آل سعود خادم الحرمین نبوده بلکه باید گفت خائن الحرمین هستند

دسته: عمومی
۳ دیدگاه
شنبه - 4 مهر 1394

امام جمعه بافق:

 

امام جمعه بافق ضمن اشاره به حادثه کشته شدن بیش از 1000 نفر حاجیان در منا بیان کرد: دولت عربستان قدرت میزبانی حاجیان را ندارد. هفته گذشته جنایت عربستان در طول دوران اعمال حج را یادآوری نمودم. اینها خادم الحرمین نبوده بلکه باید  گفت خائن الحرمین هستند

امام جمعه بافق گفت: مقام یک جانبازکه دچار ضایعه قطع نخاع شده؛ ازیک شهید بالاتر است. همسران آنان نیز به معنای کلمه ایثار و از خودگذشتگی رسیده اند.

حجت الاسلام سید جواد سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس اظهار داشت: نیروهای رزمنده ایران با تمام قدرت در مقابل استکبار جهانی مقاومت کرده و در مدت 8 سال  جنگ با عراق از نظام ، کشور و ارزش های دین دفاع نمودند.

وی افزود: زمانی دشمن به کشور ما حمله کرد که انقلاب اسلامی یک انقلاب نوپا بود.  برخی از نیروهای نظامی فرار کرده و عده ای از نیروهای انتظامی نیز قدرت مقاومت آنچنانی را در آن موقعیت در مقابل این تجاوز نداشتند. انسجامی که در درون کشور می بایست حاکم باشد وجود نداشت . استکبار جهانی بهترین موقعیت را برای نابودی نظام مقدس جمهوری اسلامی در نظر گرفت.

سلیمانی ادامه داد: به برکت وجود و رهبری امام فداکار و ایثارگر مردم وارد صحنه شده و توانستند متجاوز را سر جایش بنشانند. صدام حسین اعلام کرد یک ساعته تهران را در اختیار می گیرد. اما مردم با وجود اعتقادات دینی و مذهبی به رهبری امام بینی او را به خاک مالیدند.

خطیب این هفته نماز جمعه بافق بیان کرد: دنیا فهمید ایران قدرتی است که می تواند در برابرشرق و غرب بایستد و هیچ قدرتی نخواهد توانست با انسجام و قدرت این کشور بازی کند. با گذشت سالیان این قدرت و انسجام افزایش یافته و امروز جوانان ایران موشک های با برد 2000 کیلومتر ساخته و در معرض نمایش قرار می دهند.

امام جمعه بافق اضافه کرد: وجود داعش در منطقه به منظور بر هم زدن آرامش و وحدت است. آنان اختلاف بین شیعه و سنی را مطرح کرده تا بتوانند ازاین طریق به اهداف شوم خود دست یابند.

سلیمانی عنوان کرد: مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیر خود فرمودند رژیم صهیونیستی و اسرائیل در 25 سال آینده ازبین خواهند رفت این فرمایشات به منزله بیداری بلاد اسلامی و مقاومت آنان در برابر استکبار جهانی است.

وی دربخشی دیگر از سخنان خود گفت: رهبر معظم انقلاب در هفته گذشته دیداری با جانبازان 8 سال دفاع مقدس داشتند. انسان هایی که در طول 30 سال تمام سختی و مشکلات را به جان خریده و در کنار آن ها همسران و فرزندان ایثارگرشان هستند که با تمام قدرت و خدمات را به آنان ارائه می دهند. همسر جانبازان به معنای کلمه ایثار و فداکاری رسیده اند.

امام جمعه بافق ضمن اشاره به حادثه کشته شدن بیش از 1000 نفر حاجیان در منا بیان کرد: دولت عربستان قدرت میزبانی حاجیان را ندارد. هفته گذشته جنایت عربستان در طول دوران اعمال حج را یادآوری نمودم. اینها خادم الحرمین نبوده بلکه باید گفت خائن الحرمین هستند.

