نمی خواهد غرب ائتلاف مبارزه با داعش تشکیل دهد اگر دست از تغذیه تسلیحاتی آنها بردارند بساطشان جمع می شود

دسته: عمومی
۵ دیدگاه
پنج‌شنبه - 2 مهر 1394

 

حجت الاسلام روحانی امام جمعه موقت بافق در خطبه های نماز عید قربان ضمن تبریک این عید، قربان را عید گذشت ، بندگی  ، ایثار و عید ذبح شیاطین درونی وسوسه گر دانست

وی با اشاره به آیه ای از قرآن که پرده از آزمونهای حضرت ابراهیم ع برداشته به مقوله کلمات الهی از تفسیر مجمع البيان پرداخت و ادامه داد:

کلمه آزمون و نسبت دادن آن به خدا از وجه مجاز است و خداوند متعال عالم به گذشته و حال همه انسانهاست،آزمون از معلمین است برای اینکه ببینند شاگرد تا چه حد پیشرفت داشته و خدا اگر آزمون می گیرد برای نشان دادن قابلیتها به خود انسان و دیگران است .

روحانی مجموعه دستوراتی مانند پایداری در نماز،پرداخت حقوق محرومان،پاکدامنی،ایمان به روز جزا،رعایت حقوق دیگران،گواهی دادن به حق و عدالت،محافظت بر وقت نماز و … را از مصادیق امتحانات الهی برشمرد و در خصوص حضرت ابراهیم گفت:

آنچه در ابتلایات حضرت ابراهیم اساسی است سه امتحان بزرگ هست :اول امتحان مال دوم  شکستن بتها  و سوم ذبح اسماعیل که این پیامبر اولوالعزم از هر 3 امتحان سربلند بیرون آمد

امام جمعه موقت بافق در ادامه سخنان خود با طرح این سوال که قربانی ما چیست؟گفت:

مقام،آبرو،موقعیت،شغل،پول ،دارایی ،هوا و هوس که باید با تاسی از حضرت ابراهیم از ان بگذریم امتحان ما بندگان است

علی روحانی در خطبه دوم نماز عید قربان شهرستان بافق ضمن دعوت به تقوا، به واقعیتی در دنیای بازیگر امروز که توسط استکبار جهانی در حال وقوع هست و بیداری امت اسلامی را می طلبد اشاره کرد و افزود:

طرح هایی مانند اسلام هراسی در دنیا که بسیار خطرناک است و سعی دارند غیر مسلمین را از اسلام بترسانند که رهبر معظم انقلاب طی پیامی به جوانان اروپا از آنها خواستند بررسی کنند  و به نقشه شوم غرب در این زمینه آشنا باشند

وی ایجاد گروههایی مانند داعش و تکفیری ها و سپس ائتلاف مبارزه با داعش که از این طریق برایشان اسلحه بیاورند را نیز از جمله روشهای استکبار برای مبارزه با اسلام دانست

روحانی تاکید کرد :نمی خواهد غرب ائتلاف مبارزه با داعش تشکیل دهد اگر دست از تغذیه تسلیحاتی آنها بردارند بساطشان جمع می شود

