روحانی: ایران قهرمان خدمتگزاران خود را هیچ وقت فراموش نخواهد کرد

دسته: عمومی
۴ دیدگاه
دوشنبه - 17 اسفند 1394

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در اجتماع بزرگ مردم یزد در میدان امیر چخماق این شهر افزود: در روزهایی که پیش رو داریم یک دوران بزرگ پیروزی اخلاقی در انتخابات هفتم اسفند را گذراندیم که مردم قهرمان ما حماسه دیگری آفریدند همانطور که در سال 92 مردم آفریدند.
وی اضافه کرد: در این انتخابات برادر عزیز من دکتر عارف نقش بسزایی داشت که البته در این حماسه بزرگ بعد از مقام معظم رهبری که نقش اصلی را پای صندوق رای داشتند همه نخبگان و بزرگان و بویژه افتخارات این شهر مردم را برای این حماسه بزرگ دعوت کردند.
عالی مقام اجرایی کشور اضافه کرد: روح و امید جدیدی درکالبد این کشور دمیده شده است دلها را باید از کینه ها بشوئیم، امروز روز وحدت و اتحاد است.
رئیس جمهوری یادآور شد: من وقتی در سال 59 وارد مجلس شورای اسلامی شدم آنچه شما مردم عزیز یزد قهرمان به مجلس فرستاده بودید دسته گلها و چراغهای درخشان مجلس شورای اسلامی بودند.
روحانی اضافه کرد: درود به روان پاک مرحوم دکتر سیدرضا پاکنژاد که در قبل از انقلاب با او آشنا بودم یکی از نمایندگان برجسته بود و در همان مجلس از اردکان هم برادر عزیزم دکتر سیدمحمد خاتمی حضور داشتند.
رئیس قوه مجریه ادامه داد: مردم بزرگ و قهرمان بزرگ ایران در هفتم اسفند کار عظیم و بزرگی کرده و دنیا را به حیرت وا داشتند ؛ در این انتخابات که پیروزی یک جناح بر جناح دیگر نبود و همه جناحها پیروز شدند.
رئیس جمهوری تاکید کرد : در این انتخابات اخلاق بر بداخلاقی پیروز شد ، اعتدال و میانه روی بر افراط پیروز شد و امروز روزی است که بعد از انتخابات باید برای ساختن ایران سربلندتر و آبادتر دست در دست هم نهیم و با وحدت و هماهنگی و اتحاد ، ایران عزیز را بسازیم.
رئیس جمهوری گفت: دولت آماده همکاری بیشتر با مجلس دهم در سال آینده است و مجلس دهم و دولت یازدهم در کنار یکدیگر برای حل معضلات این کشور و از جمله استان عزیز یزد بیش از گذشته تلاش خواهند کرد.
دکتر روحانی افزود: دلها را باید از کینه بشوییم امروز روز وحدت است امروز روز اتحاد است امروز باید قدردان این نعمت باشیم و قدردانی این نعت و سپاس در این است که به مردم عزیز کشورمان خدمت کنیم.
وی به انتخابات هفت اسفند اشاره و اظهار کرد: رای شما مردم رای به عقلانیت و منطق و امید به اینده بود ، امروز روحی جدید و امیدی جدید در کالبد این کشور دمیده شده است.
رئیس قوه مجریه یادآور شد: سال 94 که روز های پایانی آن است بدلیل رکود جهانی و کاهش بی نظیر قیمت نفت که در طول تاریخ قیمت نفت سابقه نداشته در طول دو سال گذشته به یک پنجم و یک ششم تقلیل یافته با آنکه تمام کشورهای نفت خیز دچار مشکل شده اند.
روحانی اضافه کرد: ارزش پول ملی در طول یک و نیم سال گذشته در روسیه 98 درصد کاهش یافته در آذربایجان در طول یک سال و نیم گذشته 104 درصد کاهش یافته و در ترکیه با آنکه صادر کننده نفت نیست 31 درصد کاهش یافته و در ترکمنستان ارزش پول ملی 22 درصد کاهش یافته و در قزاقستان 88 درصد کاهش یافته است.
وی گفت: آنها که می گویند دولت یازدهم چه کرده است به این آمار توجه کنند دولت یازدهم کشور را با نفت 25 دلاری اداره کرده است.
رئیس جمهوری افزود: دولت منتخب شما ارزش پول ملی شما را علی رغم کاهش نفت حفظ کرده است، ثبات و ارامش بازار را حفظ کرده و روند کاهنده تورم را حفظ کرده است.
وی تصریح کرد:درست که مردم مشکلات فراوانی دارند و جوانان ما برای اشتغال نگاهشان به رونق اینده است همه اینها را قبول داریم اما آنها که انصاف را در این روزهای انتخابات با بوق های در دست فراموش کردند می گویم که در دوران وفور نفت و قیمت نفت در سال های گذشته باید این که در آمد نقتی ما در سال 90 ، 120 میلیارد دلار بود هیچ و نه اشتغالی برای جوانان ما درست نکردند.
روحانی گفت: من قبول دارم که کار فراوانی برای اشتغال جوانان باید انجام شود اما خواهش می کنم از اقتصاد دانان و محققین و دانشجویان و اساتید دانشگاه که اشتغال پاییز امسال را در مقایسه با اشتغال پاییز 92 را نگاه کنند در فاصله این دو سال تعداد شاغلین یک میلیون و 179 هزار نفر اضافه شدند.
