این آمار برای نظام جمهوری اسلامی قبیح و زشت است / باید افروخت چراغی که ضیایی دارد

دسته: عمومی
۴ دیدگاه
شنبه - 22 خرداد 1395

آمار غیر رسمی و تکان دهنده ای که امام جمعه بافق در خطبه های نماز جمعه این هفته بافق (21خرداد 95) ارائه کرد.
امام جمعه بافق گفت:

به گزارش خبرنگار «بافق فردا» حجت الاسلام سید جواد سلیمانی در خطبه های این هفته نماز جمعه اظهار داشت: بر اساس آمار غیر رسمی ۷ مییلون نفر بیکار در کشور وجود دارد. اما وزیر کشور این آمار را ۳ میلیون و پانصد هزار نفر عنوان کرده است.
وی اضافه کرد: در کشور، 11میلیون نفر سرپناهی برای خود ندارند و در حاشیه شهرها زندگی می کنند.از این تعداد 3میلیون مربوط به استان های تهران، مشهد و اهواز است .
سلیمانی با بیان اینکه در برخی از شهر ها 60درصد بیکار هستند بیان کرد: این تعداد بیکار در 2700 شهر حاشیه نشین زندگی می کنند ، کار هم ندارند و و این عوامل باعث ناهنجاری نیز شده است.
امام جمعه بافق تصریح کرد:طبق آمار 1.5میلیون نفر معتاد سنتی در کشور بوده که در حال حاضر این آمار به طرف مواد صنعتی حرکت کرده و باعث ویران شدن ریشه زندگی تعداد زیادی شده است.
وی ادامه داد: ۶۰ درصد زندانی های ما مربوط به مواد مخدر است که یا معتاد هستند و یا خرید و فروش می کنند. ۵۰ درصد طلاق ها و جدایی ها به خاطر اعتیاد است .5 میلیون زن بی شوهر داریم .بیکاری ، اعتیاد ، زنان بی سرپرست و زندانی های برای یک نظام اسلامی که جمهوری اسلامی است قبیح و زشت است .
امام جمعه بافق گفت: چقدر پلیس تلاش کند، وقتی که آمار اعتیاد، فحشا و منکرات و دزدی بالا برود جامعه ناهنجار می شود.
حجت الاسلام سید جواد سلیمانی تمام ناهنجاریها را از اهداف دشمن دانست و عنوان کرد: دشمن با این روش می خواهد جامعه ما را نابود کند . در صورتی که می توانیم درهمه زمینه ها اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بالنده باشیم


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 22 خرداد 1395 - 7:33 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

امام جمعه چیز دیگر نگفت.
در شان یک رسانه نیست حرفها تقطیع کنه برای جو سازی الکی حداقل راهکارش را می نوشتید .متاسفم براتون

دلسوز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 22 خرداد 1395 - 8:37 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام
متأسفانه یک شرکت غیر بومی در کارخانجات تعمیرلکوموتیو بافق از ابتدای شروع بکار در این کارخانه بیش از 30 نفر نیروی غیربومی بدون تخصص فنی استخدام نموده و علی رغم اطلاع رسانی به مسئولین شهر هیچ اقدامی در این خصوص انجام نشده است و شرکت مذکور مجدداً یک نفر غیربومی رادر حال استخدام کردن میباشد.

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 22 خرداد 1395 - 8:30 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اگر ایرج میرزا زنده بود دوباره این شعر را می سرود ، اما نمی دانم سرداز سپه اش که بود . البته معلوم خواهد شد :
تجارت نیست، صنعت نیست، ره نیست…… امیدی جز به سردار سپه نیست
واقعا امید دیگری نیست شاید سرداری در زمان ما باشد که به دادمان برسد

ف . ص این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 23 خرداد 1395 - 8:53 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

درخصوص نظر 1 خواستم بگم که بیان معضلات ، مشکلات و چالشهای شهرستان بعهده مسئولینی مثل امام جمعه است ولیکن ارائه راهکار به دست مسئولین باصطلاح کارشناس وخبره این کار است . هرکاری نیاز به نظرات علمی و کارشناسی متقن دارد . ضمن اینکه شجاعت بیان این چنین مشکلاتی هم جای تحسین و تشکر دارد . (اگر هر کس مشکلی را احساس و مطرح می کرد و پشت سرش هم راهکار ارائه میداد که دیگه مشکلی وجود نداشت .)

You cannot copy content of this page