بی عدالتی های استان یزد، صدای بابایی را هم درآورد

دسته: عمومی
9 دیدگاه
شنبه - 11 آگوست 2012

توفان یزد نوشت:

بی عدالتی های استان یزد، صدای بابایی را هم درآورد
چه کسانی باعث رشد فاصله طبقاتی و بروز بی عدالتی در استان یزد شدند!؟
مردم بافق و بهاباد و خاتم و ابرکوه و طبس در دفاع از بابایی و بخاطر تحقق«عدالت» چه خواهند کرد!؟
پاسخ معاونت برنامه ریزی استانداری یزد به «بشارت نو» و حامیان مخالفان مس:
مصالح استان فدای مصلحت یکی دونفر و شانتاژگری و جوسازی نمی شود
در بعضی از شهرستان ها(مثل اردکان!)  صنعت دارد می ترکد ونسبت جنسی مرد به زن ان 129 است
حتی برای یکبار هم سئوال نکرده اید که چرا یک شهرستان(اردکان) هفت کارخانه فولاد دارد و شهرستانی دیگر یک کارخانه ! بیایید کمی منصف تر باشیم .
چگونه است که ما در مقابل اشتغال مردم اردکان، میبد، صدوق و یزد مسئول هستیم اما در قبال ابرکوه، خاتم و طبس و سایر مناطق استان  مسئول نیستیم !؟