وی تصریح کرد:یعنی تقریبا در دو سال گذشته سالی 600 هزار اشتغال درست شده و البته ما نیاز به اشتغال یک میلیون داریم و ما نیاز به رونق اقتصادی داریم علی رغم همه مشکلات.
من به شما مردم عزیز ایران و مردم بزرگ و فهیم یزد قول می دهم که سال 95 سال رونق اقتصادی ایران خواهد بود ،
به همه مردم ایران خطاب می کنم و به مردم عزیز و قهرمان و بزرگ و متدین یزد هم به این آمار توجه می دهم که کسری دولت هایی که صادر کنند نفت بزرگ در منطقه و جهان هستند کسری آنها در سال گذشته نسبت به آمار تولید ناخالص داخلی که عربستان 21 درصد کاهش دارد، ونزوئلا 24 درصد کاهش دارد عرااق 23 درصد، الجزایر 13.9 درصد ، امارات 5.5 ، قطر 4.5 و در ایران 2.9 درصد کاهش بوده است.
روحانی یادآور شد: من از همه محققین و اساتید و همه افراد جامعه می خواهم که آمارها را در شرایط سخت سالی که رو به اتمام است برای جوانان ما توضیح دهند ما قدم به قدم به سمت جذب سرمایه داخلی و حارجی حرک خواهیم کرد.
ما قدم به قدم به سمت رونق اقتصادی و اشتغال حرکت می کنیم ما نیاز اتحاد داریم و نیاز به انسجام داریم و نیاز به همدلی و همزبانی داریم و نیاز به دولت و مجلس همدل و همزبان داریم، ما با کمک همدیگر می توانیم روزبروز برای این کشور افتخار بیافرینیم.
وی گفت: مردم بزرگ استان یزد و مردم ایران به امنیت کشورتان افتخار کنید در این انتخابات دیدید که در سراسر کشور امنیت بود و در طول سال 94 امنیت بود.
شما ببینید در کشورهای همسایه ما و شرق و غرب و شمال و جنوب امنیت چگونه است باید از قهرمانان و سپاه و ارتش و بسیج و نیروی انتظامی و دشتگاههای امنیتی و اطلاعاتی تشکر کنیم که این امنیت و ثبات در سایه تلاش و فداکاری آنها حاصل شده و انشاالله روز به روز شاهد امنیت بیشتر و ثبات بیشتر در ایران عزیز خواهیم بود.
** 44طرح و پروژه با 9 هزار و 700 میلیارد ریال هدیه دولت به درالعباده
رئیس جمهوری ضمن تشکر و سپاس از مردم یزد درباره طرحها و پروژه های این استان گفت: اختصاص پنج هزار و 320 میلیارد ریال اعتبار برای پروژه های راه و راه آهن که تفصیلش را در شورای اداری توضیح خواهم داد.
روحانی اظهار کرد: اختصاص یکهزرار و 550 میلیارد ریال پروژه های بخش کشاورزی بویژه طرحهای نوین آبیاری این استان و شهرستانهایی که در زمینه آب مثل خیلی از شهرهای کویری نیازمند شدید آب است از دیگر طرحهای تعریف شده است.
وی افزود: اختصاص یکهزار و 690 میلیارد ریال اعتبار برای پروژه های بخش آب ، برق و عمران شهری ، اختصاص 850 میلیارد ریال برای پروژهای علمی ،فرهنگی ، گردشگری ، دفاع مقدس و ایثارگران و 170 میلیارد ریال برای تکمیل 8 طرح ورزشی ، 70 میلیارد ریال برای تکمیل بیمارستان شهید صدوقی و دانشکده طب سنتی و 50 میلیارد ریال برای اجرای طرح های ویژه مشارکت جامع در بخش های زیست محیطی از دیگر طرحهاست.
رئیس جمهوری اضافه کرد: دوهزار و 370 میلیارد ریال از محل منابع وزارت نفت برای تکمیل طرحهای گازرسانی استان یزد اختصاص یافته که انشاءلله در در دولت یازدهم تلاش خواهیم کرد که طرح گازرسانی در تمام کشور را به اتمام برسانیم.
وی ادامه داد: چهار هزار و 250 میلیارد ریال از محل سازمان تامین اجتماعی برای طرحهای بهداشتی و درمانی ، 950 میلیارد ریال از محل منابع وزرات ارتباطات برای طرحهای ارتباطی و فناوری نیز اختصاص داده ایم .
** آب خلیج فارس به یزد خواهد رسید
روحانی در ادامه درباره موضوع آبرسانی در خلیج فارس به استانهای مرکز کشور هم گفت: انشاءلله در سالهای آینده پروژه هایی برای انتقال آب از دریای عمان و خلیج فارس به فلات مرکز خواهیم داشت و طبق بررسی که در دولت انجام دادیم اولین استانی که آب از خلیج فارس به آن خواهد رسید استان یزد خواهد بود .
وی یادآور شد: 40 هزار میلیارد ریال برای این طرح اختصاص داده شده که خط اول آن به فلات مرکز، استانهای یزد و کرمان خواهد بود.
