رد پای بزرگراه بافق یزد

دسته: مقالات
۳ دیدگاه
چهارشنبه - 28 مهر 1395

هرچیزی از راه گرفته تا پست ، از مبدائی شروع و با طی مسیرزمانی یا مکانی به مقصد مورد نظر میرسد و این مبدا و مقصد در هرجائی صدق میکند و متفاوت است ، میتواند شروع دوران مسئولیت فردی ، مبدا ، و مقصد ، پایان مسئولیت وی باشد آنگاه تنها چیزی که در مسیر زمان مسئولیت بجای میماند رد پائی از نحوه عملکرد و اثرات آن درجامعه است. از طرفی همین مبداء میتواند شروع اجرای یک پروژه و مقصد بهره برداری آن باشد و یکی از این پروژه ها که این روزها گف و حرف در موردش به دلایل ناخش پر رنگتر شده ، بزرگراه بافق یزد است که ای کاش به دلایل مدیریتی و نظارتی پررنگتر میشد . بنده بدور از هر حرفی و پیش زمینه ای تقاضا دارم مسئولین شهر و استان و آنان که دستشان میرسد تا کاری کنند ، فقط چند سوال از حجم زیادی از سوالاتی که در اذهان عموم و خواص مردم است را بدون جواب یا با جواب بخوانند و ببینند شاید شد رد پائی بهتر بر چهره شهری چون بافق زد :
1- روند درست انتخاب پیمانکار طبق قانون چگونه است؟
2- آیا امکان دارد از پیمانکار به دلیل کم کاری یا مختل کردن و نهایتا بدلیل انجام ندادن کار در زمان مشخص سوال کرد و وی را به دلیل حوادث ناشی از آن جریمه یا از صلاحیت انداخت؟
3- چه زمانی پیمانکاران زمانبندی اجرای پروژه را می بایست ارائه نمایند؟
4- حضور ناظر پروژه در چه زمان و مکانی موثر است و محدوده کاری او چیست؟
این نمونه سوالات بکنار .
5- آیا میشود موضوعات منتهی به پروژه را متوقف و یا یک جوری مدیریت کرد مثلا برای جاده بافق آیا میشود گفت مردم تا پایان پروژه دوباندسازی از این مسیر دوطرفه 42 کیلومتری استفاده نکنند ؟ و بعد از انتهای پروژه تردد آزاد شود ؟
6- آیا میشود تردد تریلرهای مختلف و وسایل تندرو و کندرو ، به دلایلی که میتوان ساخت ، این امکان فراهم هست یا نیست؟ که متوقف شوند یا به محدوده زمانی خاصی تبدیل شود تا حجم تردد و نتیجتا مخاطرات جاده کاهش یابد ؟
7- آیا میشود حضور پلیس از حضوری چندین ساعته برای ثبت تخلفات در نقاط خاص مسیر به حضوری محسوس ، ممتد و چند تیمه برای نگهداری از جان مردم، فقط در این بازه زمانی خاص ارتقاء یابد ؟
8- آیا میشود در این مسیر تا پایان یافتن پروژه ملی بزرگراه بافق یزد ، جوری عمل کرد که حادثه کمتر رخ دهد تا خانواده های کمتری با تبعات مالی و جانی و آسیبهای اجتماعی سالهای بعد آن مواجه نشوند ؟
محمد مهدی علیزاده فلاح


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 1 آبان 1395 - 9:28 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بند 6 و 7 و 8 به دلم نشست

دلسوز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 4 آبان 1395 - 10:00 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خدمت آقاي عليزاده يه سوال هم بنده دارم
آيا مي شود مردم و رانندگان محترم وسايل نقليه سبك كمي آهسته تر رانندگي كنند و به خاطر جان و مال خودشان هم كه شده كمي مقررات راهنمايي و انندگي را رعايت كنند ، همه مشكلات كه جاده نيست ؟

  مهدی علیزاده فلاح این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 5 آبان 1395 - 7:57 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  بستر تخلف فراهم است تشویق به تخلف نیز زیاد .
  خودرو ملی در سرعتی مرگ آسا میگوید این است خودروی ملی !!!
  بازی های موبایلی و رایانه ای سرعت را درشت کرده اند !!!
  و ….
  اما پلیس جاده ما مثل ناظمی شده که از پشت شیشه مدرسه نظاره گر زنگ تفریح دانش آموزان است و با قلمش نمره انضباط کم میکند بنظرتان اینکار کی اثری در نظم حیاط میگذارد آیا نمیشود زودتر کاری کرد؟آیا بهتر نیست ناظم مدرسه در حیاط مدرسه قدم بزند ؟

  آیا این نوع رانندگی زیر سایه پلیس نیست؟ گواهی ها از کجا گرفته شده ؟ آیا نمیشود فرهنگ رانندگی را قبل از اخذ گواهینامه به راننده داد؟
  و در پایان آیا با هیچ کجا ناظر و قاضی یکی شده بجز در مسئولیت پلیس؟ آیا از این فرصت خوب استفاده میشود؟
  بنده قبول دارم با تلاشی بیشتر میتوان جانهائی را نجات داد
  سربلندتر باشید

You cannot copy content of this page