طبق رسم و رسوم سنواتی، مراسم روز خبرنگار در یزد، با دعوت روابط عمومی استانداری یزد از رسانه های «مرکز» استان، در اتاق جلسات دفتر استاندار یزد برگزار شد، که  با حواشی پر رنگی همراه بود .
به گزارش خبرنگاریزد فردا : خبر نگاران رسانه های گروهی استان در ابتدای جلسه سئوالات خود را طرح نموده و استاندار یزد با جمع بندی سئوالات به آنان پاسخ داد و در پایان توصیحات استاندار یزد، جواد آذرنگار مدیرمسئول دو روز نامه بشارت نو و ماهنامه تازه مجوز گرفته بشارت یزد اظهار داشت : ایجاد فولاد در ابرکوه وارتباط  ان با معدن چادرملو واینکه شرکت ملی مس ایران و معدن چادر ملو زیر مجموعه یک شرکت خصوصی  هستند، این سئوال را برای ما بوجود  می اورد که انتقال  فولاد در ابرکوه که نه آب دارد و نه زیر ساخت  به خاطر معدن مس علی آباد بوده است وهمینطوراحداث  راه آهن که قرار شده به سمت ابرکوه احداث شود و همینتطور بزرگراه که 50کیلمتر مسیر یزد را طولانی تر می کند
و اما محمد رضا بابایی، معاونت برنامه ریزی استانداری یزد، در پاسخ به سوال طرح شده که بارها در  بشارت نو مطرح و درج شده بود، مطالب جامعی را مطرح نمود، و  در ایتدا  اظهار داشت: مطمئن باشید  آنجایی که منافع استان در میان باشذ  و تمام مسیر های قانونی خود را هم طی کرده باشد با قوت و اقتدار امور انجام می شود  و قرار نیست به خاطر یکی  دو نفر و جوسازی و شانتاژبازی  خللی در کار پیش بیاید .
معاونت برنامه ریزی استان یزد تاکیدکرد :آنجایی که منافع استان باشد، استان آنقدر اقتدار دارد که موارد قانونی را اجرا کند و قبلا هم در محیط زیست توضیح داده شد .
متاسفانه بعضی از آقایان تحت تاثیر شانتاژ های محلی  و جوسازی های مردمی (البته این توضیح که حرف مردم برای مسئولین ملاک است و به آن احترام می گذاریم  ) ولی آنجایی که نظر کارشناسی است  ما منتظر نظرات کارشناسان هستیم  و بارها هم گفتیم و آقای استاندارهم توضیح دادند که به تهران هم انعکاس یافته  و نتیجه هم هرچه باشد اجرا خواهد شد و ملاحظه هیچ چیز هم نخواهد شد و مصالح استان فدای مصلحت یکی دونفرو شانتاژگری و جوسازی نمی شود .
بابایی در ادامه افزود:بعضی از آقایان که اینقدر خود را مدافع نشان می دهند لازم است توضیح دهند چرا زمانی که  20 تا 25 سال است که طبق یک رویه ، صنایع بزرگ استان در یک محور ایجاد می شود و  در یکی دو تا از شهرستان های استان به قدری صنایع بزرگ و آلاینده مستقر شده است که موقعیت بحرانی ایجاد شده است سکوت نموده اند؟ و این در حالی است که از لحاظ سفره های آب زیر زمینی هم به هیچ عنوان غنی تر از سایر مناطق استان نبوده  و متاسفانه باید به فکر انتقال آب هم برای این دو شهرستان(میبد یحیی زاده و اردکان تابش) باشیم .
بابایی خاطر نشان کرد:چرا کسانی که خود را صدای رسای یزد می دانید،بلند نشدید و حتی یک کلمه حرف نزدید که این مسیر دارد آلاینده می شود؟ واین در حالی است که مدیریت استان  هرروز ما باید پاسخگو باشد که چرا فلان صنعت را از این منطقه جمع نمی شود  و چرا این صنایع آلاینده هنوز فعال هستند!
وی در ادامه تاکید کرد :مگر نه این است که ما و شما رسانه ها در قبال تک تک آحاد مردم مسئول هستیم  و چگونه است که ما در مقابل اشتغال مردم اردکان، میبد ،صدوق و یزد مسئول هستیم اما در قبال ابرکوه ،خاتم و طبس و سایر مناطق استان  مسئول نیستیم !!
بابایی افزود:جهت اطلاع دوستان تاکید می شود که فولاد ابرکوه تنها با تصمیم و اصرار معاونت برنامه ریزی به ابرکوه رفت و دوستان متاسفانه فولاد ابرکوه را چماق کرده و بر سر مدیریت ارشد استان فرود می آورند ،والله اینگونه برخورد ها درست نیست .
وی افزود :در یک شهرستان استان شش فولاد به صورت همزمان در حال اجراست  و حتی برای یکبار هم سئوال نکرده اید که چرا یک شهرستان هفت کارخانه فولاد دارد و شهرستانی دیگر یک کارخانه !!!! بیایید کمی منصف تر باشیم .
معان برنامه ریزی استانداری در ادامه افزود : بعد از ماه مبارک رمضان طی یک مصاحبه رسانه ای همه چیز را شفاف می کنیم تا خیلی از مسائل که حق مردم استان است شفاف شود .
بابایی با اشاره به حضور نخبگان در بخش رسانه استان تاکید کرد :ا اعتقاد داریم که خبرنگاری حرفه ای است که نخبگان در آن جذب شده اند و  گر انصاف هم با نخبگی آمیخته شود قطعا موجب رشد جامعه خواهد شد .
وی افزود:متاسفانه اگر یکی از شما خبرنگاران از من معاون برنامه ریزی سئوال کنید که برای مناطقی مثل ابرکوه خاتم ،بهاباد،و طبس و……که جمعیت انها هم کمتر از شهرستان های مشابه(میبد و اردکان) نیست چه کار انجام داده اید ؟ ما چیزی برای گفتن نداریم جز دو سه مورد و در مقابل، در بعضی از شهرستان ها (همچون اردکان) صنعت دارد می ترکد، ونسبت جنسی مرد به زن ان 129 است، یعنی اینکه به ازاء هر صد نفر زن، 129 نفر مرد وجود دارد  واین  نتیجه مهاجرت افراد مجرد برای کار به این شهرستان است  و این به من شما کد نمی دهد !!و  در مقابل شهرستان هایی را هم داریم که جوان بیکار آن باید التماس کند تا با وام خود اشتغالی به سختی برای خو شغل ایجاد کند .
بابایی گفت:ما مجبور شدیم برای رفع این مشکلات چند کارخانه کاشی و فولاد را در شهرستان های دیگر مستقر کنیم  و جالب است دوستان مدعی هستند که این شهرستان ها اب ندارند و سئوال اینجاست که کدام شهرستان در استان یزد اب دارد ،که مناطق محروم ندارند !!
بابایی در ادامه افزود :متاسفانه قبلا هم به بهانه کم آبی حق استان را نمی دادند و با همت و تلاش مدیریت ارشد استان خصوصا مهندس فلاح زاده ظرفیت 9 تن فولاد در استان استقرار یافته است  و خدا را شاکریم که حداقل 30 تا پروژه بالای سی میلیارد تومان در استان فعال شده است .
بابایی با اشاره به تجربه فعالیت خود در چهار دوره قبل تا کنون اشاره نمود و افزود : متاسفانه در استان اتفاقات خوبی نمی افتد و اگر همین معادن مس در استان های همجوار بود به نحو احسنت از آن استفاده می کردند و نه تنها از معادن بهره برداری می کردند بلکه کارخانه های فرآوری آن را نیز احداث می کردند و در جهت منافع استان   فعالیت و حمایت می کردند .
وی افزود :متاسفانه ما خودمان در حال از بین بردن فرصت ها هستیم  و متاسفانه نظر کارشناسی  که اسیر جوسازی های شما شده را ملاک قرار داده ، جو سازی و منافع استان را زیر خاک دفن می کنید .
بابایی خاطر نشان کرد:متاسفانه بعضی از افراد صادقانه رفتار نمی کنید و از سکوت مسئولان استان که اعتقاد دارند کار با نظر کارشناسان انجام شود سوء استفاده می کنید  و درخواست من این است که قدری منصف و به فکر منافع استان باشیم .
معاون برنامه ریزی استان  در ادامه اظهار داشت :متاسفانه بعضی اینگونه تبلیغ می کنند که دلشان بیشتر از همه برای استان می سوزد و آیا مگر غیر از این  است که ما هم ساکن همین شهر و استانیم و اگر مضراتی هم وجود داشته باشد برای همه ما خواهد بود .
بابایی در ادامه تاکید کرد: ما هم اعتقاد داریم در مورد معدن مس علی آباد و دره زرشک که اگر مضراتی هست باید در برابر آن حساس باشیم اما در فضایی آرام و منطقی نه در فضایی جنجالی !!!
معاون برنامه ریزی استانداری یزد در ادامه گفت: در تهران هم جناب استاندار تکیه بر نظر کارشناسی نمودند  و معتقدند که کار باید طبق نظر کارشناسی انجام شود .
بابایی در پایان به جمع آوری  و انتقال سیمرغ اشاره کرد و اظهار داشت :قطعا همه مشکلات وجود سیمرغ در حاشیه شهر را به خاطر دارید و مشکلات مردم شهرک رزمندگان که سالها از بوی بد و معضلات آن رنج می بردند را  که با دستور شخص استاندار و برخورد قاطع مدیریت ارشد استان سیمرغ جمع آوری و با درایت تمام از خروج آن از استان هم جلوگیری شد و ادامه فعالیت آن در استان یزد را نیز شاهدیم .
بابایی در پایان قول داد در جلسه ای مجزا مسائل مرتبط با صنعت و معدن استان را با خبرنگاران مطرح  و از ناگفته های این بخش بیشتر گفته شود .
تبصره اول: خبر فوق ( بدون پرانتز آبی)به نقل از سایت «یزد فردا» درج شده و ما چون در جلسه حضور نداشته و با گوش خود چیزی نشنیده و با چشم خود چیزی ندیده ایم قضاوتی در این رابطه نخواهیم داشت.
تبصره دوم: آیا استاندار و استانداری و معاون برنامه ریزی استانداری یزد، با این حرف ها و این زور زدنها، حریف قدرت یحیی زاده «اینوری» و تابش «اونوری» خواهند شد!؟
تبصره سوم: جوکار و دخیل عباس، این دو نماینده تازه به مجلس راه یافته، آیا توان حمایت از استاندار و بابایی را خواهند داشت!؟


