درخت خربزه؛ الله اکبر

دسته: مقالات
۱۶ دیدگاه
پنج‌شنبه - 2 دی 1395

حالا که شهرداری محترم بافق، با نشاندن مهر خود بر پشت پاکت های ثبت خودکار جرایم راهنمایی و رانندگی، خودش را در شنیدن بد و بیراه های همشهریان، شریک نیروی محترم انتظامی کرده است و از آنجا که آقای رئیس جمهور، تخم حق حقوق شهروندی را در دهان ماشکسته تا زبانمان دراز و دستمان برای انتقاد از مسئولین باز شود و باز به دلیل اینکه خودمان می دانیم با وجود آنکه رئیس جمهوری هم دستور داده، اما حقوق شهروندی ما تا آن حد نیست که بتوانیم به نیروی انتظامی سخنی بگوئیم و اینچنین کارهای سترگی در حد و اندازه ما نیست و فقط از خود آقای حسن روحانی برمی آید، بنابراین ما به اندازه حق شهروندیمان فقط می توانیم با شهرداری محترم بافق حرف بزنیم و می زنیم.

اول بگویم که هیچ کس از اجرای قانون ناراحت نمی شود و جریمه مجرمان، عالی ترین و پذیرفته ترین راه در تمام نظام های حکومتی عالم است. اصلاً اجرای قانون، موجب افتخار و شادکامی است جز برای قانون شکنان. اما امروز با دیدن برگه جریمه دوستی که بخاطر توقف دوبله توسط دوربین های تازه راه اندازی شده در خیابان های بافق جریمه شده بود، به فکرم رسید، نه از نیروی محترم انتظامی، بلکه از شهرداری محترم بپرسم، آیا شما به وظایف خود در ایجاد زیرساخت های لازم برای رعایت درست و بجای قوانین، عمل کرده اید؟ آیا بسیاری از تخلفات ما شهروندان، بدلیل نبود یا کمبود امکانات شهری نیست؟ مثالی می زنم.

اگر کارتان به بانک های بافق بیفتد باید در خیابانی پارک کنید که اصلن برای آن پارکینگی در نظر گرفته نشده است. عجیب تر آنکه، تابلوی توقف مطلقاً ممنوع هم در این قسمت شهر به فراوانی نصب شده است. سوال این است که یک شهروند منضبط در این مواقع باید چه کند؟ اگر خدای نکرده هوس پیاده رفتن هم بسرتان بزند، بدلیل آنکه اصلاً فضای مناسبی برای این کار تعبیه نشده، از کار خودتان پشیمان می شوید. دریغ از یک پل عابر پیاده. دریغ از نیم متر مسیر مشخص که بتوانی بدون مزاحمت موتوری یا خودرویی یا اجناس بساط شده فلان فروشنده، قدم بزنی.

شاید گفته شود ایجاد پارکینگ هزینه دارد، پرسش این است که چرا مراکزی مثل بانکها که حتما مراجعه کننده فراوان هم دارند، مکلف به ایجاد چند صدمتر پارکینگ نشده اند. آخرین نمونه اش بانک سپه. و بانک تازه منتقل شده ملت. حالا که فکرش را می کنم اگه بنویسم هیچ بانکی و هیچ مرکز تجاری، پارکینگی ایجاد نکرده، به گزاف نگفته ام.

عزیزان مسئول، آنقدر در گرفتن تصمیم های ضروری تعلل می کنند تا دست مردم از دست کارهای آنها به آسمان بلند شود. باز مثالی بزنم.

دو خیابان مخابرات سابق و چهارده معصوم بافق، چندسالی است که دیگر کشش حرکت دوسویه اتومبیل ها را ندارد و باید یکطرفه شود یا حداقل، پارک کردن خودروها در یکسوی آن ممنوع شود، اما این تصمیم لازم هنوز گرفته نشده و حرکت در این خیابان ها را برای همه ی ما، عذاب الیم کرده است.

