پيام نوروزي امام جمعه بافق :

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
شنبه - 29 اسفند 1394

متن پیام امام جمعه شهرستان بافق بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
يا مُقلّبَ القلوبِ و الأبصار ، يا مُدبِّرَ الليلِ و النَّهار ، يا مُحوِّلَ الحَولِ و الأحوال ، حوِّل حالَنا إلى أحسنِ الحال
ای دگرگون کننده ی قلب ها و چشم ها ، ای گرداننده و تنظیم کننده ی روزها و شبها ، ای تغییر دهنده ی حال
انسان و طبیعت ، حال ما را به بهترین حال دگرگون فرما .
رستاخیز بهار یکی از باشکوه ترین جلوه های رحمانی در جهان هستی است که می توان با تماشای آن، راهی به سوی خدا یافت و جمال پروردگار را به تماشا نشست، فصلی نو که طبیعت ردای شکوفه بر تن می کند و انسان ها را به مهرورزی، گره گشایی و هم گرایی در جهت رشد فضائل اخلاقی فرا می خواند. نوروز حلقه پیوند بین میراث فرهنگ و تمدن ایران زمین با دین مبین اسلام است كه واژه هایی چون صله ارحام، تفكر، نوآوری، سر زندگی، پاكی ، نظافت و تعاملات اجتماعی منطبق با اصول شریعت محمدی (ص) و منبعث از سیره تابناک ائمه معصومین (ع) را معنا و مفهوم می بخشد و نوروز فرصتی است برای خانه تکانی دلها و تامل و تعمق در اسرار آفرینش .
حلول عید نوروز 95 پس از ایام فاطمیه می تواند در جهت نو شدن اخلاقیات و معنویت بیشتر عید امسال کمک نماید چه خوب است در ایام عید با توشه برگرفته از ایام فاطمیه ، سیره زهرایی (س) داشته باشیم و جهت پیروی از بانوی بزرگوار اسلام سیره و سنت تابناک آن ناموس دهر (سلام الله علیها) را در اعمال و سکنات خود نصب العین قرار دهیم .
اینک در آستانه سال نو بار دیگر نیازمند وحدت و همدلی همه شهروندان گرامی برای تحقق آرزوها و آرمان های مشترک مان هستیم. نوروز که موسم نزدیکی و پیوند دلها و آرزوهاست فرصت مناسبی است تا با یکدیگر عهد و پیمان ببندیم که تا رسیدن به نقطه پایان آرمانهای امام راحل (ره) و شهیدان والامقام و صد البته با تأسی و امتثال به فرامین مقام معظم رهبری (اطال الله عمره الشریف) و توسعه همه جانبه شهرستان بافق و تحقق یک زندگی توأم با معنویت، آرامش، امید و دستیابی به کمال، لحظه ای از تلاش و کوشش دست برنداریم.
اينجانب حلول سال نو را که جلوه اي از حكمت و رحمت بي مثال و قدرت بي بديل خداوند متعال است محضر همه شما مردم متدین ، ولایتمدار و انقلابی و نجیب شهرستان بافق تبریک عرض نموده و امیدوارم سال نو، سالی سرشار از موفقیت و سربلندی و احسن حال برای همگان باشد. انشاء الله
سید جواد سلیمانی بافقی
امام جمعه بافق


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۲
برچسب ها:

You cannot copy content of this page