مردم به کسانی که خدمت می کنند اعتماد کنند

دسته: عمومی
۱۵ دیدگاه
دوشنبه - 25 مرداد 1395
هفته نامه افق کویر در این شماره به مناسبت انتخابات جدید هیات مدیره تعاونی مسکن گفتگویی با عباس یزدانی، مدیرعامل شرکت تعاونی مسکن کارکنان سنگ آهن مرکزی انجام داده است.
عباس یزدانی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۱ شرکت تعاونی را با یک زمین هتل در مشهد و ۴۱۰ میلیون تومان بدهی و 2 هزار نفر عضو تحویل گرفتم گفت: در حال حاضر ۳۶۹۶ نفر عضو شرکت تعاونی مسکن سنگ آهن هستند.
اولین اقدامی که بعد از عهده دار شدن این مسئولیت صورت گرفت در حسین آباد ریسمانی، 8 هکتار زمینی خریداری و به قیمت چهار میلیارد و نهصد و پنجاه میلیون تومان به ۳۰۹ نفر از اعضاء فروخته شد.
در بابلسر ۸ آپارتمان به قیمت ۸۷۰ میلیون تومان در بهترین مکان و در کنار بلوار ساحلی نزدیک دریا خریداری شد.
همچنین زمین شهرک پردیس را قطعه بندی و در ۴۰ هکتار به ۱۱۰۰ قطعه تقسیم که831 قطعه واگذار و بقیه در تملک است . زیر ساخت های شهرک از جمله خیابان کشی ، اب ، برق، بلوک گذاری و اسفالت خیابانهای ان انجام شده و حدود 200 قطعه در آینده نزدیک واگذار خواهد شد همچنین 30 سوییت مجلل هتل آرمان به مبلغ چهارده میلیارد و چهارصد میلیون تومان و کارخانه آهک با تمام وسایل به قیمت ۱ میلیارد و دویست و پنجاه میلیون تومان خریداری شده است.
وی در پاسخ به این پرسش که برای آینده چه برنامه ای در صورت انتخاب شدن دارید افزود: رسالت اصلی شرکت تعاونی مسکن سنگ آهن تأمین زمین و ساخت آپارتمان است.و اگر می توانستیم فقط و فقط. به این کار می پرداختیم قصد داریم در صورت موافقت اعضا و تبدیل شرکت تعاون مسکن را به شرکت تعاونی چند منظوره تبدیل کنیم و در بخشهای مختلفی مثل نیروگاه خورشیدی که سود بالایی دارد و از سرمایه گذاری مطمئن است ورود پیدا کنیم. با موافقت اعضا قصد داریم فعالیت شرکت را به سوی چند منظوره بودن هدایت کنیم تا سود اعضاء افزایش یابد.
وی درباره حرف و حدیث هایی که پیرامون زمینهای پردیس بیان می شود تصریح کرد: زمینهای پردیس از استانداری مجوز صدور پروانه برای زمینها گرفته شده است. آسفالت خیابانهای شهرک پردیس جزء قرارداد بوده و الآن نیز آسفالت خیابان های اصلی انجام شده است. محوطه سازی و بلوک گذاری شهرک انجام شده و اعضا می توانند از ابتدای شهریور ماه برای تحویل زمین ها اقدام کنند.
وی پیرامون شهرک امام حسین(ع) اظهار داشت: سند برای این زمینها صادر و سال ۷۸ واگذار شده است. بعد از گذشت۱۲سال نمی تواند تحویل تعاونی مسکن باشد و هر کدام از زمینها را که شهرداری مجوز بدهد سند آن آزاد می شود و قرار داد ما تا مرحله آسفالت بوده است.
