نارضایتی کارگران شرکت «کاوش پژوه» از عدم پرداخت حقوق و عیدی

دسته: عمومی
۳ دیدگاه
شنبه - 8 خرداد 1395

در گفتگویی تلفنی عنوان شد:
نارضایتی کارگران شرکت «کاوش پژوه» از عدم پرداخت حقوق و عیدی
جمعی از کارگران شرکت «کاوش پژوه »که زیر نظر شرکت جهاد نصر در معدن میشدوان مشغول به فعالیت هستند صبح امروز در گفتگویی تلفنی نارضایتی شدید خود را از عدم پرداخت حقوق و عیدی اعلام کردند.
به گزارش خبرنگار بافق فردا؛ جمعی از کارگران شرکت کاوش پژوه صبح امروز طی گفتگویی تلفنی نارضایتی خود را از عدم پرداخت حقوق و مزایای اعلام کردند.
در این گفتگو هیچکدام از کارگران به دلیل عواقب بعد از رسانه ای شدن این مشکل تمایلی به افشای نام خود نداشتند.
یکی از کارگران قسمت استخراج در رابطه با نارضایتی خود گفت: به تازگی ازدواج کردم و به دلیل عدم پرداخت حقوق و مزایا قادر به اجاره نمودن منزل نیستم و همچنان در بلاتکلیفی بسر می برم.
وی اضافه کرد: پرداخت حقوق و مزایای کارگران با اما و اگر همراه است. در حالی که دهمین روز خرداد ۹۵ در حال سپری شدن است در خصوص پرداختی از سوی پیمانکار از ماه ۱۱ سال گذشته اقدامی صورت نگرفته است.
این کارگر ۳۲ ساله اظهار داشت: روند پرداخت ها به گونه ای است که کارگران را با مشکلات عدیده مواجه ساخته است. شرایط کاری کارگران نیزبسیار سخت می باشد. ۲۴ روز کار و ۶ روز مرخصی .در دو شیفت کاری روز و شب و با کمترین حقوق.
وی تصریح کرد: چند وقت پیش برای اعتراض به اداره کار نیز مراجعه نمودیم که جواب مثبتی دریافت نکردیم.
یکی دیگر از کارگران این شرکت گفت: بنده متاهل دارای یک فرزند و مستاجر می باشم. عدم پرداخت حقوق به موقع باعث به وجود آمدن مشکلات برای خود و خانواده ام شده است. در این دوره و زمان آیا می شود بدون پول زنده بود؟
وی ادامه داد: بومی بافق هم نیستم که هرگاه مشکلی یا کمبودی داشتم درب منزل پدر یا مادر را بزنم. به کجا شکایت کنم؟ مطمئن باشید بعد از بیان اعتراضات محکوم هم خواهیم شد. دوره زمان الان فقط پول است و پارتی.
و در ادامه کارگر دیگری که متاهل و سه فرزند هم دارد عنوان کرد: به خدا آژانس گرفتم تا بچه ام را به مدرسه ببرد بعد از تاخیر در پرداخت کرایه ماهیانه دیگر فرزندم را به مدرسه نرساند. البته حق دارد.
نوزادم شیرخوار است و باید برایش شیرخشک تهیه کنم. آیا می توان به جای شیر خشک به نوزاد نان خشک داد.
وی خطاب به خبرنگار ما گفت: تو را به قرآن بگو آیا بدون حقوق می توانی زندگی کنی؟ آیا خانواده خرج ندارد؟ کدام صاحبخانه ۶ ماه می تواند صبر کند تا کرایه خانه را به او بدهی؟ چرا کسی به داد ما نمی رسد. درست است که غیر بومی هستیم اما ما هم بنده خداییم. نمی دانم به کی، کجا بگویم اما تو را به خدایی که می پرستید به داد ما برسید.
و این هم یکی از پیامهای ارسالی به خبرنگار بافق فردا. سلام، تو رو خدا اگه کاری از دستون برمیاد برا ما انجام بدین.
یکی از دوستان شماره شما رو به ما داد گفت که خبرنگار هستین.
ما در معدن میشدوان کار میکنیم و چند ماهه حقوق ما رو ندادن. خانواده هامون دارن سختی میکشن، قسطامون عقب افتاده، مغازه هام دیگه جنس قرضی بهمون نمیدن…


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۴۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
الف- برزگری بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 8 خرداد 1395 - 2:21 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

حس خوبی از این تصویر و دستهای درازشده کارگران به سوی مسئولین به انسا نهای باوجدان بدست نمیدهد.
کاش مسئولین و آنهاکه مجری هستند قبل از انجام هر کاری حقوق آنهایی را کناربگذارند که برایشان زحمت کشیده اند و خون دل خورده اند.
با این وضعیت لو رفته از فیش مدیران حتما امکان دارد و می شود که حقوق کارگر را پس از انجام کار وقبل از خشک شدن عرقش پرداخت نمود نه آنکه برای آن گلایه و مویه کند

علي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 10 خرداد 1395 - 6:05 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام اقايان بايدبه فكركارگران نيز باشند مگرماهيانه چقدرپرداخت دارند وقتي سنگي رامي فروشند درصدي رابراي حقون كارگران درنظر بگيرند

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 10 خرداد 1395 - 5:27 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آسیاب به نوبت
از کارخانه کاشی شروع شد و به سنگ آهن ختم میشه،عجله نکنید

You cannot copy content of this page