برخی از روستاییان 5/2 برابر الگوی مصرف آب استفاده می کنند

دسته: عمومی
۷ دیدگاه
شنبه - 28 شهریور 1394

مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان بافق:
برخی از روستاییان 5/2 برابر الگوی مصرف آب استفاده می کنند
مدیر آب و فاضلاب روستایی بافق گفت: کمبود آب در روستاها وجود ندارد. آب مصرفی برخی از روستاهای بافق با تانکرهای حمل آب تامین می شود.
جواد فلاح در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار ” بافق فردا” اظهار داشت: کمبود آب در روستاها وجود ندارد. روستایی مانند قطرم آب مصرفی روستاییان توسط تانکرهای حمل آب تامین می شود. در منطقه سبزدشت و کوشک این مشکل مرتفع شده است.
وی افزود: برخی از روستاییان 5/2 برابر الگوی مصرف آب استفاده می کنند. بعضاً مشاهده شده آبدهی باغچه ازطریق آب آشامیدنی است. این موضوع باعث بروز مشکلاتی برای آنان از جمله کمبود یا قطع آب می گردد.
مدیر آب و فاضلاب روستایی دربخشی دیگر ازسخنان خود در پاسخ به سوال خبرنگار ما در زمینه هزینه آب روستایی بیان کرد: سال 88 بخشنامه ای توسط هیئت وزیران تصویب شد. برای افراد دائم روستا هر متر مکعب آب مصرفی 70 تومان و غیر دائم 650 تومان محاسبه می شود.
او ادامه داد: از سال 93 این بخشنامه دررابطه با روستاهای بافق اجرایی شد. تشخیص زندگی دائمی و غیر دائمی بودن روستاییان نیز بر عهده شرکت آب و فاضلاب روستایی است. آبداران و ماموران قرائت کنتور آب می توانند در این زمینه نظر داده و دائمی یا غیر دائمی بودن خانوار را تشخیص دهند.
وی بیان کرد: چناچه فردی نسبت به این تشخیص معترض باشد با ارائه نامه ای از سوی خانه بهداشت یا شورای اسلامی روستا می تواند اقدام کند. بسیاری از روستاییان ازاجرای این طرح استقبال کردند.
جواد فلاح گفت: هزینه ای که اداره آب و فاضلاب روستایی برای تامین و آبرسانی روستاها متقبل می شود بیش از مبلغ 650 تومان است. برای نمونه روستای قطرم تامین هر متر مکعب آب بالغ بر 3000 هزار تومان هزینه دارد. استان کرمان در چند سال گذشته این بخشنامه را اجرایی کرده است و صرفاً مختص استان یزد نمی باشد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
یک روستایی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 28 شهریور 1394 - 8:29 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام جناب آقای فلاح کدام یک از روستائیان از این طرح من در آوردی کاملا ناعادلانه حمایت کرده اند؟

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 28 شهریور 1394 - 11:06 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

حالا نه اینکه توی همین بافق برای کشاورزی از آب آشامیدنی استفاده نمی کنند کاش با شهرنشینهای به ظاهر متمدن برخورد می شد

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 28 شهریور 1394 - 11:23 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

کدام قانون تشخیص دائم یا غیردائم بودن شخص را به مامور اداره آب وفاضلاب داده مملکت خیلی بی قانون شده که هرکسی برای چاپیدن مردم قانون وضع می کنه بیچاره مردم بدبخت که حالا برای آب خوردن گیرشما افتادن

منصف این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 28 شهریور 1394 - 11:35 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

1-اگر راست میگوئی باید دولت زمینه اشتغال و تحصیل فرزندان روستائیان را در روستاها فراهم کند تا ساکن دائم باشند
2-هر متر مکعب آب در شهر بافق 180 تو مان و در روستا 650 تومان !!!! باز هی بگوئید جریان مهاجرت معکوس. این اشخاص و این سیاستها باعث میشود
3- آبی که از زمین پمپاژ میشود و به شبکه میفرستید با EC2000 به هیچ عنوان آشامیدنی نیست
و اما پیشنهاد:
اگر راست میگوئید عدالت را اجراکنید به صورتی که مقدار سرانه ماهیانه تعیین کنید مثلا 20 متر مکعب در ماه سپس اگر شخصی بیش از این مصرف کرد آزاد حساب کنید
در نهایت درخواست درایم این روش را اصلاح نمائیددرغیر اینصورت هیچ کس قبضی پرداخت نخواهد کرد و شما جرئت قطع کردن آب هیچ کس را ندارید.

