انتقاد امام جمعه بافق از عدم وجود پایگاه انتقال خون در شهرستان

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
شنبه - 10 مرداد 1394

حجت الاسلام سید جواد سلیمانی در آئین عبادی سیاسی نمازجمعه این هفته با اشاره به نزدیک شدن روز اهداء خون گفت: متاسفانه در شهر ما سازمان انتقال خون وجود ندارد. اگر خدای ناکرده حادثه ای پیش آید که فردی نیاز به تزریق خون داشته باشد باید مسافت 110 کیلومتری تا مرکز استان را طی کند و هر چه تلاش نماید تا رسیدن به استان یک ساعت و ده دقیقه در راه خواهد بود.
امام جمعه بافق اظهار داشت: دولت مشکلات اقتصادی دارد اما اطلاعاتی از بارگیری روزانه 20 الی 30 کامیون سنگ داشته که درآمد کلانی از این طریق به دست می آید . سرمایه زیادی از این بابت کامیونداران کسب می کنند . چه اشکالی دارد که مردانگی کرده و در ساخت و ساز ساختمان انتقال خون همیاری و همکاری کنند.
مسئولین و افرادی که سرمایه های کلان دارند در این راستا فعالیت نمایند چرا که همه در برابر خداوند مسئول خواهیم بود.
وی همچنین از نیروی انتظامی در خصوص پیگیری سارقین احشام تقدیر کرده و اضافه نمود: ازرییس دادگستری شهرستان تقاضا دارم تا با اشد مجازات با سارقین احشام برخورد کند . سرمایه برخی افراد فقط همین دو رأس گوسفند است.
سلیمانی افزود: 120 راس گوسفند از مردم در طی این مدت به سرقت رفت. گاهاً افرادی به من مراجعه کرده و از این ناامنی شکایت کردند. یادم هست بعد از انقلاب بافق آنقدر امن بود که تا صبح درب منزلی هم اگر باز بود هیچ اتفاقی رخ نمی داد.
وی دربخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به غفلت از قبر و قیامت افزود: یکی از عوامل بازدارنده دنیاپرستی است. دنیا برای انسان آفریده شده همه انبیاء و اولیای نیز از نعمات الهی بهره برده اند. اما برداشتن گام و قدم مثبت برای قیامت اهمیت بسیاری دارد. دنیاطلبی باعث خواهد شد انسان خدا را به فراموشی بسپارد.
خطیب نماز جمعه این هفته بافق با اشاره به حدیث خاتم انبیاء که فرمودند “عشق به دنیا انسان را به هلاکت می رساند” عنوان کرد: عشق به دنیا باعث می شود انسان از مسیر اصلی غافل شده و در مسیری که رضای خدا نیست قدم بردارد. دنیاپرستی، فقرفرهنگی و تهیدستی از عوامل فساد جامعه است. برخی افراد به واسطه به دست آوردن ثروت های کلان مسیر زندگی خود را تغییر داده اند. روایت است حجاج بن یوسف این قدر با خدا ارتباط داشت که نام کبوتر حرم را به او نسبت دادند. کبوتر حرم در فضای حرم پرواز می کند. اما زمانی که بر مسند قدرت رسید و بی نیاز شد قرآن را بوسید و کنار گذاشت. و گفت به آنچه می خواستم دست یافتم.
وی ادامه داد: پول و قدرت در برخی مواقع باعث از جنگ های خانمان سوز می شود هیچ فردی به خاطر مسائل عبادی، اعتقادی و دینی اختلاف نمی اندازد. مسائل دنیایی باعث شد تا جامعه دچار چالش و تنش شود. شبی که پیغمبر(ص) به معراج می رفت خطاب رسید که بایست. خداوند تبارک و تعالی این جمله را فرمود ای رسول اگر همه ی مردم به اندازه زمین و آسمان نماز بخوانند و روزه بگیرند و اگر به اندازه فرشتگان غذا نخوردند. لباس ساده بپوشند اما حب و علاقه به دنیا داشته باشند من از آن ها فاصله می گیرم.
سلیمانی خاطر نشان کرد: اولاد گستاخ و سرمایه ی نادرست مایه ضرر و زیان مردم جامعه است. برخی از افراد نیز حاضرند برای رسیدن به قدرت خود را خوار و ذلیل کنند و صورت روی خاک گذارند. در جلسه خبرگان قبل از انتخاب هیئت رئیسه پیرترین شخص به عنوان رییس موقت انتخاب می شود در اولین جلسه خبرگان در زمان حضرت امام (ره) مرحوم خادمی اصفهانی به عنوان رییس موقت منتخب گردید بعد از رای گیری آیت اله مشکینی انتخاب شد. مرحوم خادم اصفهانی با کمک افراد از جای که نشته بود به پایین آمد. در هنگام برخاستن از جای خود سر تکان می داد و می خندید علت را جویا شدند گفت برای این می خندم که خیلی فکر می کنند پست اعتبار دارد.
امام جمعه بافق در خصوص دیدار دانشجویان برتر بسیج که در المپیاد علمی مدال دریافت کردند عنوان کرد: مقام معظم رهبری در این دیداردانشجویان را رهنمون نمودند و موفقیت جوانان را در راستای کار و فعالیت علمی کشور دانستند.
خطیب نمازجمعه این هفته در بخشی دیگر در خصوص سه نهضت مشروطه، نهضت نفت و نهضت انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: قیام ها و نهضت هایی به رهبری علمای برجسته در ایران رخ داد اما انقلبی که توانست با رهبری امام خمینی (ره) به پیروزی برسد انقلاب اسلامی است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
نقی معمولی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 10 مرداد 1394 - 7:44 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

حالا همه چیز شهرمون درسته فقط مونده انتقال خون مگه میشه مگه داریم مگه هست

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 11 مرداد 1394 - 12:27 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

از نیروی انتظامی بابت دستگیری سارقین احشام تشکر میکنیم واز دادگستری تقاضاداریم تکلیف احشام مردم هرچه زودتر مشخص شود.چند روز پیش رابط بومی را دیدم که گفتند باسند ازاد شده,این ازادی داغ مردم رابیشتر میکند

You cannot copy content of this page