غرفه داران بافقی اجناس خود را با 20 درصد قیمت زیر بازار عرضه می کنند

دسته: عمومی
۸ دیدگاه
سه‌شنبه - 17 شهریور 1394

رییس صنعت، معدن و تجارت بافق:
غرفه داران بافقی اجناس خود را با 20 درصد قیمت زیر بازار عرضه می کنند
رییس صنعت ، معدن و تجارت گفت: نمایشگاه بافق شامل 105 غرفه است که 17 غرفه متعلق به کسبه بومی شهرستان است.
ولی الله رنجبر در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار ” بافق فردا” اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم از راهبردهای موثر در تامین مایحتاج عمومی، تنظیم بازار و کنترل قیمت ها است. و در راستای ایجاد تبادل میان عرضه و تقاضا این کار انجام می شود.
وی افزود: در آستانه بازگشایی مدارس از تاریخ 12 تا 19 شهریور ماه برای برگزاری نمایشگاه هدف گذاری شده است. تعداد 105 غرفه شامل لوازم التحریر، کیف، کفش و پوشاک حضور دارند. تلاش شده تا واحدهای تولیدی در نمایشگاه مستقر شوند. از این تعداد 17 غرفه متعلق به کسبه بومی شهرستان می باشد.
رنجبر بیان کرد: غرفه داران با نرخ مناسب و 20 درصد قیمت زیر بازار اجناس خود را در اختیار مشتری قرار می دهند. برای کنترل قیمت ها بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت دائم در نمایشگاه حضور دارند و این موضوع را رصد می نمایند. در صورت هر گونه تخلفی همشهریان می توانند به اولین غرفه در محل سالن نمایشگاه مراجعه کنند.
رییس صنعت، معدن و تجارت خاطر نشان کرد: مناسب نبودن فضای نمایشگاه یکی از نظراتی است که قابل قبول می باشد و امیدورایم در موارد بعد این مشکل اصلاح گردد. با توجه به حساسیت مردم بافق این موضوع را پیگیری خواهیم کرد. گرچه در نصب غرفه از استانداردها تبعیت شده است.
وی با اشاره به حمایت از مجری بومی در برگزاری نمایشگاه گفت: طبق آماری که وجود دارد یک فرد بومی تجربه برگزاری نمایشگاه را دارد. و به علت کوتاهی وی و تاخیر در مراجعه و اعلام آمادگی با فرد غیر بومی قرارداد منعقد شد. دیدگاه و نظر این است تا بومی ها فعالیت کنند حتی اگر ضعفی هم در اجرای برنامه وجود دارد حمایت صورت گیرد و برای تقویت آنان کمک و مساعدت لازم انجام شود.
وی در مورد این موضوع که چرا جشنواره خرما در بافق برگزار نمی شود عنوان کرد: پیشنهاد خوبی است حتماً این نظر عملی خواهد شد و در این راستا همکاری می نماییم.
رنجبر ادامه داد: نظرات و پیشنهادات مردم برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و تقاضا داریم با ارائه نظرات ما را یاری نمایند.
رییس صنعت در ادامه این گفتگو در خصوص وضعیت میوه در شهرستان گفت : قیمت اقلام میوه با مرکز استان مقایسه می شود تاکنون سعی شده تا کنترل قیمت میوه به صورت جدی انجام شود و هیچ گونه مماشاتی با متخلفان صورت نخواهد گرفت و در راستای احقاق حقوق مصرف کنندگان از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد شد
وی افزود: هر چه بازرسی تقویت و قیمت رصد شود باز پایش مقطعی است باید یک باربرای همیشه کار انجام شود و این مشکل حل گردد. شهردار پیگیرهای ویژه ای را در مورد احداث میدان میوه و تره بار آغاز کرده و با همکاری شهرداری، اداره صنعت، معدن و تجارت واداره مسکن وشهرسازی موضوع مرتفع می شود.
رنجبر یادآور شد: بر روی موضوع کنترل قیمت میوه اشرافیت وجود دارد . به صورت هفتگی قیمت ها را از اتحادیه میداندار و طواف یزد با تایید سازمان صنعت، معدن و تجارت دریافت می شود. که این قیمت مربوط به قیمت عمده فروشی و در محل میدان تره بار یزد است. میوه فروش نیز می تواند برای برخی اقلام 35 درصد و برای برخی دیگر 25 درصد به عنوان بالاسری و سود میوه لحاظ نماید
رییس صنعت، معدن و تجارت گفت: ضمن احترام به مطالبه عمومی شکل گرفته در خصوص قیمت میوه از هیچ کوششی در رابطه با جلب رضایت عموم شهروندان دریغ نخواهم کرد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
منصف باش این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 17 شهریور 1394 - 11:53 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.
جناب آقای رنجبر تشکر و سپاس بخاطر ایجاد نمایشگاه .
چندین سئوال ذهن من رو بخود مشغول کرده اگه پاسخ بدید خیلی ممنون میشم.
1-چرا جای غرفه ها رو بزرگتراز حدمتعارف اجازه دادید دایر کنن تا بازدید کنندگان مجبور نباشند بخاطر خرید با زور از لابلای هم رد بشن.خانوادها بخاطر خرید مایحتاج مجبوربه ورانداز کردن همه اجناس نمایشگاه هستد واین درحالی است که بخاطر کمبود فضای راه رو ها زن و مرد قاطی و از لابلای هم باید رد بشن.میشد با کم کردن فضای غرفه ها راه روها جای بیشتری داشته باشند.
2-چرا تدبیری برای علافان و مزاحمین نوامیس اندیشیده نشده و برادران بزرگوار علاف بدون واهمه دربین نوامیس مردم چرخ میخورن؟
بارها شاهد بودم چند جوان علاف و بیکار چندین بار سالن نمایشگاه را طواف نمودند .نیروی انتظامی از شمابیشتر انتظار میرفت.
3-چندین غرفه به مغازه داران بافقی اختصاص داده شده بود و طبق فرمایش شما اجناس با بیست درصد کمتر از مغازه فروش داشته حال جای سئوال اینجاست ؟مگر چه معجزه ای صورت گرفته که مغازه داران با اینکه کرایه نسبتا بالایی برای اجاره غرفه میپردازند باز اجناسشان با بیست درصد ارزانتر بفروش میرسه؟
مگه تومغازه و وقت عادی نمیشه همون اجناس رو کمی ارزانتر به خلق الله فروخت؟پس یه جای کار میلنگه اصلا دودوتا چهارتا جور نیست؟
اصل کارنمایشگاه دایر نمودن مکانی است برای عرضه محصولات تولید کنندگان وصاحبان کالا وخدمات دراین چندسال جزو عجایب بوده که مغازه دار از صدمتر اون طرف تر اجناس بنچل و انبار مونده رو بیاره و به مردم مثلا بفروشه .
واین اصل کار رو زیر سئوال میبره بله شنیدم مغازه داران تهدید به اعتصاب میکنن که مثلا ما مالیات میدیدم ووووو
دلیل نمیشه شمابزرگواران به خواسته ناحق اونا تن بدهید.
مغازه داری اگر انصاف و وجدان داشته باشه سرکوه قاف هم که بره مشتری براش میره و جنسش تو انبار نمیمونه بد بختی اونجاس که میخوان به زور و تبلیغات آنچنانی اجناس بی کیفیت رو با قیمت جنس مرغوب بفروشن.
نمیشد از تولید کنندگان صاحب نام دعوت بعمل بیاد تا ماهم طعم جنس مرغوب و ارزان رو بچشیم؟
متشکرم برادر رنجبر توفیق روز افزون را درهمه امور برای شما وسایر عزیزانی که در امر دایر نمودن نمایشگاه همکاری و مساعدت نمودند از خداوندمتعال خواهانم .