داود خ.ش.م این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 28 شهریور 1394 - 11:40 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

محمد تقي توکلي (عضو هيئت رئيسه کميسيون کشاورزي)هفته قبل گفت: فقط 7 درصد مصرف آب متعلق به مردم است .
دیگر بر همگان مشخص شده است که مردم ایران مصرف چندانی در زمینه ی آب ندارند و مسئولین با اغراق اعلام می کنند که مصرف مردم ایران بالاست .
شبکه های آبرسانی مشکل دارد و بخشی از آب تلف می شود . این نیز به مردم ربطی ندارد .
در مورد کشاورزی نیز با اغراق اعلام می کنند که 90 درصد اب مصرفی ایران در این بخش مصرف می شود . زیرا اکثر محصولات کشاورزی وارداتی است .
اقتصاد ایران نیز در رکود عمیقی به سر می برد و صنایع خوابیده است . پس در بخش صنعت نیز آبی مصرف نمی شود .
از طرف دیگر بارشها نیز کم نشده است . همین امسال چندین بار در فصل تابستان سیل آمد و عده ای کشته شدند .
پس آب تنها در یک جا به کار می رود و آن تولید برق است . یعنی ذخیره ی سوختی کشور به پایان رسیده است و مسئولین مجبورند از آب پشت سدها برای تولید برق استفاده کنند و بدین دلیل با کمبود آب روبرو هستیم .
همانطور که ذخایر ارزی ته کشیده ، ذخایر سوختی نیز ته کشیده و آینده ی روشنی نیز پیش رو نیست .

داود خ.ش.م این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 28 شهریور 1394 - 1:28 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

حسن روحانی در مراسم گرامیداشت هفته محیط زیست، در اظهاراتی که با واکنش‌های زیادی مواجه شده، گفت: “تحریم‌های ظالمانه باید از بین برود تا سرمایه بیاید و مشکل محیط زیست، اشتغال، صنعت و آب خوردن مردم حل شود، منابع آبی زیاد شده و بانک‌ها احیا شوند.”
در آن زمان همه به حسن روحانی پریدن که چرا آب خوردن مردم را به تحریم ربط داده ای ؟! اما حسن روحانی حرف درستی زده بود . حسن روحانی به صراحت نمی توانست بگوید که ذخایر سوختی ما تمام شده است و چاره ای جز سازش با آمریکا نداریم . بنابراین پای آب خوردن و محیط زیست را وسط کشید که اتفاقا هر دو نیز صحیح به اتمام ذخایر سوختی مربوط است . زیرا از اکثر آب سدها برای تولید برق استفاده می کنند و برای آب خوردن مردم مشکل ایجاد می کنند . از طرف دیگر آب تمام رودخانه ها و دریاچه های مهم را به همین منظور استفاده می کنند و در بسیاری نقاط فاجعه ی زیست محیطی ایجاد کرده اند .
سازش واقعی با آمریکا نیز نمی توانند انجام دهند زیرا باید دربازه ها را باز کنند و قدرت را تحویل دهند که از یک طرف روسیه نمی گذارد و از طرف دیگر آمریکا نیز حاضر نیست تضمین امنیتی سفت و سختی به آنها بدهد . بنابراین با تمام بی مسئولیتی کشور ما را به سمت یک فاجعه پیش می برند .

روستایی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 29 شهریور 1394 - 8:00 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای فلاح: ضمن عرض خسته نباشید به شما و همکاران محترمتان، اقدامتان بسیار ستودنی است . مصرف آب می بایست عادلانه باشد. اگر روستائیان آگاه شوند که آب نیست و بدانند که ذخیره دشت شیطور و سایر منابع آبی رو به اتمام است با احتیاط بیشتری مصرف خواهند کرد. پس لطفا نگوئید کمبود آب در روستاها وجود ندارد. کمبود آب قطعی است و با این رویه بحران و جنگ آب در آینده حتما اتفاق خواهد افتاد. کما اینکه گوشه کنار های روستاهای بافق نیز خبرهایی به گوش می رسد. ضمناً راهکارهای دیگری نیز برای اصلاح الگوی مصرف وجود دارد که جا دارد روی آنها نیز کار شود.
سپا گذارم.

You cannot copy content of this page