سی و دومین جلسه کارگروه مطالبات مردمی و کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی برگزار شد

دسته: عمومی
۸ دیدگاه
دوشنبه - 2 آذر 1394

دبیر کارگروه مطالبات مردمی و کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی :

سی و دومین جلسه کارگروه مطالبات مردمی و کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی برگزار شد

 

دبیر کارگروه مطالبات مردمی و کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی از برگزاری سی و دومین جلسه کارگروه پیگیری مطالبات مردمی و کارگران سنگ آهن بافق در محل کارخانه های گندله و فولاد خبر داد.

حسن امیرزاده در گفتگویی تلفنی با خبرنگار”بافق فردا ” اظهار داشت: در ابتدای جلسه توسط کارشناسان مربوطه گزارشی از روند پیشرفت فولاد کسری داده شد و اعلام شد. یکشنبه آینده قرارداد نهایی با شرکت “ساینو استیل” چین و شرکت نصب قائم امضا می گردد.

وی افزود: عسکری، مدیرعامل سنگ آهن مرکزی در رابطه با تامین مالی پروژه گفت: این پروژه حدود ۴۰۴ میلیارد یورو هزینه دارد که ۸۵ درصد آن برعهده شرکت چینی طرف قرارداد و ۱۵ درصد مابقی به عهده شرکت سنگ آهن می باشد و قرار نیست به صورت نقدی پرداخت گردد و به صورت اقساطی و به مرور به پیمانکار پرداخت می گردد.

 

عسکری ادامه داد: به دلیل طلب ۵۰۰ میلیارد تومانی سنگ آهن از مجموعه ذوب آهن اصفهان و خوزستان، از نظر تامین مالی ۱۵ درصد هیچ مشکلی نداریم و پس از عقد قرارداد در خصوص ایجاد خط اعتباری جلسه ای در تاریخ ۲۰/۹/۹۴ با حضور بانک ملت و بانک مرکزی ایران و بانک توسعه صادرات چین به عنوان بانک عامل طرف قرارداد برگزار خواهد شد و حدود ۳ تا ۹ ماه طول می کشد تا بانک مرکزی ایران تضمین مورد نیاز شرکت چینی جهت شروع عملیات ساخت فولاد را ارائه دهد.

 

امیرزاده افزود: پس از آن شفیعیان، مشاور طرح فولاد اسفنجی مجتمع فلات مرکزی گزارشی از مراحل این پروژه به اعضای کارگروه ارائه نمود.

 

وی ادامه داد: فرماندار نیز با اشاره به صورتجلسات قبلی کارگروه و همچنین تعهد مدیریت فلات مرکزی گفت: باید حداکثر تا دی ماه سال جاری پروژه آهن اسفنجی عملیاتی گردد.

 

رئیس شورای شهرستان گفت: در ادامه از پروژه احداث گندله بازدید به عمل آمد و کلنگ زنی محل اجرای سیلوهای ذخیره کنستانتره “بین” به ظرفیت ۵ هزار تن انجام گردید و سپس گزارشی از روند این پروژه داده شد که پیمانکار پروژه نیز اعلام کرد آمادگی داریم هر ۱۵ روز از روند پیشرفت پروژه بازدید شود.

 

امیرزاده افزود: پس از قطع ید پیمانکار قبلی پروژه، قرارداد با شرکت فکور صنعت و کوبه استیل ژاپن بسته شده و عملا کار ساخت کارخانه گندله آغاز شده است و قریب ۸۵ درصد تامین اعتبارات توسط شرکت NFC انجام خواهد شد و زارع، نماینده شرکت فکور صنعت در جلسه اعلام نمود در خصوص تامین مالی پروژه هیچ مشکلی نداریم و تمام مسئولیت آن را می پذیریم.

 

وی ادامه داد: بنا به گفته مدیر پروژه گندله، پس از اتمام پروژه ۴۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۵۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار خواهند شد، ضمنا تا پایان سال ۱۲۰ نفر در این پروژه به کار گرفته خواهند شد.

