وعده ای که حتی با طومار خانواده شهدای بافق به نتیجه نرسید

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
جمعه - 6 مرداد 1391


اسفند ماه هشتادوهشت خبری مبنی بر هم حوزه ای شدن شهرهای بافق وبهاباد با اردکان در سایت های خبری، تداعی کننده این موضوع بود که مردم ا ین دو شهرستان باز هم باید شاهد ظلمی دیگر و تبعیضی دوباره باشند و پس از قرارگرفتن در بزرگترین حوزه انتخابیه کشور اکنون باید نظاره گر فراموش شدن آرزوی دیرینه خود مبنی بر داشتن یک نماینده در مجلس شورای اسلامی باشند و این موضوعی بودکه سا لها از آن رنج می بردند.
به دنبال مطرح شدن این موضوع جمعی از جوانان فعال اجتماعی شهرستان بافق عزم خودرا جزم کردند که با تهیه نقشه ای به انضمام طوماری که به امضاء تعدادی ازخانواده های شهداء رسید برای پیگیری موضوع راهی تهران شوند و توفیق همراهی این عزیزان نصیب بنده گردید.
قریب چهل نسخه از این طومار ونقشه پیوست در اختیار نماینده های مختلف؛ کمیسون شورای مجلس، نماینده های شهرهای مختلف استان یزد و کمیسیون امنیت ملی قرار گرفت و نسخه هایی نیز به دفترمقام معظم رهبری، استاندار و سایر مسئولین ارسال گردید و جلسه یک ساعته ای نیز در وزارت کشور با مسئول تقسیمات کشوری ترتیب داده شد و بی عدالتی تقسیم حوزه های انتخابیه استان با وی در میان گذاشته شد ولذا وی قول پیگیری و مدنظر قراردادن این خواسته مردم بافق را داد.

پس از این دیدار گزینه هایی چون؛ بحث حوزه انتخابیه الحاق دو شهر بافق و بهاباد به یزد با دو نماینده و همچنین بافق، بهاباد ومهریز مطرح شد و تاهفته گذشته که به یکباره بحث هم حوزه شدن این دو شهر با اردکان دوباره طرح گردید.

البته باید یادآور شوم که مردم و جوانان بافق امروز به عکس گذشته بسیار بادقت تحولات این حوزه را دنبال می کنند و امیدواریم مسئولین دولت عدالت محور خواسته بحق مردم را مدنظرقرار دهند.

نگارنده تصور می کند شاید ریشه بحث های حاشیه ای که در چندماه گذشته مطرح شد برای فراهم گردیدن مقدمات الحاق شهرهای بافق و بهاباد به اردکان باشد، اما بطور حتم شهرهای بافق و بهاباد در این موضوع اتفاق نظر دارند که باید حوزه انتخابیه ای در شان مردم محروم این دو خطئه باشد، نه فقط بر روی کاغذوپشت درهای بسته صورت مسئله عوض گردد.
سوالات مورد بحث در افکار عمومی دو شهرستان بدین گونه است :
تاثیر برداشت ذخایر زیرزمینی آب بهاباد به دنبال افتتاح خط چهارم تولید کنسانتره معدن چادرملو در هفته های اخیر و خط پنجم آن در هفته های آینده چقدر است َ؟

مسابقه سرمایه گداری بین واحدهای فولادی کشور که آخرین آن کلنگ زنی سومین واحد فولاذی تحت عنوان فولاد اسفنجی که در اردکان اتفاق افتاد چه تاثیری بر برداشت بی رویه و خالی شدن معادن سنگ آهن بافق دارد؟

ماراتن اشباع شدن واحدهای فولادی در کدام یک از شهرهای فولادی کشور به اتمام می رسد ؟

آیا می توان گفت مافیای فولاد در دو یا سه شهر کشور شکل گرفته واگر ایتگونه است ، اجازه خواهند داد طرحی مثل فولاد بافق (معروف به هدیه دولت نهم به مردم شهرستان بافق است ) بعداز چندین سال کش و قوس به سرانجام برسد ؟

قدرت پنج نماینده مجلس استان یزد جهت اضافه کردن یک نماینده از مجموع سی نماینده در نظر گرفته شده برای مجلس شورای اسلامی به جمع خودشان چقدر است ؟

آیا مردم دو شهرستان بافق وبهاباد باید چوب اضافه نشدن نماینده به استان را با الحاق به اردکان بخورند ؟ سرنوشت مردم در عمران وآبادانی این دو شهرستان به کدام کج راهه بن بست خواهد رفت ؟

چقدر در عمل نماینده فعلی بر مهمترین شعار خود مبنی بر رفع بی عدالتی در تقسیم حوزه های انتخابیه بعداز انتخابات نفس گیربزرگترین حوزه مجلس از بین آن همه وعده انتخاباتی مصمم خواهد بود ؟

ودر آخر اگر این حادثه نامیمون برای مردم این دو شهرستان رخ دهد چه کسی مقصر خواهد بود ؟

مهدی رنجبر بافقی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
حسن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 6 مرداد 1391 - 3:03 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مسئولینی که دم ساعت از اکرام خانواده شهدا صحبت می کنند چرا توجهی به خواسته های آنان ندارند . شاید بتوان گفت تمام صحبت های آنان در حد حرف از خانواده شهدا است .

دخیل عباس حمایتت میکنیم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 8 مرداد 1391 - 10:55 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب حجت السلام والمسلمین دکتردخیل عباس زارعزاده مهریزی ماهمگی به شماکه نماینده ای شجاع وحق طلب هستید وازقدرت بالای بیان هم برخورداریدایمان اعتقاد واعتماد داریم وهمگی هم میدانیم حوزه موردنظرحضرتعالی هم درچهارسال آینده حوزه دلخواه مردم بافق مهریزوبهابادهست وامیدواریم با پیگیریهای مستمرجنابعالی تحقق پیداکند.انشاالله

You cannot copy content of this page