مدیر کل جهاد کشاورزی استان یزد از مجموعه گیاهان دارویی شرکت سنگ آهن مرکزی بازدید نمود

دسته: عمومی
۳ دیدگاه
سه‌شنبه - 29 تیر 1395

مدیر کل جهاد کشاورزی استان یزد از مجموعه گیاهان دارویی شرکت سنگ آهن مرکزی بازدید نمود.

صبح امروز مدیر کل جهاد کشاورزی استان یزد، با همراهی معاون توسعه و منابع انسانی جهاد کشاورزی استان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بافق و مسئول هماهنگی امور شهرستان ها، از مجموعه گیاهان دارویی شرکت سنگ آهن مرکزی بازدید نمودند.
به گزارش بافق فردا؛ مدیر کل جهاد کشاورزی استان ضمن اعلام رضایتمندی خود از فعالیت های انجام گرفته در فضای سبز اعلام کرد: با توجه به محدودیت شدید آب، رویکرد کشاورزی در کشور به سمت گیاهان کم آب خواه با ارزش اقتصادی مناسب می باشد.
وی افزود: گیاهان دارویی در بین محصولات کشاورزی جزء زود بازده ترین محصولات به شمار می روند.

سجادی پور با بیان اینکه به دلیل نیازآبی کم کشت این گونه از گیاهان به شدت توصیه می گردد تصریح کرد: خوشبختانه پتانسیل بسیار خوبی در مجموعه فضای سبز شرکت سنگ آهن بافق وجود دارد که امید واریم در بازید بعدی شاهد گسترش گیاهان داروئی و نهایتا صنعتی شدن فرآوری آن باشیم.

در ادامه سرداری رییس فضای سبز شرکت سنگ آهن، با اشاره به کشت انواع گیاهان داروئی از جمله به لیمو، نعنافلفلی و زوفا گفت:برای اولین بار درقالب طرح پژهشی از اسفند ماه سال گذشته در پایلوت های پارک، شهرک آهنشهرو معدن چغارت انجام گرفته است.
وی خاطر نشان کرد: به یاری خداوند متعال و تلاش و همت پرسنل خدوم فضای سبز تا کنون موفق به دو مرحله برداشت شده ایم .
سرداری ادامه داد: در اواخر شهریورماه سال جاری با اتمام فصل گرما تولید نشاء و قلمه گیری از بوته مادری در سطح وسیع از گیاهان فوق الذکر انجام خواهد گرفت.

رییس فضای سبز شرکت سنگ آهن یادآور شد: با عنایت به امر ولایی مقام معظم رهبری که فرمودند این گیاهان دارویی و طب سنتی از جمله کارهایی است که می تواند باب جدیدی در مسائل کلان اقتصادی بهداشتی و فرهنگی کشور بگشاید در تلاش هستیم در راستای این امر مهم و قرار گرفتن در سال اقتصاد مقاومتی «اقدام و عمل» بتوانیم در جهت آموزش و فرهنگ سازی از گیاهان دارویی گام های موثری برداریم.
درپایان رییس فضای سبز شرکت سنگ آهن از زحمات و مساعدت های خالصانه مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی بافق، معاونت منابع انسانی و امور اجتماعی و مدیر خدمات رفاهی و امور اجتماعی در جهت توجه ویژه به واحد فضای سبز تقدیر و تشکرکرد .


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 30 تیر 1395 - 7:28 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب سرداری عزیز سلام .زحمات شما در طول دوران حضور در بافق بر کسی پوشیده نیست. شما چه در عرصه ورزش و چه در حوزه کاری خود با اینکه متولد بافق نیستید ولی دلسوزانه برای خدمت به مردم تلاش میکنید.حتی برای آقای صباغیان که رای بیاورند تبلیغات خیلی موثری داشتید.اجرکم عندا…

بانوی فرهنگی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 30 تیر 1395 - 9:23 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا فعالیت قابل تقدیر وستایشی انجام دادند
بهره وری از فضای سبز در قالب کاشت و برداشت گیاهان دارویی
درود برشما

علی بابا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 30 تیر 1395 - 9:55 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ازخلاقیت وپیشنهادات ارزنده وپیگیریهای دوستانمون درجهادکشاورزی شهرستان سپاسگذاریم خصوصأآقای مهندس عسکری مدیرجهادکشاورزی

You cannot copy content of this page