جشنواره فرهنگ عامه در دیگر شهرستانهای استان نیز برگزار خواهد شد

دسته: عمومی
یک دیدگاه
یکشنبه - 6 دی 1394

در جشنواره پژوهشی فرهنگ عامه بافق مطرح شد: جشنواره فرهنگ عامه در دیگر شهرستانهای استان نیز برگزار خواهد شد

 

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بافق نخستین جشنواره پژوهشی فرهنگ عامه با حضور سید مهدی طلایی مقدم فرماندار،علی غیاثی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان،محمدعلی طالعی معاون فرماندار و جمعی از مسئولین و دانش آموزان بافق در محل باغ تاریخی و زیبای تیتو برگزار شد.

این جشنواره در حالی در هوای ابری و نیمه بارانی پنجشنبه سوم دی ماه برگزار شد که مردم بافق استقبال بسیار خوبی از آن کردند.

طالعی در ابتدای مراسم در مورد فرهنگ عامه بافق توضیحاتی را ارائه داد و از ثبت ملی مراسم اجغه زنی که نوعی عزاداری در مورد حضرت امام حسین (ع) است خبر داد.

علی غیاثی نیز در این مراسم با بیان اینکه یکی از مشکلات جامعه ما گسست فرهنگی نسل گذشته با نسل جدید است برگزاری این گونه از جشنواره ها را راهی برای ثبت و ماندگار کردن فرهنگ دانست و با اشاره به اینکه فرهنگ عامه هویت هر جامعه ای و بر خاسته از بطن مردم است، افزود: انسجام بخشی و وحدت از خصوصیات فرهنگ است و دلیل استقبال مردمی از این جشنواره را همین موضوع عنوان کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با تشکر از فرماندار بافق به خاطر حمایت از این برنامه گفت: باید برای ماندگاری فرهنگ کار پژوهشی انجام داد و تشکل های فرهنگی و غیردولتی باید در این عرصه میدان دار باشند و این برنامه ها به صورت مستمر و سالانه برگزار و نتایج پژوهش ها و مقالات نیز در قالب کتاب یا فصلنامه های علمی منتشر شود.

وی همچنین در مورد حمایت از هنرمندانی که با آثار خود به معرفی و ثبت فرهنگ عامه بپردازند خبر داد.در این مراسم گوشه ای از آداب و رسوم مردم شهرستان بافق در قالب متل خوانی، اجغه زنی ، غریبی خوانی و دوبیتی خوانی با اجرای پیشکسوتان این شهرستان به نمایش درآمد .در پایان مراسم نیز ازپنج پژوهش برتر فرهنگ عامه بافق با اهدای جوایزی تقدیر بعمل آمد.گفتنی است این جشنواره با مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مشارکت فرمانداری و شرکت سنگ آهن مرکزی بافق برگزار شد.

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بافق


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
مادر یکی از برندگان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 6 دی 1394 - 12:13 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چرا ارشاد اسمی از برندگان مقالات فرهنگ عامه نمی برد … فقط دلشان خوش است رییسشان از یزد آمده جشن برگزار شده از آنها تقدیر شده بچه هایی که زحمت کشیدند چه

You cannot copy content of this page