشور را بیش از سال‌های گذشته افزایش داده است.
سال‌هاست بخش حمل‌ و نقل جاده‌ای با چالش و مشکلات فراوانی دست‌وپنجه نرم می‌کند. در این میان بی‌مهری مسئولان برنامه‌ریز و تصمیم‌گیر کشور در جهت نگهداری و بهسازی جاده‌های کشور باعث شده، هر سال بر مخاطرات این بخش افزوده شود.
هفته نامه افق کویر به منظور بررسی و نحوه روند احداث جاده های شهرستان بافق،گفتگویی با رئیس اداره راه و شهرسازی بافق انجام داده است.
«کاظم فتوحی» در پاسخ به این پرسش که «برای بهسازی جاده بافق- بهاباد چه اقداماتی صورت گرفته است؟ و آیا برنامه ای برای این جاده دارید؟» گفت: درخصوص محور بافق – بهاباد از راههای فرعی این شهرستان بوده که طی چند سال گذشته از محل اعتبارات استانی از سه راهی سه چاهون تا فلکه چغارت روکش آسفالت انجام شده و روکش مابقی آن تا کوشک در دستور کار این اداره بوده که به دلیل کمبود اعتبار تاکنون موفق به انجام آن نشده ایم. آشکار سازی نقاط پر حادثه مسیر توسط علایم فسفری، ایجاد شیار لرزاننده عرضی و همچنین طراحی باند دوم حد فاصل میدان چغارت تا سه راهی سه چاهون با همکاری سنگ آهن مرکزی و پیگیری و مکاتبه با وزارت راه و شهرسازی جهت بهسازی (ترجیحاً باند دوم) مسیر از محل اعتبارات ملی از سوی فرمانداراز دیگر اقدامات صورت گرفته درخصوص این محور است که امیدوارم در سال جاری این مهم شروع شود.؛ البته احداث باند دوم از سمت بهاباد تا روستای پرک با همکاری معدن چادرملو در حال اجرا است.
وی در پاسخ به این پرسش که»آیا در سال 94 شاهد اتمام بزرگراه بافق – یزد خواهیم بود؟ چه میزان اعتبار برای باقیمانده طرح لازم است؟ اظهار داشت:کل اعتبار در نظر گرفته شده در سال 94 برای طرح بزرگراه 3 میلیارد و 300میلیون تومان است که با توجه به نیاز 40 میلیاردی کار احداث مسیر مذکور را با مشکل روبرو کرده است، البته در ماه گذشته شاهد بازدید معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از این مسیر بودیم که وی قول پیگیری ویژه جهت تأمین اعتبار طرح را داد. درمورد پیشرفت کار بیشتر پل های مسیربه استثنای پل رودخانه شور و روگذر اسدی ساخته شده و زیرسازی 20 کیلومتر از این مسیر مراحل پایانی خود را پشت سر می گذارد.
ان شاا… شاهد شروع جاده بافق- رفسنجان از سوی کرمان خواهیم بود
فتوحی در پاسخ به این پرسش که» چه اقداماتی برای جاده بافق—نوق از سوی آن اداره و اتمام طرح از سوی کرمان صورت گرفته است و لاین طرح در چه مرحله ای قرار دارد؟ افزود: کار تعریض و ارتقای مسیر از فرعی به اصلی جهت محور بافق – زرند و رفسنجان در حوزه شهرستان بافق به اتمام رسیده و در حال پیگیری نصب علایم مربوطه هستیم. پیرامون اجرای ادامه مسیر بافق رفسنجان با توجه به زیر سازی و احداث ابنیه در سالیان گذشته و تأمین اعتبار قیر طرح در سالجاری از سوی کرمان ان شا ا…شاهد شروع عملیات خواهیم بود.
احداث مسیرخاکی گزوییه به پایان رسید
وی در پاسخ به این پرسش که»کار بهسازی جاده گزوئیه در چه مرحله ای قرار دارد؟ عنوان کرد: احداث مسیر خاکی طبق توافقات و صورت جلسات مربوط به جاده گزوئیه به پایان رسیده و هرگونه اقدام جدید منوط به موافقت محیط زیست و تأمین اعتبار می باشد.
تقاطع های کنار گذر جنوبی تأمین اعتبار شده است
وی در پاسخ به این پرسش که «برای کنارگذر جنوبی (کمربندی جدید) چه اقداماتی صورت گرفته است؟ (درخصوص تقاطع ها از جمله محور دانشگاه آزاد یا چاه الهیه و …) تصریح کرد: اعتبار لازم جهت طراحی کنارگذر جنوبی و شمالی جدید با پیگیری این اداره از محل اعتبارات ملی تأمین شده و مطالعه مسیر از ابتدای خرداد سالجاری شروع شده است. درخصوص ساماندهی بلوار زنده چغارت نیز باندهای کندرو در طرفین طراحی شده و اصلاح دوربرگردانهای آن نیز در طرح دیده شده که منتظر تأمین اعتبار جهت انجام آن هستیم، البته در سال گذشته نسبت به حذف نقاط پرحادثه حدفاصل جایگاه سروش و ناحیه صنعتی مبارکه و ایمن سازی آن اقدام شده است.
جاده سه چاهون تحویل این اداره نشده است
وی در پاسخ به این پرسش که «آیا برای آسفالت جاده اختصاصی سه چاهون برنامه ای در دست اجرا دارید؟ بیان کرد: جاده سه چاهون هنوز تحویل این اداره نگردیده است.
فتوحی در پاسخ به این پرسش که آسفالت محور پل سه دهانه قاضی به سمت بهشت الحسین(ع) آسفالت مناسبی ندارد آیا در محدوده اختیارات اداره راه است یا شهرداری اگر جزء اختیارات اداره راه است چه برنامه ای برای این منطقه دارید؟ گفت: ابتدای محور بافق – زرند حدفاصل پل سه دهانه تا بهشت الحسین(ع) بدلیل وجود دسترسی های متعدد غیر استاندارد از قبیل صدرآباد، قاضی میرجعفر، بهشت الحسین(ع) و همچنین ارتفاع کم پل تبدیل به یکی از نقاط پرحادثه محور مذکور شده بود که با مشارکت شهرداری در ابتدای سالجاری نسبت به جداسازی ترافیک رفت و برگشتی و دوبانده شدن مسیر همچنین ساماندهی تقاطع ها و تأمین ارتفاع لازم پل تا حد امکان اقدام شده است.
وی در پاسخ به این پرسش که برای تعریض جاده باقرآباد و صاق آباد با توجه به اینکه جزء مناطق گردشگری هست آیا برنامه ای دارید؟ افزود: مسیر بافق – باقرآباد در چند سال گذشته تعریض شده و تعریض باقرآباد- صادق آباد در حال انجام می باشد. در خصوص محور صادق آباد- حسن آباد نیز در ابتدای سالجاری مقدار سه و نیم کیلومتر از مسیر و همچنین دسترسی به تپه های ماسه بادی بهره برداری شد و ادامه آن نیز در حال احداث می باشد.