یزدانی در پاسخ به این پرسش که نام شما جهت عهده دار شدن مدیریت سنگ آهن برده شده است؟ صحت دارد یا خیر؟ گفت: این گفته را تکذیب می کنم.شرکت سنگ آهن مدیرعامل بسیار خوبی مثل حاج محمد جواد عسکری دارد.
وی در پاسخ به این پرسش که گفته شده بود قصد دارید از تعاونی مسکن کناره گیری کنید چگونه دوباره کاندید شده اید؟ افزود: هدف از کاندید شدنم بیشتر برای عضو هییت مدیره بودن است. به دلیل وجود قوانین دست و پا بسته. با توجه به اینکه زمین در بافق گران است درخواستی به فرمانداری و استانداری داده ایم تا 100 هکتار زمین در اختیار ما قرار دهند و ما امادگی داریم شهرکی مسکنی با متد روز دنیا طراحی و بسازیم تمام زیر ساختها را اعم از اب و برق و بلوک گذاری و خیابان کسی و گاز و … را فراهم کنیم و حتی به مدت 5 سال پس از بهره برداری هم شهرک را هم خودمان مدیریت و راهبردی کنیم و حتی پول پروانه های ان را که در حدود 5 میلیارد تومان هم می شود به شهرستان پرداخت کنیم ولی به خاطر قوانین دست و پاگیر اداری هنوز با آن موافقت نشده است . . با این وجود و با توجه به توانایی خودم ادامه کار را با این روند کاری بیهوده و عبث می دانم.
وی در رابطه با قیمت سهام شرکت تعاونی گفت: از سال ۹۱ سهام حداقل ۵ برابر شده است. سرمایه شرکت تعاونی در حال حاضر بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان است؛ البته ده میلیاردتومان بدهی دارد. سال ۹۱ سرمایه فقط ۱میلیارد تومان بوده است.
وی در رابطه با تحویل خودرو پژو 206 در قبال خرید واحدهای هتل آرمان گفت: به ازای خرید هر واحد خودور می دادند آن موقع پول نداشتیم و باید ۳۰ درصد ازمبلغ کل را که حدود ۳میلیارد میشد موقع تحویل واحدها پرداخت می شد که مبلغ ۱میلیارد و صد میلیون تومان با تحویل نگرفتن خودروها از 3 میلیارد تومان کسر شد. واحدها را ۱۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان خریداری کردیم، اما در اصل بخاطر وجود 206 ها ۱۳ میلیارد و 300 میلیون پول بیشتر پرداخت نکردیم.
وی در پاسخ به این پرسش که از مردم و مدیرعامل سنگ آهن چه انتظاری دارید؟ گفت: از مدیرعامل سنگ آهن انتظار دارم همانند گذشته حامی شرکت تعاونی سنگ آهن باشد و با کارها و روش های دیگر به تعاونی مسکن کمک کند و به امید خدا پیرو ملاقاتهای حضوری اخیر که با ایشانداشتم قرار شد ایشان در روز مجمع خبر های بسیار خوب و خوشحال کننده ای به اعضا تعاونی مسکن بدهند .
ایا صحت دارد دارد. 40 نفر کاندیدای هیات مدیره شده اند
بله 38. نفر کاندید شده اند یادم میاد که در دوره قبل. که وضعیت تعاونی تعریفی نداشت به زور 10 نفر پیدا کردیم که کاندید هیات مدیره بشوند ولی حالا خدا را شکر شرایط تعاونی به گونه ای شده که تعداد زیادی این توانایی را در خود دیده اند که می توانند در پیشبرد اهداف شرکت تعاونی مشارکت داشته باشند و این خوشحال کننده و امیدوار کننده است
