کسی به درد و دل های ما گوش نداده و نخواهد داد

دسته: عمومی
۵ دیدگاه
پنج‌شنبه - 29 مهر 1395

رییس جامعه معلولین شهرستان بافق ضمن گلایه از بی توجهی برخی از مسئوولان گفت: کسی به درد و دل های ما گوش نداده و نخواهد داد!!!

هر ساله ۱۵ اکتبر (۲۴ مهرماه) به نام روز ملی عصای سفید نامگذاری شده است.
این روز به مناسبت گرامیداشت دستاوردهای کسانی است که هیچگاه دنیای خود را با رنگ های زیبایش ندیده اند اختصاص داده شده است.

به همین منظور خبرنگار «بافق فردا» به سراغ رییس جامعه معلولین بافق رفت و در این رابطه و عملکرد مسئولین در این روز با وی به گفتگو نشست.

ابوالفضل شاهپورزاده در پاسخ به این سوال که کدام یک از مسئولین شهرستانی این روز را به جامعه معلولین و نابینایان تبریک گفته است گفت: نه تنها روز نابینایان بلکه 8 مهر روز ناشنوایان هم کسی یادی از عزیزان ما نکرد.

وی افزود:مسئولین چند روز کلیشه ای را مانند روز پرستار، معلم، هفته بسیج و …. را به یاد دارند.

شاهپورزاده ادامه داد:جالب است بدانید هفده جلسه کارگروه توسعه بافق بدون یک نماینده از جمعیت3 هزار نفری معلولین و خانواده آنان برگزار شده است.

رییس جامعه معلولین بافق با بیان اینکه بیان حرف ها و درد و دل ها هیچ فایده ای ندارد تصریح کرد: مطمئن باشید کسی هم این گفتگو را نخواهد خواند و مسئولی هم اهمیت نمی دهد.

وی با اشاره به اینکه ۶۰ درصد از اپراتورهای ادارات باید نابینا باشند عنوان کرد: دربین 10هزار نفری که در اداره و شرکت های بافق مشغول به فعالیت هستند یک نفر از آنان نابینا نیست.

شاهپورزاده گفت: هیچ درصدی از درآمدهای ناشی از شرکت در مناقصه و مزایده های شرکت های دولتی از جمله شرکت سنگ آهن و شهرداری به نابینایان و جامعه معلولین نمی رسد.

وی خاطر نشان کرد: باید سالم باشید تا بتوانید برای روند اداری شرکت در مناقصه و مزایده کاری انجام دهید معلولین ذهنی و نابینایان قادر به شرکت در این موارد نیستند و معلولین جسمی نیز محدودیت حرکت دارند.

شاهپورزاده خاطر نشان کرد: سهمی از میلیاردها تومان درآمد ناشی از شرکت در مزایده ها برای جامعه معلولین صفر است.
و البته اینکه سال گذشته کار در شهر بازی سنگ آهن را به عهده معلولین گذاشتند اما آنقدر زیر آب زنی کردند که دیگر قراردادمان تمدید نگردید.

وی به فضاسازی محیط و شهر اشاره و اظهار کرد: مغازه دارانی هم که اجناس خود را در پیاده رو قرار می دهند باعث می شوند تا یک فرد نابینا و معلول نتواند با خیال راحت رفت و آمد کند.

رییس جامعه معلولین بافق از مسئولین و افراد جامعه خواست تا توانمندی معلولین را باور کنند و برای آن ارزش و اهمیت قائل شوند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 29 مهر 1395 - 8:24 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای شاهپورزاده این مسولین تا الان حرف به گوش کسی نموده اند که الان بخوان برای شما وقت بگذاراند یا کاری برایتان بکنن
فقط فکر جیب خودشان و صندلی هایشان هستن!!!!!!