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
حسن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 11 آگوست 2012 - 5:43 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

چقدر شما ساده هستید این آقا همین الان دارد خودنمایی می کند برای استاندار شدن در آینده ما شاهد لابی نمایندگان جهت چیدن مدیران کل استان هستیم جای رجال بافقی در این لابی چگونه است آیا حمایت و اعتباری که دکتر یاراحمدی در رای آوردن آقای دخیل خرج کرد مد نظر قرار خواهند داد .

اردکانی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 11 آگوست 2012 - 7:02 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یعنی سرمایه گذار اختیارندارد درهرجا که خواست سرمایه گذاری کند؟

كورش بافقي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 11 آگوست 2012 - 8:17 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اينها فقط استان را يزد ميبد و اردكان ميدانند و كار به نظر كارشناسي ندارند-چرا بايد چادرملو را از بافق و بهاباد بگيرند و در اردكان 7 فولاد بسازند چرا فولاد بافق خصوصي شد چرا گاز را نميخواهند به بافق شهر معادن ايران نياورند چرا مياين مردم بافق و بهاباد را سر معدن چاه گز به جان هم مياندازند وكسي جرات ندارد از چادرملو كه مال بهاباد بوده حرفي بزند؟ كمي تفكر و بعد نظر و راهكار؟

عليبمون این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 12 آگوست 2012 - 5:25 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چرا بخيل هستيد.

اگر شما هم توان داريد برويد وصنايع سنگين را براي شهرتون بيريد.

اتحاد دارند شريك ميشن اشتغال ايجاد مي كنن ياد گيرد

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 12 آگوست 2012 - 5:28 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اگر توان داشتد غرض نداشتد فولاد بافق را تعطيل نمي كردد

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 12 آگوست 2012 - 9:39 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بافق هم که جزء هیچ جا حسابش نکردند هم کارخانه فولاد دارد هم کاشی ،بیکار اصلا ندارد ،همه اوضاعش رو براه است هیچ مشکلی ندارد .گلستان است

بهار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 12 آگوست 2012 - 9:48 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خدا رو شاکریم که باز هم از بافق خبری نیست و هیچ جای صحبت های آقای بابایی نیامد ولی قابل توجه آقای معاون برنامه ریزی استان در بافق هم که یک کارخانه کاشی به همت مردم درست شده تعطیل و فولادبافق که مصوبه دولت بودهم ابتدا خصوصی و حالاتعطیل میباشد در بافق ایجاد نمیکنید لااقل کمک به تعطیلی نکنید

شمع بي زبان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 13 آگوست 2012 - 1:21 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

نظر عليبمون ونظر بعدي را از رو سايت بردارد

جلوي كينه و تفرقه را بگيرد

شاکی طبسی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 15 آگوست 2012 - 11:34 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

یزدشماره 1 : اردکان ، یزد ، میبد ، تفت ، صدوق: اوج ثروت.
یزد شماره 2 : طبس ، بافق ، خاتم ، ابرکوه ، مهریز، بهاباد:اوج فقر