اکرم عباسی – افق کویر


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
احمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 17 تیر 1394 - 12:14 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خدا تمام کسانی را که در هر پست و مقامی هستند و در اتمام این طرح تعلل میکنند لعنت کند.

رنجبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 17 تیر 1394 - 7:57 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یک روزی یادم هست گفتند 4 میلیارد وبعدش شد 8 میلیارد و خلاصه در کل 16 میلیارد اعتبار طلب شد که بابت نصف راه 8 میلیارد گذاشته شد. حالا شده 40 میلیارد . اگر همین جوری پیش بره به 80 میلیارد و اینا هم خواهد رسید.

شهاب این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 18 تیر 1394 - 10:46 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

نمیدانیم اینقدر جاده در روستاها و شهرهای مختلف اجرا میشود و هیچکس خبردار نمیشود حالا 120 کیلومتر جاده را بعد عمری میخواهند بسازند یا پول نیست یا قیر نیست یا تحریمیم ما نمیدانیم مردم این شهر چه هیزم تری فروختند که همه با هاشان مشکل دارند .

مادر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 19 تیر 1394 - 11:19 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام . بهتر نیست از این به بعد کلیه ی طرح ها از سمت بافق به یزد شروع بشه تا بودجه اختصاص یافته صرف قسمت عمرانی حومه شهر یزد نشه و خود یزد دست به کار بشه .همیشه فرعیات مسیر، مسیر را طولانی تر میکنه اگه نزدیک یزد بودجه تموم بشه شاید مسولان یزد مجبور به همکاری بشوند.

بهاباد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 20 تیر 1394 - 11:05 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ای بابا همه مردم که دارن تو این جاده لعنتی کشته میشن بابا یه فکری بردارید

You cannot copy content of this page