برگزاري نشست هماهنگي حضور در نخستين نمایشگاه ملی توانمندی های روستائیان در بافق

دسته: اخبار ویژه , عمومی
بدون دیدگاه
پنج‌شنبه - 26 شهریور 1394

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بافق ؛ به منظور شرکت و معرفی توانمندی های روستائیان شهرستان بافق در نخستين نمایشگاه ملی توانمندی های روستائیان در عرصه اقتصاد مقاومتی که در تهران برگزار می شود؛ نشست هماهنگي و برنامه ريزي با حضور معاون فرماندار ، بخشدار مرکزی و جمعي از دهياران و مسئولان مرتبط در محل فرمانداری بافق برگزار شد.

معاون فرماندار بافق با تاكيد بر اهميت والاي اين نمايشگاه در سخناني اظهار داشت : امسال دومین سالی است که دولت تدبیر و امید بنا دارد روز ملی روستا را با برنامه های متنوع و باشکوه خاص در سطح ملی برگزار کند که یکی از این برنامه ها در زمینه همایش ملی و دیگری برگزاری نمایشگاه توانمندی های روستائیان در سطح ملی است.

محمد علي طالعي در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه این همایش در مهر برگزار خواهد شد،افزود: آگاهی بازدید کنندگان از وجود استعدادها، قابلیت ها و پتانسیل های موجود در مناطق روستایی و ظرفیت این مناطق در تولید محصولات متنوع بویژه در زمینه صنایع روستایی و صنایع دستی،معرفی جاذبه های فرهنگی (از قبیل آداب ورسوم ، بازی های بومی ، پوشش های محلی ، غذاهاو…)،جاذبه های طبیعی وگردشگری،معرفی مشاهیر واستعدادهای جوان ، کارآفرینان و… در عرصه روستایی از جمله برخی اهداف برگزاری نمایشگاه ملی توانمندی های روستائیان در عرصه اقتصاد مقاومتی شهرستان بافق است.

وي با بیان اهداف برگزاری این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه با عنوان “روستا کانون ارزش آفرینی، تولید و اقتصاد مقاومتی” در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود و برای استان یزد 10 غرفه در نظر گرفته شده است که یک غرفه آن مربوط به شهرستان بافق می باشد.

در ادامه جلسه دستورالعمل ارسالی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور جهت شرکت در این نمایشگاه توسط معاون فرماندار مطرح شد و  تصمیمات لازم برای معرفی هرچه بهتر توانمندی های روستائیان شهرستان بافق در این نمایشگاه اتخاذ شد.

گفتنی است نخستین نمایشگاه توانمندی های روستاییان از 14 لغایت 17 مهرماه سال جاری در محل نمایشگاه های بین المللی تهران و به همت معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور برگزار خواهد شد.

IMG_6583 IMG_6584 IMG_6585


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۴
برچسب ها:

You cannot copy content of this page