پاسخ این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 17 شهریور 1394 - 2:21 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن تشکر از جنابعالی

مقام مسئول این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 17 شهریور 1394 - 2:22 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کامنت شماره 1 لطفاٌ با شماره 32436052 تماس بگیریدتا پاسخ لازم دریافت نمائید

  منصف باش این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 18 شهریور 1394 - 8:59 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام مجدد.
  اخوی اگه میخواستم اینجا مطرح نشه که زنگ زده بودم لطفا همین جا جواب بدین اون عده از همشهریانی که دغدغه هایی این چنینی دارن با جواب های مستدل شما بزرگوار قانع بشن.

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 18 شهریور 1394 - 9:49 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام وخسته نباشیدازمدیرلایق وبومی جناب اقای رنجبر دستتان دردنکنداموراتی که دراین مدت انجام داده ایدقابل تقدیراست احسن برشماکه واقعا درامورات محوله جدی هستید

سالار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 18 شهریور 1394 - 12:20 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با عرض سلام وخسته نباشید خدمت جناب اقای رنجبر وتشکر از زحمات بی دریغ شما امیدوارم موفق و موید باشید

کشاورز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 19 شهریور 1394 - 11:17 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام لازم است ازمتولیان امردرایجادنمایشگاه بخصوص ریاست اصناف اقای حاجی حسنی واداره بازرگانی اقای ولی الله رنجبرتقدروتشکرویزه شودخدا قوتتان بدهد

  حق گو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 21 شهریور 1394 - 8:43 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  با سلام
  جناب آقای کشاورز من دونکته رو تو کامنت شما دیدم که لازم دونستم یاد آوری کنم
  فکر کنم شما چند سالی اطلاعاتتون رو به روز نکردید
  اولا آقای عباسزاده ریاست اصناف را بر عهده دارن و در دولت آقای احمدی نژاد اقای حاجی حسنی آخرین بار رئیس بوده اند
  ثانیا اداره بازرگانی باز هم در دولت اقای احمدی نژاد با ادغام صناع و معادن به نام صنعت معدن تجارت تغییر نام داده است

You cannot copy content of this page