رییس اداره تبلیغات اسلامی بافق دومین پروژه غرب را ایران هراسی عنوان کرد و با اشاره به اختلاف افکنی بین شیعه و سنی و دعواهای قومیتی آن را از پروژه های در حال اجرا توسط غرب دانست که با انجام آن در صدد است با ایجاد جنگهای طایفه ای و قومی حضور نظامی خود در منطقه و ایران توجیه کند که به یاری خدا و با رهبری آگاهانه مقام معظم رهبری وبصیرت مردم  این خیال خام را به گور خواهد برد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
داود خ.ش.م این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 2 مهر 1394 - 11:52 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اولین حکومتی که به فکر استفاده از اسلام در جهت اهداف استعماری افتاد بریتانیا بود . بریتانیا برای نفوذ در کشورهای اسلامی شبکه های فراماسونری را در مراکز مذهبی گسترش داد و از میان مسئولین -مسئولین سنتی با ظاهر ویژه و گاها اصلاح طلب -مربوط به مسائل مذهبی یارگیری کرد .
آمریکا زمانی به فکر بهره برداری از اسلام برای تسلط بر نفت افتاد که دنیای اسلام توسط بریتانیا به همین شیوه بلیعده شده بود . آمریکا که از شبکه های فرماسونری همچون بریتانیا برخوردار نبود شکل دیگر از اسلام انقلابی را در قالب روشنفکران دینی ایجاد کرد . روشنفکرانی که توانایی جذب جوانان برخوردار و طالب دموکراسی و آزادی بودند .
در منطقه ی خاورمیانه همواره بین بریتانیا و آمریکا بر سر منابع نفتی درگیری بوده است . تا قبل از پیدایش بهار عربی -ایجاد شده توسط آمریکا-هر دو حکومت تلاش کردند با بهره گیری از گروههای اسلامی بر منابع نفت خاورمیانه مسلط شوند . اما در بهار عربی آمریکا به نوعی بریتانیا را کنار زد و این باعث شد تا بریتانیا در جهت منافعش سیاستی خلاف سیاست گذشته در پیش بگیرد . مثلا در مصر به ارتش مصر کمک کرد تا اسلامیون وابسته به آمریکا-منظور مرسی- را کنار بزنند .
دوستی از من پرسید عراق دست کیست ؟
گفتم ، شما به تبلیغات رسانه ای عده ای توجه نکنید که می گویند ما بر بغداد مسلط هستیم . عراق در دستان کسی است که در حال بهره برداری از نفت آن است . اگر می بینید که عده ای در عراق جولان می دهند و عکس آن را هم منتشر می کنند به خاطر این است که به آنها اجازه ی این کار داده می شود . و گرنه کسانی که حتی نمی توانند نفت کشور خود را بفروشند چه تسلطی بر عراق دارند ؟
به خبر زیر توجه کنید :
به گزارش شبکه خبری بلومبرگ، عاصم جهاد، سخنگوی وزارت نفت عراق اعلام کرد که عراق صادرات نفت خام خود را به بازارهای جهانی در ماه مارس ٢٠١٥ میلادی افزایش داد و به بالاترین سطح در سه دهه گذشته رساند.
http://www.bloomberg.com/news/articles/2015-04-01/iraq-march-crude-exports-rise-to-2-98m-b-d-oil-ministry
عراقی که درگیر جنگ داخلی است چرا باید صادرات نفتش در سال 2015 بیش از سه دهه ی گذشته باشد ؟
جواب ساده است اولا داعش ساخته آمریکاست . به عبارت دیگر آمریکا در این سالها علاوه بر روشنفکران دینی ، گروه های اسلامی دیگری نیز تربیت کرده است که به شکل داعش و … ، خود را نشان می دهد (لازم به ذکر است تفاوتی بین روشنفکران دینی و داعش وجود ندارد زیرا که هر دو ساخته استعمار هستند). داعش به گونه ای برنامه ریز شده است که عراق را بهم بریزد و ناامنی ایجاد کند(تا آمریکایی ها بهانه حضور در عراق را داشته باشند) ، اما صادرات نفت عراق را مختل ننماید .
دوستی می گفت اگر مردم کشورهای نفت خیز سنگ هم می پرستیدند استعمارگران از دل همین آیین سنگ پرستی چیزی درست می کردند و در جهت چپاول نفت آنها بهره می گرفتند . پس آنها دشمنی ای با یک آیین خاص ندارند بلکه از هر آیینی بتوانند در جهت منافعشان استفاده می کنند .
چرا بریتانیا در حال جمع کردن اسلام گرایی است ؟
در هر جا گروههای اسلام گرا و جهادی سر بر می آورند آشوب به پا می شود . این اشوب به نفع آمریکاست زیرا این کشور با ارتشی که دارد توانایی حضور در مناطق آشوب زده را دارد و می تواند منافع خود را تامین کند(بودجه ارتش آمریکا 800 میلیارد دلار است) . اما بریتانیا ارتشش کوچک شده است و تنها 150 هزار عضو دارد ، پس توانایی رقابت در این زمینه را ندارد . پس نباید نگران اسلامگران تحت حمایت بریتانیا باشیم زیرا بریتانیا دیگر به این گروهها نیاز ندارد . اگر افراد ملی ای باشند که بخواهند منافع کشورشان را تامین کنند ، می توانند با بریتانیا ، روسیه و چین وارد مذاکره شوند و از این کشورها در جهت مقابله با آمریکا-نیروهای اسلامی وابسته به آمریکا-بهره ببرند .
آنچه مسلم است مردم نقش اساسی دارند و باید در صحنه باشند و خواسته خود را فریاد بزنند و گرنه برای آنها می دوزند و می برند و تنشان می کنند . این مردم هستند که باید ابرقدرتها را به دنبال خود بکشند . مردم نباید بگذارند برایشان تحلیل کنند بلکه خود به تحلیل بپردازند و خادم و خائن را از هم جدا کنند .

    ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 4 مهر 1394 - 11:00 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

    مسئولین مذهبی و سنتی با ظاهر ویژه چه کسانی بودند ؟ البته خودم حدس زدم
    روشنفکران دینی که امثال شریعتی را میشه نام برد .