وی در پایان ضمن تشکر از حمایت های سید حسینی معاون عمرانی استانداری، محمد جواد عسکری مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی و سید مهدی طلایی مقدم فرماندار شهرستان اظهار داشت: افتخار می کنم که با کمک هییت مدیره توانستم کارگران شرکتی و تبدیل وضعیت بالغ بر ۱۷۰۰ نفر را عضو تعاونی مسکن کنم. اگر موفقیتی کسب شده دلیل آن چندین عامل بوده؛ یاری خدا و دعای مردم، حمایت مالی و معنوی مدیریت سنگ آهن، وجود هییت مدیره حاذق، دانا و آگاه و هدف گذار که به خوبی اهداف تببین شد.
در ادامه علی محمد خواجه مبارکه عضو هیئت مدیره شرکت تعاونی سنگ آهن گفت: باتوجه به سوابق و فعالیتی که از عباس یزدانی دیدیم به اتفاق هیئت مدیره وی را به عنوان مدیرعامل انتخاب کردیم و تا به امروز از انتخاب خود پشیمان نیستیم.
وی افزود: مدیرعامل تمام مصوباتی که در هیأت مدیره انجام می شود را طبق آن انجام داده، حتی فراتر از مصوبات کار انجام داده است.
خواجه مبارکه در پاسخ به این پرسش که به نظر شما یزدانی پتانسیل و قابلیت این را دارد که در این دوره نیز مدیرعامل شود؟ افزود: بستگی دارد اعضای هیئت مدیره متشکل از چه افرادی باشد به نظر من کمتر کسی پیدا می شود که قابلیت مدیرعاملی را در این حد داشته بشد؛ اگر هیئت مدیره فعلی باشد مطمئناً همین روند در پیش است؛ البته بنده یک رأی دارم.
وی در پایان تصریح کرد: در طول 3 سال و نیم با توجه به سنگ اندازی هایی که شد همه اعضای هیئت مدیره با توجه به مشغله هایی که داشتند به وظیفه خود عمل کردند.
در بخش دیگری محمد تقی آقایی رییس امور بازنشستگان گفت: در هیئت مدیره مسکن تلاش و کمک های زیادی به خصوص برای رفاهیات و اختصاص زمین به بازنشستگان شد.
بازنشستگان چندین سال بود که زمین نگرفته بودند، ولی در این دوره زمینهای پردیس را به بازنشستگانی که متقاضی زمین بودند بدون قرعه کشی تحویل دادند و فقط قطعه را قرعه کشی کردند؛ اما در حال حاضر نیز تعدادی از بازنشستگان هستند که زمین نگرفتند؛ فعلاً دغدغه برای بازنشستگان نبود زمین برای تحویل به بازنشستگان است.
آقایی تصریح کرد: در مجموع فعالیت شرکت تعاونی مسکن در راستای انجام کارهایی چون هتل مشهد و مهمان سرای بابلسر برای بازنشستگان خوب است؛ ای کاش هیئت مدیره می پذیرفت و الویت را برای بازنشستگان که سال 72 ثبت کردند می گذاشت.
وی تصریح کرد: اگر همکاری شرکت سنگ آهن نبود به این مرحله و موفقیت نمی رسید. آینده خوبی برای تعاونی مسکن با جریان داشتن کمکها از سوی شرکت سنگ آهن رقم خواهد خورد.
426216768_24089_15103068121236867446
425229360_60045_7872782422955155666
425310996_114869_17542063463158024169
426123014_24632_15110831416364117881
426139319_24353_9315909447948453177

