تخصیص ۲۶۰ میلیون تومان اعتبار به بهسازی شبکه آب شرب روستایی شهرستان بافق

دسته: عمومی
۳ دیدگاه
یکشنبه - 28 آذر 1395

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی بافق از تخصیص ۲۶۰ میلیون تومان اعتبار به بهسازی شبکه آب شرب روستایی این شهرستان خبر داد.

جواد فلاح با بیان اینکه ۹۶ درصد از روستاییان از خدمات آب شرب روستایی بهره مند هستند اظهار کرد:۲۰ درصد آب روستایی با توجه به قدمت چندین ساله شبکه به هدر می رود.

وی با بیان اینکه این اعتبار به منظور بازسازی و مرمت شبکه و همچنین جلوگیری از هدر رفت آب اختصاص داده شده است افزود: در حال حاضر مرمت باسازی در روستاهای تحت پوشش در حال انجام می باشد.

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی بافق همچنین بر بهسازی، مرمت شبکه ها و ساخت مخازن آب شرب روستایی تاکید کرد و گفت: تامین آب روستاهای خوسف، قطرم و حسن آباد نیاز به توجه جدی تری دارد و اجرای طرح و تکمیل ایستگاه پمپاژ روستای خوسف، حفر و کفشکنی چاه آب برای قطرم از محل این اعتبارات هزینه شده است.

فلاح با اشاره به اینکه ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار از صندوق توسعه ملی برای ساخت ایستگاه پمپاژ روستای خوسف در نظر گرفته شده بیان کرد: آب قنات این روستا از سختی بالایی برخوردار می باشد و هر از گاهی لوله خط انتقال دچار رسوب گرفتگی می شود.

وی ادامه داد: لوله های مسیر خط انتقال به طول ۵ و نیم کیلومتر تعویض و تا پایان سال این خط به بهره برداری می رسد و آب هدر رفته از قنات خوسف به مجموعه روستای اضافه می گردد.

فلاح همچنین در بخشی دیگر از سخنان خود به مشکل عمده آب شرب روستای قطرم، چاه شهدا و شهید بهشتی اشاره کرد و یادآور شد: چاهی به عمق ۱۵۰ متر حفر گردید اما به علت عدم آبدهی کافی در یک ماه گذشته درخواست مجوز کفشکنی از آب منطقه ای شده و ظرف ۱۵ روز آینده عملیات کفشکنی نیز انجام می شود و چنانچه تامین آب صورت نگیرد منبع دیگری برای آب شرب این روستا در نظر گرفته می شود.

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان بافق با بیان اینکه اعتبار حفر چاه از محل اعتبارات استانی و بهسازی منابع آب هزینه شده است خاطر نشان کرد: قرار داد حفر چاه ۱۲۰ میلیون تومان در سال ۹۵ بوده که هنوز هیچ مبلغی به حساب پیمانکار واریز نشده است.

وی همچنین از پیگیری صدور مجوز حفر یک حلقه چاه در روستای حسن اباد خبر داد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 28 آذر 1395 - 10:26 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آبیاری غرقابی محصولات کشاورزی (بخصوص پسته) اونم به این صورت و زدن اون همه حلقه چاه دلیل خشکی قنوات شده، دیری نمی پاید که آب شهر بافق هم جیره بندی میشه

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 28 آذر 1395 - 1:32 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دم همگی گرم
باز هم چاه ….. باز هم چاه
150 متر چاه حفر کرده اند آبدهی نداشته
باز هم می خوان کف شکنی کنن و برن پایین تر
زیر زمین دریا نیست و از آسمون هم سیل نمی یاد که آب بره توی سفره هایی که 150 مترشون خالی شده
آبی هم که از عمق 150 متری بیرون بیاد کیفیتی نداره
حفر چاه راه حل مناسبی نیست
یه روزی خواهیم فهمید که دیگه خیلی دیر شده…..

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 29 آذر 1395 - 7:40 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بعضی از مسئولین بافق را با بندر انزلی و منچستر انگلیس اشتباه گرفتن

بابا به خدا اینجا بافقه وسط کویر ایران