رئیس جمهوری افزود: برای این منظور در تهران تصویب کردیم که 400میلیون دلار از صندوق توسعه ملی ،9 هزار میلیارد ریال از منابع شرکتها ، 6 هزار میلیارد ریال از منابع بانکها و هزار میلیارد تومان از منابع بخش خصوصی اختصاص یابد که با اختصاص این اعتبارات را که کار بسیار عظیمی است این موفقیت آغاز خواهد شد.
روحانی خاطرنشان کرد : در این سفر در مجموع 44 طرح برای این استان تعریف شده که 9 هزار و 700 میلیارد ریال اعتبار به آنها اختصاص می دهیم و همه این طرحها در سال 95 و 96 اجرایی خواهد شد .
وی اظهار کرد : سلام بر یزد قهرمان، سلام بر نگین کویر ایران و سلام بر مردمی که در همه صحنه ها افتخار و حماسه افریدند، سلام بر شهید محراب ایت الله صدوقی و سلام بر مرد اخلاق و ادب سید روح الله خاتمی .
دکتر روحانی ادامه داد: سلام بر شهیدان و دلاوران قهرمان تیپ الغدیر یزد، سلام بر شهید منتظر قائم و همه شهیدان این دیار و سلام بر جوانان غیور و حماسه افرین استان یزد .
روحانی اضافه کرد: سلام بر دیار گفت و گوی تمدنها و سلام بر شهر ایمان و عرفان و عشق به خاندان رسالت.
وی گفت: آشنایی من با دیار شما بیش از 50 سال می گذرد و شور شما مردم همان شور سال 54 است، شما در سال 54 ، 55 ، 56 و 57 در انقلاب اسلامی چه ها که نکردید.
رئیس جمهوری یادآور شد: شما مردم یزد بعد از قم و تبریز سومین ستون تحرک انقلاب اسلامی در فروردین 57 بودید و من در فروردین 57 در شهر یزد شما بودم و دلاوری های شما را از نزدیک دیدم ، من قهرمانی های تیپ الغذیر شما را در عملیات های مختلف و بوِیژه در عملیات خیبر از نزدیک شاهد بودم .
روحانی تصریح کرد: شما دار ایمان و جهاد و فداکاری و کوشش و عشق به انقلاب، امام و رهبری معظم انقلاب و کشور ایران هستید.
وی افزود: افتخار می کنم که شاگرد استاد بزرگ حوزه ایت الله عظمی سید محمد محقق داماد بودم، من شاگرد ایت الله عظمی شیخ مرتضی حائری یزدی بودم . استوانه علم و دانش در حوزه علیم قم و بالاتر موسس حوزه علمیه قم از دیار شما ایت الله عظمی حائری یزدی بوده است.
وی اظهار داشت: با استعدادترین شاگردان در حوزه و دانشگاه امروز و دیروز از استان یزد بوده است.
روحانی گفت: بسیار خوشحالم که در روزهایی میهمان شما مردم عزیز هستم که یک دوران بزرگ در پیروزی اخلاقی در انتخابات هفت اسفند رقم زدید.
روحانی یاد آور شد: ضمن تشکر از دانش آموزان عزیز که سرود استقبال را به زیبایی اجرا کردند و تشکر از مردم یزد که از صمیمیت ، وفا و میهمان نوازی خود را در سراسر مسیر از فرودگاه تا امیرچخماق به نمایش گذاشتند.
رئیس جمهوری و هیات دولت در بیست و پنجمین سفر استانی خود 17 اسفند مهمان مردم یزد هستند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
ح-ا-ا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 17 اسفند 1394 - 8:38 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

چقدر قشنگ ومتین و وزین سخنرانی کردنددرجمع نخبگان وجانبازان و….درسالن هلال احمر(خصوصادرخصوص باهم بودن نه تخریب کردن وهمچنین درخصوص انتخابات انجام شده واحزاب وگروههای سیاسی)

علیرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 18 اسفند 1394 - 9:33 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

وقتی موضوع بر وفق مرادشان باشد البته که زیبا حرف می زنند. زیبا سخنرانی می کنند. کاش تخریب این همه در کلامشان نبود کاش این جمله که در دولت قبل هیچ اشتغال زایی صورت نگرفته است نبود کاش اینهمه کینه ای نبودند . کاش چهره را بزک نمی کردند.کاششششششششششششششششش

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 19 اسفند 1394 - 1:21 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

از وعده های توخالی و از جامانده 100 روزه هم گفتند ؟ ا ز برجام و دستاوردهای معجزه اسای ان برای عده ای چطور؟ ول کنید حالا دیگه این حرفای احمقانه را

حامد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 19 اسفند 1394 - 10:17 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

زنده باد روحاني .
ما بيشماريممممممممم .

You cannot copy content of this page