نشست خبري بخشدار مركزي بافق با اصحاب رسانه و مطبوعات

دسته: عمومی
۸ دیدگاه
شنبه - 14 شهریور 1394

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق ؛ به مناسبت هفته دولت نشست خبري بخشدار مركزي بافق با اصحاب رسانه و مطبوعات شهرستان بافق برگزار شد.

بخشدار مركزي بافق ضمن تبريك هفته دولت و تجليل از خدمات و زحمات خبرنگاران شهرستان به منظور انتشار اخبار و رويدادهاي مختلف در شهرستان گفت : بخش مرکزی بافق با 140 روستا دارای 8 هزار نفر جمعیت بوده که 26 روستا دارای شورای اسلامی مي باشد كه از اين تعداد 21 روستا نیز دارای دهیاری است.

محمد رضا فتاحي با اشاره به عملكرد بخشداري در یک سال گذشته دولت تدبیر و امید، در بخش مرکزی بافق گفت: با همدلی و همراهی همه دهیاران، شوراها و مسئولان ادارات توفیقات خوبی نصیب روستاهاي شهرستان بافق شده است و حجم کارهای انجام شده، چندین برابر سال های قبل مي باشد كه مردم خود مي توانند مقايسه كنند.

وي افزود : یکی از مهم ترین اقدامات بخشداري مركزي هزينه مبلغ بيش از 45 ميليارد ريال از محل 2درصد عوارض عمران و آباداني شهرستان همچنين ارزش افزوده واريزي به حساب دهياري ها طي يك سال گذشته بوده است به گونه ای که دهیاران فعالانه در راستای توسعه روستای خود تلاش كنند.

فتاحي يكي از موفقيت هاي بخشداري مركزي بافق را راه اندازي مجدد كميته عمران روستايي با حضور مديران دستگاههاي مربوطه شهرستان عنوان كرد و گفت : تا كنون بيش از 14 جلسه اين كميته پيرامون بررسي مشكلات روستاها و جمع بندي جهت رفع آن برگزار شده است.

بخشدار مركزي بافق با اشاره به شركت فعال بخشداري در مسابقات ورزشي و فرهنگي خاطر نشان كرد: براي اولين بار در مسابقات شتر سواري كشوري كه در اصفهان برگزار شد شركت و حائز رتبه سوم كشوري در اين مسابقات شديم ، علاوه برآن به كسب رتبه هاي برتر در مسابقات ورزشي بانوان روستايي نيز مي توان اشاره كرد.

فتاحي گاز رساني به دهستان سبزدست و روستاهاي اطراف آن را از ديگر برنامه هاي بخشداري عنوان كرد و تصريح كرد : با پيگيري و هماهنگي هاي بعمل آمده از سوي معاون عمراني استاندار يزد ، شركت گاز استان و فرمانداري شهرستان با مسئولان استان كرمان مقرر شده گاز رساني به روستاهاي بخش مركزي (دهستان سبزدشت ) از سمت استان كرمان و با همكاري شركت گاز استانهاي يزد و كرمان انجام شود.

وي با تاكيد بر اشتغال پايدار و اسكان دائم براي روستائيان بخش مركزي گفت : بر اساس نياز سنجي و امكان سنجي برخي طرحهاي اشتغالزا ، موفق به اجراي برخي طرحهاي كشاورزي از جمله احداث و راه اندازي دامداري هاي سبك و سنگين ، مرغداري ، كشت گلخانه اي ، پرورش ماهي و … در برخي روستاها شديم.

محمد رضا فتاحي در ادامه به مهمترين اقدامات بخشداري و شوراي هاي اسلامي روستاهاي بخش مركزي اشاره كرد و گفت: با راس قرار دادن بخشداری و شوراها بر امور عمرانی روستاها باعث شدیم که حداکثر بهره برداری را از اعتبارات داشته باشیم كه نمونه هاي بارز این مورد عبارتند از:

1- آسفالت بیش از 11هزار مترمربع معابر و مسيرهاي دسترسي در روستاهای بخش مرکزی

2- احداث و راه اندازي شبكه ديجيتال در روستاهاي باجگان ، دولت آباد و كوشك

3- ایجاد و راه اندازي ساختمان بخشداري در دهستان سبزدشت

4- پيگيري رفع مشكل آب آشاميدني روستاهاي قطرم و منطقه سبزدشت

5- خريد 3 دستگاه ماشین حمل زباله ، یک لودر و يك دستگاه ماشين آتش نشاني با اعتباري بالغ بر پنج ميليارد ريال كه به زودي به روستاههاي بخش مركزي واگذار مي شود.