سعید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 2 مهر 1394 - 12:02 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام آقای حجت الاسلام سلیمانی کجا هستند

داود خ.ش.م این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 4 مهر 1394 - 2:23 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

چند سالی است که مواضع حزب الله لبنان عوض شده است و این گروه خود را یک حزب لبنانی می داند که باید در جهت منافع لبنان حرکت کنه نه در جهت خواست دیگر کشورها . حزب الله توانسته کرسی های مهمی در مجلس لبنان به دست آورد و نمی خواهد با پیروی از سیاستهای تهران این موقعیت را از دست بدهد .
مثلا سید حسن نصرالله در سخنرانی دیشب به موارد جالبی اشاره کرد :
سید حسن نصرالله : این حادثه(حادثه ی منا) برای هر انسانی، غم‌انگیز بود و برای مسلمانان غم انگیزتر و واقعا دردناک بود. اما این‌که این حادثه را سیاسی کنند، برای کشته شدگان و خانواده‌های آنان دردناک‌‌تر است.
وی افزود: ما حزبی لبنانی هستیم که در حوادث منطقه‌ای تاثیرگذار است و هر کسی بخواهند بیش از این درباره ما صحبتی داشته باشد به خودش مربوط است .
سید حسن نصرالله در ادامه با اشاره به اینکه روسیه به سوریه به عنوان تنها متحد خود در خاورمیانه می‌نگرد تصریح کرد که منافع سیاسی و راهبردی روسیه برای تاثیر در تحولات منطقه وابسته به اوضاع سوریه است و یکی از دلایل شکست سیاست‌های آمریکا در سوریه همین ورود روسیه بوده است؛ به طوری که آمریکا و ترکیه بارها بر این مسأله تاکید کرده‌اند.
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940703000910
پیشتر بشار اسد نیز موضع گیری جالبی در مورد اسلام سیاسی داشت :
پس از کودتا و برکناری محمد مرسی، رئیس جمهور انقلاب ۲۰۱۱ مصر، بشار اسد در بیانی اظهار داشت که آنچه که در مصر روی می‌دهد، حاکی از شکست اسلام سیاسی در جهان و سرنوشت محتوم تمام کسانی است که از دین برای اهداف سیاسی و جناحی بهره‌برداری می‌کنند او همچنین اظهار داشت که کسانی که دین را در سیاست به کار می‌گیرند یا از دین برای گروهی در مقابل گروه دیگر استفاده می‌کنند در هر نقطه‌ای از جهان باشند، سقوط خواهند کرد.
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%B4%D8%A7%D8%B1_%D8%A7%D8%B3%D8%AF
متاسفانه مردم ما نگاه صفر و یک به مسائل دارند . تنها به تاریخچه حزب الله لبنان نگاه می کنند . اما آنچه امروز اهمیت دارد جهت گیری و عملکرد این حزب است . حزب مذکور در حال تبدیل شدن به یک حزب لبنانی و ملی در جهت منافع لبنان است .
سید حسن نصرالله به صراحت گفت که سوریه تنها متحد روسیه در خاورمیانه است . موضوعی که اصلاح طلبان خلاف آن را جلوه می دهند و طوری وانمود می کنند که ایران نیز در معده روسیه قرار دارد و روسیه برای حفظ آن هر کاری حاضر است انجام دهد. مثلا جناب صادق زیباکلام در فیلم انتخاباتی روحانی گفت که راه دیگری وجود ندارد و هر راه دیگری باعث می شود ایران سوریه شود . جناب زیباکلام توضیح نمی دهد اگر ایران اینقدر برای روسیه مهم است ، پس چرا در سازمان ملل تحریمهای ایران را وتو نکرد و با تحریمهای بین المللی علیه ایران همراهی نمود ؟
ورای تبلیغاتی که در داخل ایران صورت می گیرد ، ماندن اسد بهتر از رفتن اوست . زیرا اگر قرار باشد مطابق با میل آمریکایی ها حکومتی در سوریه روی کار بیاید حکومتی اسلامگرا شبیه حکومت مرسی خواهد بود و این اصلا به نفع مردم ما نیست .
-در نظر قبلی به عبارت مسئولین مذهبی با ظاهر ویژه توجه کنید . مخصوصا به ظاهر و لباس ویژه ی آنها .

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 6 مهر 1394 - 7:56 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

تبلیغاتی در داخل انجام می شود مبنی بر این که ما بر عراق و سوریه مسلط هستیم . غربی ها هم به این تبلیغات دامنه می زنند تا اعراب را بترسانند و به آنها سلاح بفروشند . اما واقعیت این است که کسی بر عراق مسلط است که نفت این کشور را می فروشد و بر منابع نفت این کشور مسلط است . مطمئنا ایران هیچ درآمد نفتی از عراق ندارد . ایران هیچ پایگاه نظامی هم در عراق ندارد . پس آمریکایی ها بر عراق مسلط اند .
کسی بر سوریه مسلط است که بر بخش های استراتژیک آن مثل لاذقیه و طرطوس و سواحل مدیترانه مسلط است . در این مورد هم روسیه از این ظرفیت ها بهره می برد . پس تسلط ایران بر عراق و سوریه ساخته ی غربی هاست .
حمایت از گروههای شیعه در عراق و یا فرستادن افغانی به سوریه تسلط بر این دو کشور نیست .

You cannot copy content of this page