انصاف می دهم که کارهای اجرایی با نبود یا کمبود بودجه؛ کاری بسیار مشکل است. اما زیبنده شهرداری بافق نیست که سه ماه درگیر خراب کردن چند مغازه و خانه و بانک در مرکز شهر باشد و برای بافقی ها ایجاد مزاحمت کند. کاری که بیست سال پیش باید انجام می گرفت. نگرانی من است که اگر خرابی خیابان وحشی، سه ماه زمان ببرد، ساختنش چه مدت به درازا خواهید کشید؟ درخت گردکان با این بزرگی، درخت خربزه؛ الله اکبر.

محمد علی پورفلاح


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 2 دی 1395 - 8:30 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بابا بیخیال با عوارض گرفته شده از مردم و هزینه های شهرداری بجای اینکه فکری بحال مردم و شهر بکنند دوربین میخرند و در سطح شهر کار می گذارند و در اختیار پلیس میگذارند تا بتواند خوب مردم را جریمه کند این هم از شهردار محترمتون!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

محمود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 2 دی 1395 - 8:35 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من انچه البته به جایی نرسد فریاداست
اقای پور فلاح کی از پول بدش میاد فعلا بگیر بگیر است اگه یه وقت فهمیدیدیه چیزی دادند تعجب کنیدشهرداری با این آسفالت خیابونها وکوچه باید یه پولی هم به مردم بدن برای خرج وسایل نقلیشون

علیرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 2 دی 1395 - 11:23 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام اقاى پورفلاح خدا خیرت دهد که حرف دل مردم رازدید خدا کن گوش شنوایی باشد

دلسوز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 2 دی 1395 - 12:20 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام.ممنون از آقای پورفلاح واقعا حرف دل ما را زدید.

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 2 دی 1395 - 1:20 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

شهردار بافق شده مثال گاو نه من شیر نه به این مراسمات و موتور سواری و جشنواره هاش
و نه به این بگیر و ببندهاش
آقای شهردار شما که قسط وام نباید بدی تا مجبور شی درب بانک پارک کنی
اقای پلیس هم همینطور
کی میمونه ما مردم بد بخت که جا برای پارک ماشین نداریم اونوقت شهر داری میاد اندازه یک باند خیابان فضای سبز وسط شهر ایجاد میکنه چارتا درخت و کلی چمن خشک شده که سر جمع حساب کنی 10 نفر تو این فضای سبز راه نمیروند

زاوی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 2 دی 1395 - 3:17 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خیلی از شهرداری بعید بود

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 2 دی 1395 - 3:45 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام، بسیار زیبا گفتید ان شاالله ک گوش شنوا یی باشه، بااین وضعیت ناجور خیابان اصلی شهرو بدون پارکینگ بودن، اینم کم داشتیم، دیگه چکارمیتونن سرمردم بافق بیارن، ای کاش بفکر آبادانی و رونق شهربودن نه جریمه مردم بی گناه، همه جا دوربین کنترل سرعت دیدیم اینجا مث همه چیز وهمه کارهاشون دوربین هاشون هم فرق میکنه

کریمی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 2 دی 1395 - 5:05 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

درد دل شهر بافق

گفته بودی تا ابد پای شهر می ایستی
تا به خود امدم دیدم که کنارم نیستی

بافق شهر اهن است و شهر اکتشاف
پس چرا ای بافق مانند طارم نیستی

دادی شهره به یزد و قم جاهای دگر
گو بدانم ز چه رو مثل جهرم نیستی

اصفهان گر لقب نصف جهانش دادند
اهنش از تو اما شکل جاجرم نیستی

سالیان است که ندیدی شیرینی اب
گو بدانم ز چه رو اب گرم هم نیستی

محمود حاجی محمدی

(اب گرم نام شهری در قزوین)

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 2 دی 1395 - 5:29 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دولت فقط فکر خای کردن جیب مردم است

فلاح این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 2 دی 1395 - 6:36 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با توجه به اطلاعاتی که حقیر از قوانین شهرداری دارم در مقابل کارهای انجام شده در سطح شهر و دست زدن به اتمام پروژه ای که چندین سال مسکوت مانده (خیابان اصلی شهر)واقعا کار سخت و طاقت فرسایی است که در بهترین شرایط شهرداران قبلی اقدام به تکمیل این پرو ژه نکرده اند و با توجه به محدودیت های قانونی که در خصوص تملک املاک واقع در طرحهای دولتی وجود دارد و با توجه به شرایط مالی در دولت فعلی کارهای بسیار بزرگی در این مدت انجام شده که بنده به عنوان یک شهروند بر خود لازم میدانم از عملکرد شهردار محترم تقدیر و تشکر کنم و ان شاالله دوستان و همشهریان نیز در مقابل این اقدامات و عملکرد صادقانه جانب انصاف را رعایت کنند