دبیرکارگروه گفت: صحبت در مورد امنیت شغلی کارگران و همچنین روز مزد دائم شدن کارگران از دیگر مباحث این جلسه بود که عسکری در این خصوص گفت کمیته های مربوطه تشکیل شده و پیگیر مراحل گزینش نیروها هستیم و بهتر است این امر در آرامش انجام شود و این موضوع به هیچ گروهی ارتباطی ندارد و مقرر شد این موضوع صرفا از طریق کارگروه پیگیری شود و همچنین وی ادامه داد همان طوریکه الستی، عضو هیئت مدیره در آخرین جلسه گزارش دهی کارگروه در مسجد جامع در تاریخ ۱۳۹۴/۷/۱۹، اعلام نموده است تا پایان سال جاری یک سوم کارگران تبدیل وضعیت، روز مزد دائم خواهند شد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۱۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 2 آذر 1394 - 9:19 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
فقط خواهشا پیگیری کنید
آقای صباغیان لطفا پیگیری کنید
شما که میگویید حق ستاندنی است

سلام بهترینها این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 2 آذر 1394 - 9:23 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام بر همگی
ای کاش از همون اول مطرح میکردید که کارگروه پیگیر رومزد دائم است.
الان هم ما هم خوشحال هستیم که کارگروه پیگیر باشد .
البته فرماندار هم باید تشکر کرد چون خیلی پیگیر هسیتند
کارگروه انتخاب شده و باید تلاش کند که کار نتیجه بدهد .

امیر حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 2 آذر 1394 - 9:48 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام
دوباره شما جلسه گرفتید جمع کنید با اعصاب همه

یک کارگر تبدیل تبدیل وضعیت این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 2 آذر 1394 - 10:36 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن تشکر از آقای عسکری و کارگروه بخصوص آقای صباغیان نماینده شجاع کارگران پیرامون روزمزد شدن ما کارگرها من به عنوان یک کارگر چند سوال داشتم که اگر صلاح دانستند پاسخ فرمایند
1- چرا اقای عسکری هیچ نیروی تبدیل وضعبتی را علی رغم درخواست کارگران در این کمیته مربوطه قرار نمی دهد . آیا این یک دهن کجی به این قشر کارگرها نمی باشد .
2- علت فعال شدن دوباره بچه های انجمن صنفی در این برهه چی می باشد
3- اقای امیرزاده اگر تا انتخابات مجلس که قبل از سال است روزمزد انجام نشد . چه جوابی برای کارگرها خواهید داشت
4- اقای عسکری بفرمایند برای یک شرکتی که بیش از 51 درصد ان خصوصی است قضیه گزینش نیروها به چه منظوری انجام می پذیرد . آیا کسانی که در سال 93 پیگیر قضایا بودند از این فیلتر باز می مانند؟
5- اقای امیرزاده بفرمایند این جمله که گفته اید این موضوع به هیچ گروهی ارتباط ندارد به چه مفهومی است . مگر در این زمینه گروه خاصی پیگیری میکرده است ؟

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 2 آذر 1394 - 2:01 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خدا خیرتون بده قضیه روزمزد دائم را حل کنید مابقیش حله

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 2 آذر 1394 - 7:53 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام بروید فکر نان کنید که خربزه ابه حقوق کار گران را نمی دهند شعار می دهند

کارگر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 3 آذر 1394 - 10:19 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

کاشکی اقای قرارداد معین جای من بودی تا میفهمیدی و این حرفها را نمیزدی
من فهمیدم که منظور از گروه چیه . چطور شما نفهمیدی. ضمناحقوق خوب و کارانه میگیرید زیاد خوشی زده زیر دلتون . ما کارگروه را قبول داریم و حمایت میکنیم
آقای عسکری . آقایان کارگروه شرکتی ها چی؟ توحساب ما هم باشید
حقوق من 1200 و همکار کناری من و مثل من 2500 . نوش جونش

حسینعلی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 3 آذر 1394 - 11:33 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

فقط میتونم بگم متاسفم آنهم برای آیندگان و متاسفم برای اینکه میخواهید برای برخی حاشیه امن درست کنید با وجود اینکه الان هم که کمی از نظر قرارداد پایشان لرزان است کار نمیکنند و نق میزنند و همیشه طلبکارند

You cannot copy content of this page