محمد رضا برزگری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 30 مهر 1395 - 8:39 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

هرچی بیشتر فعالتر و پویاتر باشید مسولان بیشتر بهتون اهمیت میدن. البته اگر فکر منافع شخصی نباشید. یکی از اونها هم جامعه معلولان- این را به عینه خودم تجربه کردم

حق گو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 2 آبان 1395 - 6:47 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

رئیس جامعه معولین:یکسال شهربازی سنگ آهن دست شما بود خواهشمند است کلیه قراردادی که سنگ آهن با شما بسته بود را برای مردم بگذارید تا مردم این قرارداد را ببینند و بدانند که در طول این یکسال که شهر بازی دست جامعه معولین بود چه کاری انجام داده اید و چه پولی گرفته اید .و هیچ کاری در شهربازی انجام نداده اید .روزی که شهربازی را می خواستید اعلام کردید که ما این شهربازی را راه می اندازیم و حتی گفتید کارهای ساختمانی و حتی فضای سبز و توسعه شهربازی را انجام می دهیم ولی متاسفانه نه که کاری انجام نشده است بلکه طول این یکسال یک میلیاردو یکصدو هشتاد میلیون ریال که معادل یکصدو هجده میلیون تومان پول گرفتید و بلیط هایی که به مردم فروختید و حتی خرماها و غیره از فضای سبز را فروختید . و کلی خسارت به فضای سبز زدید و حتی تعدادی از درخت ها را را خشک کردید .و دو نفر از نیروهای زاهدان را برای نگهبانی و اپراتور دستگاهها و کار در فضای سبز را این دو نفر انجام میدادند که میبایست نگهبان جدا و اپراتور دستگاهها نیروی مختص و آموزش دیده باشد و نیروی فضای سبز مختص خودش باشد .نه که دو نفر زاهدانی کلیه این کارها را انجام میدادند و حتی گزارشی از شرکت سنگ آهن به دستگاه نظارت جامعه معلولین فرستاده شد و دستگاه نظارت مسئولین جامعه معلولین را خواست که در طول این یکسال چه کارهایی انجام داده اید و چقدر پول گرفته اید .حتی جواب دستگاه نظارت را نداده اید.شرکت سنگ آهن در طول این یکسال از عملکرد جامعه معلولین رضایت نداشت و این شد که دیگر قرارداد تمدید نگردید.و این زیر آب زنی نیست بلکه یک واقعیت است . حرف حق همیشه تلخ است .

موافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 2 آبان 1395 - 10:01 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

حقیقتا معلولین عزیز در بافق به همت جناب آقای شاهپورزاده و همراهانشان خوب فعالیت کرده و میکنند ایکاش وقتی کاری دستشان می سپاریم حمایت های همه جانبه هم ازشون می کردیم که اینکه صرفا کار را تحویل ایشان بدیم و خود را کنار بکشیم و منتظر شکستشان باشیم.سوال من اینست چرا به تواناییهای ذاتی معلولین و دیگر بافقی های عزیز ایمان نداریم ؟چرا در جلسات دهم اندیشی و کارگروههای مختلف از ایشان دعوت نمیشود؟چرا صرفا در مقابل دوربین و خبرنگار کاسه داغتر از آش میشویم که ما فلانیم و …و عملا حمایتی از این عزیزان معلول نمیکنیم؟تا جاییکه من خبر دارم در بین همین معلولین افرادی را در هر صنفی داریم که الحق و النصاف معلولیتشان نتوانسته خللی در روند کار و زندگیشان وارد کند و جالبتر اینکه اگه این عزیزان فاقد معلولیت بودند مطمئنا بعنوان روسای ادارات مختلف بخوبی ایفا نقش میکردند.نمونه اش دوست عزیز معلولی که در دادگاه مشغولند یا معلولانی که ضمن مداحی در سنگ آهن مشغولند و عزیزان مراکز نیلوفر و نرگس و فنی حرفه ای معلولین پسران.

یک دوست این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 2 آبان 1395 - 6:10 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای حق جو
وقتی گزارش جامعه معلولین را مشاهده نمودم تعجب کردم که چه کسی این جفا را درحق معلولین کرده است
شما بجای اینکه ذره بین بردارید و به دنبال این عزیزان باشید و اینگونه مثلا افتخار کنید که مچ گیری کردید… برادرانه به کمکشون میرفتید
قطعا اگر هر رفتاری و هرعملی و هرکمکی که شما میکردیدکه باعث افزایش درامد این موسسه بشود صرف نیازمندان میشدو الان هم که پیروزمندانه خوشحال شدید که رفتارتان موجب تضعیف این گروه و کوتاه شدن دستشان ازمختصر درامدی از سنگ اهن شده به شما تبریک میگم

You cannot copy content of this page