وی ادامه داد: آل سعود باید مسئولیت این جنایت را به عهده بگیرد.

سلیمانی با اشاره به سفر امام جمعه سیستان و بلوچستان به بافق خاطر نشان کرد: شب جمعه هفته آینده آیت الله سلیمانی امام جمعه سیستان و بلوچستان و یکی از نمایندگان خبرگان میهمان بافق خواهد بود. به مناسبت عید غدیر خم بعد ازنماز مغرب و عشاء درصحن آستان مقدس امامزاده عبدالله سخنرانی می کند. از مردممی خواهم تا در این مراسم حضور گسترده داشته باشند.

امام جمعه بافق در پایان سخنان خود گفت: نماز جمعه هفته آینده به مناسبت عید غدیر با همکاری اداره اوقاف در صحن امامزاده عبدالله برگزار می شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 4 مهر 1394 - 10:15 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

1-بعد از انقلاب ارتش ایران به خاطر اعدام شدن سرانش وضعیت مطلبوبی نداشت . اما همین ارتش توانست ارتش صدام را متوقف کند . صدام نیامده بود تا در مناطق مرزی غرب و جنوب غرب ایران زمین گیر شود . هدف او این بود که ظرف چند روز به تهران برسد و در میدان شهیاد(آزادی فعلی) برای ایرانیان سخنرانی کند ، اما این ارتش ایران بود که باعث شد صدام این آرزو را به گور ببرد . در زمان فتح خرمشهر نیز ارتش ایران به فرماندهی صیاد شیرازی نقش کلیدی را داشت . در دوسال اول جنگ نیروهای مردمی که نمی توانستند در جبهه کاری از پیش ببرند . نیروهایی که نه آموز دیده بودند و نه دارای تجهیزات بودند .
2-عربستان سعودی هر سال از قریب به 4 میلیون حاجی پذیرایی می کند.حادثه ی روز عید قربان ربطی به عربستان نداشت و بی نظمی حجاج سبب این حادثه دلخراش شد .

پیر دانای همدان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 4 مهر 1394 - 10:57 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام و درود
ای عزیزی که عربستان را در کشته شدن زایرین مظلوم سهیم نمیدانید
خواهشمند است با پیگیری خبرها و مطالعه سخن بگویید کشته شدن بیش ار دو هزار نفر در یک خیابان دلیل بی نظمی هست
مگر 4 میلیون حاجی بی ناظم بوده
یک مدرسه بی ناظم وجود ندارد و اگر نظم دهنده ای نباشد مدیر معاون و معلم این وظیفه را بر عهده دارد قطعا عربستان مجری برگزاری هست .و قطعا قصور انها در احرای برنامه ها ی حج منجر به این فاجعه شد.
امید که بهتر بیندیشیم

    ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 5 مهر 1394 - 9:42 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

    عده ای در داخل ایران برای اینکه ضعف های خود را بپوشانند و حواس مردم را پرت کنند بیش از حد به حادثه ی منا می پردازند . در مکه 700 نفر کشته شدند و نه 2000 نفر . آمار 2000 نفر را فقط رسانه های داخلی ایران منتشر کردند و در هیچ جای دنیا به این آمار استناد نکردند .
    در ضمن پدر من سال قبل در مکه بود و می گفت که این حجاج آفریقایی چقدر بی نظم هستند و اصلا با صف و نظم و ترتیب آشنایی ندارند و هم را هل می دهند .
    شما بهتر بیندیشید نه اینکه تحت تاثیر خبر سازیهای داخلی قرار بگیرید . اگر خودتان در حج حاضر شده باشید متوجه می شوید که عربستان همه ی توان خود را به کار می گیرد تا مراسم به بهترین وجه برگزار شود .
    کسانی که نتوانستند بعد از این همه سال جاده ی بافق تا یزد را تمام کنند حق ندارند به کشوری چون عربستان در برگزاری حج ایراد بگیرند .

You cannot copy content of this page