اجرای مناسب سازی اماکن و معابر از مصادیق عدالت است

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
شنبه - 22 خرداد 1395

باسمه تعالی

 

مناسب سازی معابر و اماکن در برقراری عدالت به جهت ایجاد زمینه رفت و آمد و امرار معاش معلولین و افراد دارای ناتوانایی های جسمانی است.

از آن جایی که انسان یک موجود اجتماعی است و تامین شدن نیازهای او در گرو ارتباط زنجیروارانسانی است ،چه بسا توانایی های معلولین می تواند راه حل بسیاری از مشکلات و مسائل باشد لذا ضروری است راه را برای این بزرگواران هموار ساخت تا آن ارتباط،محقق گردد.

حال این امر مهم می تواند با کمی دقت در ساخت و سازها با کمترین هزینه عملیاتی گردد علاوه بر این که بهره مندی از آن برای افراد سالم بیشتر و مفیدتر خواهد بود.برای مثال جایگزین کردن رمپ استاندارد به جای پله،خود،روشی مفید برای سلامتی ناحیه کمر و ستون فقرات افراد سالم در حرگت بر سطوح شیب دار است.

خدا را شاکریم که اهمیت این موضوع برای بعضی از مسئولین ملموس گردیده و بر این اساس تلاش های قابل توجهی انجام داده اند.بر این مبنا از فرماندار به جهت برگزاری جلسات کمیته مناسب سازی و شورای سالمندان شهرستان و اتخاذ مصوبات اجرایی،شهردار در اجرای مصوبات و اصلاح مناسب سازی معابر عمومی و همچنین مدیر عامل باشگاه رفاهی ورزشی آهن در سرعت بخشیدن مناسب سازی اماکن تفریحی ورزشی آهن به ویژه استخر شنای آهن شهر برای استفاده معلولین ،کمال سپاس را داریم.

امید آن داریم که مناسب سازی خصوصا در اماکن و معابر عمومی، از ضروریات اجرائیات ساخت و ساز گردد به نحوی که اتمام کار منوط به رعایت اصول مناسب سازی باشد.

 

 

روابط عمومی بهزیستی بافق

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۲
برچسب ها:

You cannot copy content of this page