قطار کرمان ـ مشهد در بافق زمین‌گیر شد/گرما تعدادی از مسافران را راهی بیمارستان کرد

دسته: عمومی
یک دیدگاه
سه‌شنبه - 16 شهریور 1395

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، قطار مسافربری معمولی کرمان ـ مشهد که ظهر دوشنبه ساعت 13:35 دقیقه کرمان را ترک کرد نرسیده به ایستگاه زرند دچار نقص فنی شد و دیزل خاموش شده است.

غلامرضا نیک طبع یکی از مسافران داخل قطار در گفتگوی تلفنی با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: پس از توقف یک ساعته قطار در نزدیکی ایستگاه سیریز ماموران قطار گفتند که دیزل از کار افتاده و باید تعمیر شود.

وی با اشاره به اینکه بالاخره بعد از یک ساعت معطلی یدک کش آمد و قطار را تا ایستگاه سیریز حمل کرد گفت: سیستم تهویه قطار هم قطع شده و شدت گرمای داخل قطار مردم را اذیت می‌کند.

این مسافر با بیان اینکه با همان یدک کش قطار را تا ایستگاه بافق رساند، افزود: شدت گرما آنقدر زیاد است که دو نفر از مسافران که خانم بودند با مشکل تنفسی و گرمازدگی مواجه شدند و آنها را با آمبولانس به بیمارستان منتقل کردند.

وی با بیان اینکه ساعت 21 به ما گفتند که یک دیزل یدک کش از طبس حرکت کرده تا به بافق بیاید تصریح کرد: از همه بدتر وجود بچه های کوچک در داخل قطار بسیار آنها را اذیت می‌کند.

نیک‌طبع افزود: تعدادی از مسافران با رئیس قطار درگیری لفظی کردند و ماموران نیروی انتظامی در صحنه حاضر شدند و الان مردم روی محوطه ایستگاه سر در گم هستند.

یکی از مهمانداران قطار هم که نامش را نگفت عنوان کرد: وظیفه ما رسیدگی به مسافران است و از نظر فنی قطار هیچ اطلاعی نداریم.

وی افزود: برق قطار قطع است و از برق اضطراری که فقط تعدادی لامپ‌‌ را روشن می‌کند استفاده می‌کنیم.

این مهماندار بیان کرد: دیزل از طبس راه افتاده و برای کشیدن قطار تا ساعتی دیگر می‌رسد.

به گزارش تسنیم این قطار متعلق به شرکت جوپار و دیزل آن از نوع آلمانی و تک دیزل است و حتما پس از خراب شدن باید یدک‌کش و دیزل کمکی در محل حضور یابد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
ح-ا-ا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 16 شهریور 1395 - 11:39 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

راه آهن موظف است لکوموتیوهای زیمنس(آلمانیها)راهمیشه بصورت دوبله دیزل اعزام نماید.چون سرمایش وگرمایش و…..واگنهای مسافری ازلکوموتیوتآمین می شود

You cannot copy content of this page