حمل ریلی سنگ اهن از سه چاهون بافق به کارخانه فراوری چغارت آغاز شد

دسته: عمومی
۵ دیدگاه
دوشنبه - 13 مهر 1394

به منظور تولید 4میلون تن کنسانتره اهن در چغارت ؛

حمل ریلی سنگ اهن از سه چاهون بافق به کارخانه فراوری چغارت آغاز شد/ حمل سالیانه 2میلون تن سنگ سه چاهون به چغارت/ کاهش 30درصدی هزینه های سوخت ، ترافیک و زیست محیطی

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق گفت :برای راه اندازی قطار حمل سنگ اهن از سه چاهون به چغارت بافق و احداث ایستگاه فراوری بیش از 80میلیارد تومان هزینه شده است .

جواد عسکری در حاشیه راه اندازی نخستین قطار حمل سنگ اهن از سه چاهون با بیان اینکه برای تولید بالای 4میلیون تن کنسانتره آهن ، حمل سنگ اهن ریلی در دستور کار قرار گرفت خاطر نشان کرد: با راه اندازی این مجموعه علاوه بر 160نفر اشتغال در آینده حدود 20کیلومتر مسیر از سه چاهون تا سنگ آهن بافق نزدیک ترمی شود.

وی همچنین بیان داشت : یکی از مشکلات تامین خوراک واحدهای فراوری چغارت حمل سنگ در ایام تعطیل و عید نوروز بود که با توجه به تعطیلی حمل توسط کامیون های باری با راه اندازی این خط مشکل حمل سنگ حل شد.

مدیر تولید شرکت سنگ اهن مرکزی هم در این رابطه گفت : از سال 1392 استارت این طرح زده شد و در دوسال و نیم گذشته بیش از 18کیلومترراه آهن مورد نیاز جهت اتصال معدن سه چاهون و چغارت به جنوب شرق توسط نیروهای پرسنل سنگ اهن ریل گذاری شده است .

نوابی افزود: سالانه حدود 2میلیون تن سنگ اهن و روزانه بیش از 6هزار تن سنگ اهن از طریق ایم ریل انجام می شود.

وی تصریح کرد: با این راه اندازی حدود 30درصد از هزینه های در زمینه ترافیک جاده ای ، مصرف سوخت و زیست محیطی و خطرات جانی حمل سنگ سه چاهون به بافق کاهش می یابد.

مدیر راه آهن شرکت سنگ اهن مرکزی بافق نیز با بیان اینکه این 18کیلومتر ریل گذاری توسط متخصصان و نیروهای بومی شرکت انجام شده است گفت: این ریل گذاری شامل تراورز ، نصب خط کوبلاژ و زیرسازی و بلانس ریزی بوده است .

حسینی افزود: تهه سنگ برای کارخانه کنسانتره به صورت کامیون از سه چاهون بود که با راه اندازی از این خط ریلی بخشی از حمل سنگ سه چاهون از طریق ریل آهن صورت می گیرد.

گفتنی است روز انه 70تا 80کامیون حمل سنگ از معدن سه چاهون به چغارت را انجام می دادند که برای افزایش ظرفیت تولید به 4میلیون باید بیش روزانه 100کامیون این کار را در مسیر 34کیلومتری انجام می دادند که تبعات اجتماعی و خطرات جانی را به همراه داشت .

بافق / عبداللهی

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۱۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 14 مهر 1394 - 7:18 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چه 1 تن چه 4 میلیون تن .
در هر صورت غارت ثروتهای بافق ادامه دارد و نفعی هم برای مردم بافق ندارد

مجتبی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 14 مهر 1394 - 7:53 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
جا دارداز زحمات مدیریت محترم عامل جناب حاج آقا عسکری که باعث توسعه و آبادانی شهر می باشد کمال تشکر و قدردانی را داشت و برای ایشان آرزوی سلامتی می کنم و باشد که در این راه خداوند متعال پشت و پناهش باشد.

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 14 مهر 1394 - 9:05 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سنگ اهن باید برای نسل های بعدی نیز باقی بماند و اینده بافق را تامین کند افزایش تولید خیلی خوب است ولی در مورد معادن وبرداشت بی رویه و اتمام وکاهش ذخایر معدنی چیز خوبی نیست

جمالی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 15 مهر 1394 - 10:35 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای عزیز
یکبار شد خبری در مورد افتتاح کارخانه ای در بافق اعلام کنی؟فقط هنرتان تاراج معادن بافق است تا بالا دستی ها هوایتان راداشته باشند.؟؟شما کار دیگری بلد نیستی؟فقط بردن سنگها آهنها را زیاد می کنی وبس؟؟؟؟عوارض حمل سنگها توسط قطار به شهرداری بافق چقدر است؟؟؟آیا مثل راه آهن بندرعباس است که به شهرداری بندر عباس می دهند و سهم بافق فقط گود کردن معدنش هست وبس؟؟؟این چه سریست که برای تاراج سنگ خام نه بودجه کم است نه مجوزی لازم است ولی برای ایجاد کارخانجات فولاد بافق هزاران مانع وجود دارد و همیشه هم بودجه کم دارد!!!! آقای مدیر !!حافظه تاریخ بسیار قوی و عالی است .

سالار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 18 مهر 1394 - 8:54 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باخبر خوش جناب مدیرعلاوه بر اینکه تاراج معدن سه چاهون اغاز شده تا چند ساله اینده برای مردم بافق دو گودال بزرگ میماندوحسرت ونفرین ایند گان

You cannot copy content of this page