6- اصلاح و بروز رساني طرح هادی روستاها

7- تقویت آنتن دهی بخش مرکزی و استقرار GSM روستایی

8- اجراي 17 طرح هادی در روستاهای بخش مرکزی

9- خريد وسايل بازي پارك كودك و نصب در 23 روستاهاي بخش مركزي

10- انجام آسفالت 20 كيلومتر از مبادي ورودي روستاهاي پرتردد با همكاري اداره راه و شهرسازي در آينده نزديك

11- روكش آسفالت محور باقر آباد – صادق آباد با اعتباري بالغ بر 3 ميليارد ريال با همكاري راه و شهرسازي شهرستان

12- تهيه و تدوين سند توسعه گردشگري چهار روستاي هدف گردشگري شهرستان( قطرم- شادكام – باجگان – باقر آباد) با توجه به سند توسعه شهرستان بافق

13- انجام مطالعه جاده دسترسي به منطقه سبزدشت از سمت روستاي شادكام

14- فعال تر كردن شركت تعاوني دهياري هاي بخش مركزي بافق به منظور انجام پروژه هاي عمراني و خدماتي در شهر و روستا

15- احداث و راه اندازي دستگاه آب شيرين كن در روستاهاي شيطور ، موري آباد ، مباركه و گزستان

بخشدار مركزي بافق در پايان ضمن تقدير از همكاري فرماندار شهرستان ، مديران دستگاههاي اجراي ، دهياران و اعضاي شوراي اسلامي روستاها با مجموعه بخشداري مركزي بافق خاطر نشان كرد: خوشبختانه با برنامه ریزی های صحیح دولت تدبیر و امید و اعتبارات اختصاص یافته به دهیاری ها و هم چنین دستگاههای اجرایی و پروژهای عمرانی در بخش مركزي شاهد عمران و آبادی درسطح روستاها شده ايم و اميدواريم اين همدلي و همراهي همه جانبه ادامه داشته باشد.

  IMG_6205 IMG_6206 IMG_6207 IMG_6219


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 15 شهریور 1394 - 9:28 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن تشکر اززحمات آقای فتاحی خواهشمند است در خصوص موارد ذیل توضیحاتی ارائه نمایید:
– مشکل آب آشامیدنی سبزدشت را چگونه حل کرده اید؟ آیا می دانید ذخیره سفره آبی دشت شیطور بسیار اندک بوده و رو به اتمام است؟ عمیق تر کردن چاه برای برداشت بیشتر مشکلی را حل نخواهد کرد! به فکر راه حلی پایدار باشید.
– آیا می دانید با اجرای طرح هادی در روستاها بافت سنتی روستا را به هم زده می شود و به روستائیان تلقین می شود مانند شهرنشینها مصرف کننده شوند؟ همیشه به ابعاد اجتماعی حل مشکلات نیز توجه نمائید.
خیلی از روستاها که جمعیت آنها به حد نصاب نیز رسیده است دارای شورا و دهیاری و حتی شورای معتمد نیز نمی باشند؟ چرا؟
و ….
که در این مجال نمی گنجد!!!

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 15 شهریور 1394 - 9:42 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خیلی از کارهایی که می گویند انجام شده و بعضی هایش واقعا انجام شده غیرکارشناسی بوده. از جمله آب شیرین کن روستای موری آباد. یکی نیست بگه جانمایی این دستگاه رو کی مشخص کرده! بابا از اهالی همین روستا می پرسیدید خودشون بهتر از برخی مهندسها و کارشناسا می گفتند که این دستگاه رو مابین موری آباد و علی آباد نصب میکردید تا پیرزن و پیرمردهای زحتمکش روستایی مجبور نباشند از اون سر علی آباد برای برداشتن آب شیرین به اون سر موری آباد برن.

رحمت این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 15 شهریور 1394 - 9:49 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اگه این گزارش عملکرد اقای بخشدار هم مثل کاشت هندوانه در طاشکوئیه اونم با زهاب معدن متروکه سرب و روی باشه که تکلیف بخشدار دولت تدبیر وامید معلومه…

سحر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 15 شهریور 1394 - 10:06 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

از زحمات دولت تدبیر و امید تشکر می نمائیم

اصغر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 15 شهریور 1394 - 2:00 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام آيا اين 21 روستا اين قدر ارزش دارد كه توسط بخشداري 45ميليارد در طول يكسال هزينه شده است.

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 15 شهریور 1394 - 4:24 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام. واقعا مردم منطقه سبزدشت چشمتون را روی خوبیها بستید. آقای رحمت شما هم مغرض صحبت می کنید. بخشدار فعال عملکردش قابل تقدیر است. زشته والا زشت. از خدا بترسید.

رحمت این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 16 شهریور 1394 - 9:11 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب صمیمی کجایی که یادت به خیر…. باز هم باید یادی از آقای صمیمی بخشدار محبوب و مردمی سالهای گذشته بکنیم. خدا اجرش دهد!

حسنعلی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 16 شهریور 1394 - 9:13 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای کامنت شماره 6 محمد:
شما حتما سبزدشتی نیستی که این گونه نظر میدهی. وگرنه همه می دونن چه خبره و خودشون قضاوت می کنند. خیلی از کارهایی که گفتن انجام شده، یا انجام نشده و یا غیرکارشناسی بوده.

You cannot copy content of this page