طرح پایتخت کتاب ایران در بافق

دسته: عمومی
۱۱ دیدگاه
دوشنبه - 3 آبان 1395

img_5985

طرح «انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران» با هدف توسعه فرهنگی و ترویج کتابخوانی از طریق حمایت از برنامه ها و پیشنهادهای نو و ابتکاری، اثربخش و پایداربا مشارکت دستگاهها ونهادهای بخش دولتی وغیردولتی  برگزار می کند.

به منظور حضور شهرستان بافق در طرح« انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران» جلسه هماهنگی با حضور اعضای دبیرخانه طرح مذکور در سالن کنفرانس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل گردید.در این نشست آقای طالبی رئیس امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه آقای کریمی مسئول دبیرخانه «طرح پایتخت کتاب ایران در استان یزد » شرکت نمودند و ضمن معرفی با اعضاء ؛ به اجرا وچگونگی طرح پرداخته شد.

همچنین فرماندار شهرستان بافق با برشمردن پتانسیل های بومی این شهرستان برای حضور در  این برنامه، به ارائه چند ایده در این حوزه پرداخت وخواهان تلاش مجدانه اعضاء  جهت حضور وفعالیت پررنگ شهرستان بافق در این طرح کشوری (که ظرفیت جهانی را از طریق یونسکو به دنبال دارد) شد .

عذرا کریمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بافق گفت: پایتخت کتاب ایران عنوانی است که هر سال به یک شهر شرکت کننده که بر اساس نظر هیئت داوران، بهترین برنامه را برای ترویج کتابخوانی ارائه کرده باشند، اعطا می شود. وی این طرح رادر جهت کمک به توسعه پایدار فرهنگی و اجتماع محور شهرها/ انسجام بخشی به فعالیتهای فرهنگی در شهرها با محوریت کتاب و کتابخوانی/ کشف، جذب، ساماندهی و بهره گیری از امکانات و ظرفیتهای محلی و بومی برای ترویج کتابخوانی برشمرد.

 

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بافق


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
فتوحی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 3 آبان 1395 - 9:33 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقایون مسوول اول برید زیرساخت گردشگری را درست کنید منجمله ساختار اداری میراث فرهنگی

حسین علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 3 آبان 1395 - 9:37 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با این ائده هاتون یک وقت ندزدنتون

ابويي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 3 آبان 1395 - 10:09 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با این ائده هاتون یک وقت ندزدنتون جالب بود

شهروند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 3 آبان 1395 - 12:20 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعاً پایتخت کتاب برازنده بافقه.

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 3 آبان 1395 - 1:02 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

روزی نیست که در جاده بافق -یزد(جاده مرگ) یک شهروند ما کشته نشود آقای فرماندار به فکر پایتخت کتاب ایران است اگر یکی از عزیزان شما در این جاده کشته می شد همین قدر آرامش داشتید چرا این قدر جان ماها برای شما بی ارزش است برای یوز آسیایی دبیرخانه وجشنواره و… برای انسان شریف بافقی هیچ
خداوند از مسئولی که چشم خود را بر این همه آدم کشی در جاده مرگ می بنند نگذرد واقعا” …

محمود قانعی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 3 آبان 1395 - 1:57 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام و تشکر از ایده های نو در صورتی که با اجرا همراه باشد..اگر زیرساختهای گردشگری شهر سرو سامان داده بشه مثل جاده و… و نمایندگی میراث به اداره تبدیل و با ارائه طرحهای مفید و قابل اجرا و جذب بودجه از مراکز دولتی و شخصی اقدام بشه آینده خوبی در انتظار گردشگری بافق خواهد بود.و تنها زمانی که آنچه که به دل مهمان هست به دل صاحبخانه هم باشد؟!!!!!!!!!

پاسخ محمود قانعی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 3 آبان 1395 - 9:26 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

شما سنگ کی را به سینه میزنی بافق را یا ؟؟؟؟

d این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 4 آبان 1395 - 8:07 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بجای اینهمه منفی بافی، فکر کنید و یه طرح ابتکاری بدین برای کتابخوانی، اینطوری اسم بافق مطرح میشه و چه بسا اول هم بشه… ربطی به میزان کتاب و کتابخوان نداره…. مثلا اهواز پارسال اول شد بخاطر اینکه اومده بودند چند تا مجرم مالی رو حکم بریده بودند که بروند کتاب بخرند برای زندانهای اهواز…. همین باعث شد اهواز اول بشه و بره توی شهرهای پایتخت کتاب جهانی یونسکو…. توی همه دنیا که کتابخوان بسیار است با شهر اهواز آشنا شدند… اینطوری میشه بافق رو برند کرد و بخاطر یوز و کتاب معرفی کرد نه بخاطر معدن که غارت می کنند و می برند و روزی هم تموم میشه…. وقتی اسم بافق کشوری شد و ملی شد و چه بسا جهانی، روی دست می آن و سه تا سه تا جاده براتون می سازند ….. بابا به پیر، به پیغمبر، این جاده برای اینه که افکارتون منحرف بشه از یک چیز بزرگتر…. 30 -40 میلیارد پولی نیس، دارند و می دن و جاده رو هم میسازن….. بافق، خوب گوش کنین چی می گم، بافق، به یک زیرساخت مهم احتیاج داره: فرهنگ سازی….. بله، فرهنگ سازی، اونم فقط و فقط یک فرهنگ: زیرآب نزدن همدیگه….. اگر جا بیفته، سه سوته میشیم بهترین شهر استان و کشور… قولتون می دم… همین نظرات بالا رو ببینین، همش زیرآب زنیه…. بسه دیگه … همه دنیا هم فهمیدن که ما مردم زیرآب زنی هستیم و بخاطر همین، میگن ولشون کن، شش ماه دیگه خودشون زیرآب صباغیان نماینده خودشون رو هم می زنن….

محمود قانعی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 4 آبان 1395 - 9:04 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

در پاسخ نظر 7 به اطلاع برسانم چون گهگاهی با گردشگر و توریستها سروکله میزنم و از پتانسیلهای عظیم بافق هم در زمینه اکوتوریسم و جاذبه های گردشگری بافق واقفم دلم میسوزه که فقط بخاطر جاده و نبود زیرساختها بافق از عواید ناشی از گردشگری محروم میباشد.

دوست@ این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 4 آبان 1395 - 10:46 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بنده با نظر آقای قانعی که کاملا با منطق و استدلال زده شدموافقم اگر مسئولین امروز از این ایده ها و نظرات استفاده و عمل می کردند خیلی اوضاع بهتر از این بود ;که هست ولی …..حیف

احمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 5 آبان 1395 - 8:31 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اینکه بافق پایتخت کتاب ایران بشه هیچ منافاتی با جاده و گردشگری و… نداره. هر کس باید وظیفه خودشو انجام بده. اداره ارشاد باید تلاش کنه که بافق را در زمینه های فرهنگی و هنری مثل کتاب و تئاتر و موسیقی تقویت کنه. مباحثی مثل گردشگری و صنایع دستی و جاده و… هم ادارات مربوطه خودشونو دارن. اگر قرار باشه همه مشغول یک کار باشن که دیگه این همه اداره و دستگاه بی معنیه و بافق میشه مایه تمسخر بقیه شهرها.

You cannot copy content of this page