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 2 دی 1395 - 10:24 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جریمه منبع درآمدی از جیب مردمی است که به علت منبع درآمدی بزرگ شهر به مشکلات عقب افتادن وام ها و … برخوردده اند حالا اب که از سر گذشت چه یک وجب چه صد وجب .
ولی این گونه نمی ماند تاثیرش را در برخوردهای اجتماعی و خانوادگی مردم باید بری جمع کنی آقای جریمه کن.
اگر راست میگوئید دست مردم را بگیرید و منظمشان را تشویق کنید و تعامل راه بیاندازید .
روش گیر دادن و جریمه کردن چیزی جز بدبین کردن مردم در پی ندارد .
امروز دنیا عوض شده است و ما هنوز دوست داریم با زور هر چیزی را درست کنیم.
خلاصه یک سوال :
آیا بچه ای که در حال شیطنت است با فهمیدن شرایط او و راهکار مناسب بهتر میشود آرام کرد و در آینده او تاثیر مثبت گذاشت یا با چوب و جریمه

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 2 دی 1395 - 11:14 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای پورفلاح بنده یک مغازه دار هستم , با وجود پارکینگ در نزدیکی مغازه متأسفانه راحت طلبی بعضی همشهریان اجازه نمیده از پارکینگ استفاده کنن , خودمان را با این جملات گول نزنیم اگر باور ندارید هماهنگ کنیم تا به شما ثابت کنم , مشکل صرفا پارکینگ نیست بلکه راحت طلبی , خودبینی و رفتارهای غلط ترافیکی ماست ,که امید است با نصب دوربین و کنترل غیر حضوری پلیس تا حدودی این فرهنگ اصلاح بشه , در ضمن این انتظار را نیز از پلیس راهنمایی و رانندگی داریم که فعلا با مواردی پر خطر و مواردی که واقعا نظم ترافیکی شهر را بهم میزنه برخورد کنه نه موارد کم اهمیت .

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 2 دی 1395 - 11:19 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کامنتهای 1 تا 5 واقعا انصاف هم چیز خوبیه , چی را به چی ربط دادین !!!!!! ???????

بافقی دیگر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 3 دی 1395 - 7:54 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

من هم کاملا موافقم.شهر به این کوچکی دوربین میخواد چه کنه. تمام زندگی مردم اخم وخنده مردم بازن وبچه هاشون زیر نظر این دوربین هاست.کسی با قانون مخالف نیست.جا پارکی نشون مردم بدید.

ر ضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 5 دی 1395 - 2:30 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

هیچ وقت نمیتوان چیزی را به زور به کسی تحمیل کرد مثلا گرانی به غیر از افراد ضعیف روی خیلی ها تاثیر نداشته چون بنزین گران میزنند نان گران میخورند و به زندگی خود مانند سابق ادامه میدهند .بهترین راه قانونمندی فرهنگ سازی قانون است نه اجبار کردن قانون

همشهری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 13 دی 1395 - 9:55 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

همه نظرهای شما دوستان متین است ولی وقتی ماخودمان قانون رو رعایت نمیکنیم .انتظار داریم جریمه هم نشویم مگر در یزد دوربین نداره ماباید یاد بگیریم خلاف نکنیم .من خودم چند بار دیده ام که همشهریان عزیز درمغازه شیرینی و میوه فروشی که حتی پارکینگ هم داره دوبله وحتی سوبله هم وایستاده اند حتی به خودشون زحمت نمیدن که پارکینگی که ربرو شون هست ماشین رو بذارن پس این جریمه ها یه خورده به این افراد تکونی میده که دیگر تخلف نکن .به نظر من اقای شهردار تاحالا کارهایی که برای شهرمون انجام داده خیلی خوب بوده بااین حرف ها دل کسی روازرده نکنید یکی هم که بچه بافقی داره کاری انجام میده شما سریع موضع نگیرید لطفا.

You cannot copy content of this page