من پولدار نیستم ؛ پس هستم !

دسته: مقالات
۹ دیدگاه
یکشنبه - 11 مرداد 1394

IMG_20150617_182951

( توضیح اول : این متن ، در واقع ، با بی پولی شوخی می کند . هر چند در ظاهر ، خوبی های بی پولی را توجیه می کند )
( توضیح دوم : هدفِ این متن ، توهین به آدم های پولدارِ باشرف ، نیست )

* اگر شما هیچ پولی در بساط ندارید پس خوشا به حالتان چرا که دیگر نباید غصه ی چگونه خرج کردنش را بخورید . همان طور که می دانید افرادِ پولدار خیلی از وقتِ خود را صرفِ این موضوع کرده و می کنند . بنابرین شما می توانید وقتِ طلای خود را ارزان نفروخته ، آن را به چیزهای مهم تری در زندگی اختصاص دهید .

* اگر شما بی پولید پس باز هم خوشا به حالتان چرا که دیگر ، غمِ از دست دادن و یا ترس از دزدیده شدنش را ندارید و در چنین شرایطی است که زندگیِ تان شیرین می شود چرا که مسلماً با جانِ بی غم و روحِ بی اضطراب ، عُمرِ شما طولانی شده و یا حداقل ، سرطان نمی گیرید .

* اگر شما پول ندارید چه بهتر که ندارید . مگر آن هایی که دارند به کجا رسیده اند ! من خودم آدم پولداری را می شناختم که ورشکست شد و بی پول گردید طوری که آخرِ سَر مجبور شد از ترسِ بی آبرویی ، دست به خودکشی بزند . شما که نه جرأتِ چنین کاری را دارید و نه دوست دارید که جانِ عزیزتان را آن هم به خاطرِ هیچ و پوچ و چرکِ کفِ دست ! به خطر بیندازید پس همان بهتر که اصلاً از اول ، پولی نداشتید تا این که بعداً مجبور شوید دست به چنین عملِ بیهوده و ترسناکی بزنید .

* حتماً این ضرب المثل را شنیده اید که : آن کس که پول داشت عاقبت مُرد و آن کس که پول نداشت همیشه تلاش نمود و هیچ گاه از حرکت بازنایستاد !! البته اگر هم این ضرب المثل ، تا کنون به گوش تان نخورده ( که بعید می دانم خورده باشد ) سعی کنید همین الان جایی یادداشتش کنید تا همیشه این حقیقت را که کلُاً پول ، چیزِ بدی است و جیز است و بو می دهد و خیلی چیزهای بدِ دیگر ! مَلکه ی ذهنتان شود .

* یک نکته ی مهمِ دیگر . آیا تا به حال به آدم های پولدار توجه کرده اید و یا به تصویری که در داستان ها و فیلم ها از این قشرِ ارایه می شود ؟ اغلب آن ها آدم های چاق و کچل و کم عقلی هستند که کمترین توجهی به آدم های فقیر و بی پولِ پیرامونِ شان ندارند . آنها همچنین بسیار طَمّاع ، خسیس و حتی موذی و فرصت طلب و . . . و . . . و . . و در یک کلام ، بسیار رقّت انگیزند . پس خوشحال باشید که این قدر سَفّاک و بی رحم و آب زیرکاه نیستید . ( شما یک شخص شخیصِ لاغراندام ، رویایی و جالب انگیزناکید ! که البته خودتان کمتر تا به حال به چنین نمای خوب و دلپذیری از شخصیت تان توجه نموده اید )

* و کلامِ آخر این که :
آدم های پولدار ، اصلاً اهلِ رؤیا پردازی و عالمِ تخیل نیستند . این آدم ها معمولاً به آخرِ خط رسیده اند چرا که دیگر چیزی برای به دست آوردن ندارند ! اما شما خوشحال باشید که همیشه در راهید و مدام تلاش می کنید تا به آرزوهایتان رسیده ، به رؤیاهایتان تحقق ببخشید . پس شما زنده اید و زندگی می کنید برخلافِ آن ها که خیلی وقت است مُرده اند ! و خود خبر ندارند .

*** نویسنده : جلیل زعیمیان ( صبا بافقی )


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 11 مرداد 1394 - 12:05 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام ولی باپول همه چیز رامی شوددرست کردآدمهای بی پول درخانه حود نیز غریب هستنددرضمن اگربارویاپردازی انسانها به جایی می رسیدندبی پول هاتا حالاپولدار میشدند لطفا ازخواب بیدار شوید

هناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 11 مرداد 1394 - 4:14 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این نوشته فانتزی هست تا واقعی باشد.نمیدونم چرا میخواهیم سر خودمون و دیگران با این حرفا کلاه بذاریم .اگر سری به بیمارستانها . بانکها زندانها بزنیم می بینیم واقعیت چیز دیگری است
در سرزمین واژه ها وارونه زندگی می کنیم

جلیل زعیمیان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 12 مرداد 1394 - 4:02 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

عزیزان ، این یک متن طنز است . یک طنزِ وارونه که بی پولی را به سُخره می گیرد هر چند در ظاهر ، اشاره به این دارد که بی پولی ، بهتر از پولدار بودن است . ( که هیچ وقت این گونه نیست )

لطفاً توضیح اول این متن را دوباره بخوانید .

منصوره این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 12 مرداد 1394 - 11:41 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
ديدگاه خوبي بو د و موضوع خوبي براي نوشتن ولي متن زياد جذابي نداشته يك مقدار روي قلمتان و سبك نوشتن تجديد نظر فرماييد.
باتشكر

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 12 مرداد 1394 - 1:56 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

البته در بعضی موارد بی پولی در سر کمتری دارد. گرچه مطلب بالا طنز گونه نگاشته شده است

دل شكسته این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 22 مرداد 1394 - 4:03 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

كلا اگه بي پوليد بايد زحمت بكشيد واسه همين وقت نداريد چاق بشيد يا كچل. خلاصه به قول قديميا پول پيش غول و غول در بيابان ? بله ما هم بيابان زياد داريم هم غول منتها موقعيتش پيش نمياد بريم بگيريم بيايم رفتي سهم منم بگير

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 25 مرداد 1394 - 10:28 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دنیای الان فقط برا پولداراست.پول نداشته باشی به چشم حقارت نگات میکنن.

Fa. این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 25 مرداد 1394 - 2:04 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دوست عزيز پول آسايش مياره ولي آرامشو ميگيره
حداقل اينكه پولدارا اسايش دارن ولي بي پولا نه ارامش دارن نه آسايش
مطلب طنز شما قشنگ بود
اميدوارم خدا به اندازه ظرفيت افراد بهشون پول بده و در كنارش آرامش خيال عطا كنه
اون آرامشه خيلي مهمه
???

نسترن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 30 اردیبهشت 1396 - 12:00 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مطلب جالبی بود.

You cannot copy content of this page