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد خالقدادی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 25 مرداد 1395 - 2:05 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

همین که ارزش سهام تعاونی مسکن را دهها برابر افزایش پیدا کرده نشانه ای از همدلی مدیر عامل وهیات مدیره تعاونی مسکن با همکاری موثر مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی می باشد. امیداست در اینده هیات مدیره ای انتخاب شود تا این روند روبه رشد ادامه پیدا کند.

محمدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 25 مرداد 1395 - 2:16 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

38 ٫ نفر کاندید شده اند یادم میاد که در دوره قبل. که وضعیت تعاونی تعریفی نداشت به زور ۱۰ نفر پیدا کردیم که کاندید هیات مدیره بشوند ولی حالا خدا را شکر شرایط تعاونی به گونه ای شده که تعداد زیادی این توانایی را در خود دیده اند که می توانند در پیشبرد اهداف شرکت تعاونی مشارکت داشته باشند و این خوشحال کننده و امیدوار کننده است؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!. وضعیت همواره. جا برای کار بیشتر فراهم است.

قاسم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 25 مرداد 1395 - 2:40 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اوه اوه. چقدر خاطرخواه داره این شرکت تعاونی.

احمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 26 مرداد 1395 - 7:09 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ما مردمی شریف وفهمیده داریم حتما به کسانی که خدمت کرده اند رای می دهند ولی……..اما………

علی رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 26 مرداد 1395 - 7:11 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا اگر این گزارش درست باشد . در این شرایط بازار باید به این مدیرعامل و هیات مدیره اش تبریک گفت و قدر دانش بود . دست مدیرعامل شرکت سنگ آهن نیز که در تحقیق این کارها یاری کرده بوسید. نمی دانم چرا ما بافقیها هنوز که هنوز است دوست نداریم موفقیت را در همشهریان خود ببینیم

منتقد سرسخت شما این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 26 مرداد 1395 - 7:14 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

این مصاحبه با توجه به انتخابات نزدیک خیلی بو دار است .

سعید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 26 مرداد 1395 - 1:23 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این سایت هم شده ….بازی و هوای باند خودش را داره و بل هم ائتلاف میکنند و رای میارن و هوای عم را هم دارن

راوی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 26 مرداد 1395 - 1:25 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

حالا به همین خیال بشینه

محمد رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 26 مرداد 1395 - 1:28 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مدیران توانمند همیشه سرآمد هستند مردم خوب می دانند چه کسانی لایقند و چه کسانی نالایق دقیقاً مثل گذشته به کسانی رای خواهند داد که قابل اعتمادترند.

محسن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 26 مرداد 1395 - 2:48 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای یزدانی لطفا سند زمین های امام علی را حل کنید

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 26 مرداد 1395 - 3:00 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یزدانی چرا مدیر عامل برو وزیر راه و شهر سازی بشو
اگر یک ذره به پای اون مسئولین بپیچی چنان به زمینت میزنند که اسمی از یزدانی نماند شرکت تعاونی مصرف را یادت رفته و….

حسن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 26 مرداد 1395 - 8:08 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سه سال و نيم فرصت خيلي خوبي است مسلما اين فرصت به هر كس ديگر داده ميشد و مورد حمايت قرار ميگرفت مي توانست عملكرد خوبي داشته باشد. اصل حمايت بود كه انجام شد

5939بافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 26 مرداد 1395 - 8:33 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا عملکرد آقای یزدانی و هیات مدیره تعاونی مسکن سنگ آهن عالی بوده و ارزش افزوده خوبی عاید سهامدارای شرکت تعاونی شده
قطعا برای انجام کارهای بزرگ انسانهای بزرگ هم میخات ، مهندس یزدانی یکی از مدیران توانمند شرکت تعاونی بود که به کمک و حمایت هیات مدیره و مدیرعامل سنگ آهن دست به کارهای بزرگی زد برایش آرزوی موفقیت داریم

محمود پ این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 27 مرداد 1395 - 12:09 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب حسن ردیف 12.
اگر ملاک شما فقط حمایت. مدیر عامل سنگ اهن بوده چرا. شرکت تعاونی مصرف – معدنچیان و دیگر شرکتها موفق نبوده
پس عملکرد مدیرعامل تعاونی مسکن و هیات تعاونی مسکن مهمتر از. همه دیگر بوده است

احمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 28 مرداد 1395 - 6:06 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ارزش سهام تعاونی مسکن قبلا چقدر بوده وحالا چقدر شده؟ میزان دارئی وبدهی این تعاونی در قبل وحالا چقدر است .انوقت می توان قضاوت کرد که تعاونی مسکن خوب کار کرده یا بد

You cannot copy content of this page