گفتگو با گردشگران خارجی در کمپ شهید برزگری صادق آباد بافق

دسته: عمومی
۴ دیدگاه
پنج‌شنبه - 12 فروردین 1395

یکی از جاذبه های گردشگری بافق کمپ های کویری و ریگ زارهای است که جز جاذبه‌های طبیعی این شهرستان محسوب می شود.
در سالی که به نام سال خوش آمدگویی به استان یزد نامگذاری شده ؛ شن زارهای روان شهر کویری بافق آماده پذیرایی از گردشگران نوروزی است..
کمپ کویری”شهید برزگری” در طی چند سال گذشته به علت جذابیتی که دارد مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است. هر ساله از سراسر کشور و حتی دنیا تعداد بیشماری از گردشگران داخلی و خارجی برای بازدید و تفریح به این مکان بکر سفر می کنند.
خبرنگار”بافق فردا” عصر امروز به منظور تهیه گزارش و گفتگو با میهمانان نوروزی به کمپ” شهید برزگری” واقعدر روستای صادق آباد شهرستان بافق رفت و با برخی از این گردشگران به گفتگو نشست.
“دنیز” ۳۵ ساله به همراه همسر خود” تیمون” از کشور سوئیس. در رابطه با کویر بافق چنین می گوید: برای اولین بار است که کویر و جذابیت آن را از نزدیک لمس می کنم.
وی می افزاید:فکر نمی کردم دنیای کویر به این زیبایی باشد. کویر بافق خیلی بزرگ و آرامبخش است. به پیشنهاد آژانس مسافرتی به بافق آمدیم دو روز نیز در این جا خواهیم ماند..
“دنیز” بیان می کند:حتما در مورد کویر و مردمان پر تلاش این شهر با همشهریان خود صحبت خواهم کرد..
در ادامه با “پولینا” ۲۳ و “اوغلی” ۳۲ ساله از کشور فرانسه گفتگویی انجام شد. این دو با هم دوست بوده و به کشورهای مختلف سفر می کنند.
“اوغلی” می گوید: در کشور ایران از اولین کویری که دیدن کردیم کویر صادق آباد بود. کویری زیبا نیز در “منگولیا” است که به آنجا هم رفته ایم. کویر در هر جا که باشد زیبا است.
وی ادامه می دهد:تبلیغات این کمپ در هتل یزد بود با کمک آژانس به بافق آمدیم. و ای کاش در رابطه با شهر بافق و ظرفیت های آن اطلاعات دقیق تری به ما داده می شد. اگر می دانستیم که اینجا امکانات رفاهی هم دارد برای چند روزی می ماندیم.
. “اوغلی” عنوان می کند:کویر آرامش و سکوتی خاص دارد. امیدوارم. ساخت و ساز بیش از این در این مکان صورت نگیرد. این منطقه باید حالت “بکر” و دست نخورده باشد.
“پولینا” در رابطه با ایران و ایرانی چنین یادآور می شود: ایران خانه های قدیمی و زیبایی دارد .مردم ایران مردمی مهربان و خونگرم هستند. به ما سلام می کنند. اما شاید در کشور فرانسه با شما چنین رفتاری نشود. و نادیده گرفته شوید.
وی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا در سفرهای بعدی خود به ایران، از بافق نیز دیدن خواهید کرد بیان می کند:. ایمیل های زیادی توسط مردم ایران به ما داده شده و شهر خود را معرفی کردند. شاید برای تنوع به جای جدیدتری برویم. خیلی دوست داریم به شمال ایران سفر کنیم.
“پولینا” از دوست خود که یک ایرانی است می گوید: دوستی در فرانسه داریم. که اهل ایران است. وی بسیار مهربان و دوست داشتنی است. ایران توسط فرانسوی هایی که به ایران می آمدند به ما معرفی شد.
“بافق فردا” از سرکار خانم “مریم برزگری” که در این گزارش به عنوان مترجم به خبرنگار ما کمک کرد تقدیر و تشکر می کند.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰۷۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
علیرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 13 فروردین 1395 - 1:51 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با امدن توریست خارجی به ایران اقلاب ما به دنیا صادر می شود

محمود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 14 فروردین 1395 - 2:40 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت به همت آقای برزگری در معرفی و راه اندازی کمپ کویری شهید برزگری .انشالله ضمن اجرای اصولی ساختمانها و رعایت سنتی بودن و سنتی ماندن ارائه خدمات و ساختمان سازیها و وسایل تفریحی و بازی در جذب گردشگر های ایرانی و خارجی موفقتر خواهید بود.انشالله

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 15 فروردین 1395 - 2:28 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام و خسته نباشید.منگولیا کجاس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!

نامور این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 18 فروردین 1395 - 2:28 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

منگولیا = مغولستان / صحرای بزرگ کاراکوم ( قره قوم )

You cannot copy content of this page