روزه از ابتلا به سرطان پیشگیری می‌کند

دسته: اخبار ایران
بدون دیدگاه
شنبه - 4 آگوست 2012

محققان فرانسوی دریافتند که روزه از ابتلا به بیماری سرطان پیشگیری می‌کند و علائم پیری و احتمال ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش می‌دهد.

تحقیقات گروهی از محققان دانشگاه گرنوبل فرانسه قدرت روزه را در مبارزه با بیماریهای مزمن و کاستن از علائم پیری که بر سلولهای مغز تاثیر منفی می گذارد؛ نشان داد.

این تحقیقات همچنین نشان داد که روزه می تواند خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش دهد.محققان فرانسوی دریافتند که روزه غیرمتناوب به افزایش مقاومت بدن در برابر سلولهای سرطانی منجر می‌شود.

این تحقیقات به ارتباط این نظام روزه داری و کاهش میانگین ظهور برخی تومورها از جمله تومورهای سیستم ایمنی بدن موسوم به لنفوم اشاره کرد.

محققان براساس آزمایشهای خود روی پستانداران به نقش روزه غیرمتناوب در کاهش میانگین بروز برخی تومورهای لنفاوی تا حد تقریبا صفر اشاره کردند.

تحقیقات دیگر نیز نشان داد که روزه غیرمتناوب میانگین نجات افراد مبتلا به آسیبهای بافت کبدی را که قابلیت تبدیل شدن به تومور در آینده را دارد؛ بالا می برد.

محققان آمریکایی و ایتالیایی نیز اخیرا در تحقیقات تازه خود فواید بیشمار روزه گرفتن برای سلامت انسان و تاثیر پیشگیرانه و درمانی آن را در بسیاری از بیماریها کشف کردند.

این تحقیقات نشان داد: روزه گرفتن به مدت ۲ روز باعث کاهش کالری‌ها می‌شود که این امر به افزایش مقدار سلولهای عصبی منجر می‌شود که اعصاب را فعال می‌سازد.

این تحقیقات افزود: روزه گرفتن به مدت ۱۰ روز پیاپی همراه با دنبال کردن یک رژیم غذایی مبتنی بر سبزی به بیماران دچار التهاب مفاصل در کاهش میزان درد ناشی از آن کمک می‌کند و همین وضعیت درباره بیماریهای مربوط به قلب نیز صدق می‌کند.

بر اساس این تحقیقات، روزه گرفتن به مدت ۱۲ روز نیز فواید خودش را در بیماران دارای فشار خون بالا نشان می‌دهد.

این تحقیقات همچنین نشان داد: روزه گرفتن به مدت یک ماه کامل خطرات بیماری دیابت را به میزان ۴۰ درصد کاهش می‌دهد زیرا بدن به جای گلوکز، کلسترول ترشح می‌کند که از چربی‌ها به عنوان منبع انرژی استفاه می‌کند و این وضعیت سلولهای چربی در بدن را کاهش می‌دهد.

بر اساس این تحقیقات، روزه گرفتن همچنین از برخی بیماریها پیشگیری می‌کند و نقش درمانی آن در سرطانهای پوست، سینه و مغز به همان اندازه شیمی درمانی است و گرفتن روزه به مدت ۵ روز به کاهش رشد تومورهای سرطانی کمک می‌‌کند.

در همین حال، محققان ژاپنی نیز تحقیقاتی را روی ۳۸۰ بیمار دچار برخی از بیماریهای روانی مثل افسردگی و فروپاشی عصبی انجام دادند و یک برنامه روزه گرفتن به مدت ۱۱۰ روز را برای آنها اجرا کردند که باعث شد آنها به میزان ۸۷ درصد از این علائم رهایی یابند.

ارسال کننده :
مصطفی محمودی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۵
برچسب ها: