پیش بینی 700میلون تومان برنامه عملیاتی زکات در بافق

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
سه‌شنبه - 14 دی 1395

photo_2017-01-03_08-28-48

معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد استان یزد گفت: در برنامه عملیاتی زکات در بافق مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان پیش بینی شده است.

غلامرضا مشعل چی در حاشیه برگزاری شورای زکات شهرستان بافق با بیان اینکه یکی از طرح های موفق کمیته امداد طرح جمع آوری زکات است اظهار کرد: طبق برنامه عملیاتی پیش بینی شده زکات در بافق تاکنون ۴۰۰ میلیون تومان به دبیرخانه زکات که در کمیته امداد امام (ره) مستقر می باشد تحویل داده شده است.

وی با اشاره به اینکه زکات مستحبی و و اجب توسط اهالی و خیران شهرستان جذب می شود اظهار کرد: مبالغ جمع آوری شده در پروژه های عام المنفعه هزینه می گردد.

معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد استان تصریح کرد: ساخت کتابخانه، مجتمع فرهنگی در روستاها، رسیدگی به امور محرومین در زمینه های عمرانی، ساخت مسکن، تهیه جهیزیه، درمان بیماران صعب العلاج و همچنین در بخش آبخیزداری و کشاورزی هزینه می شود.

مشعل چی با اشاره به خشکسالی های متعدد در سطح کشور بیان کرد: منابعی از انفاقات مردمی به کشاورزان نیازمندانی که در این بخش متضرر شده اند تزریق می گردد.

وی مبالغ جمع آوری شده را جزء زکات مستحبی دانست و عنوان کرد:پرداخت زکات علاوه بر یکسان سازی اقتصادی خانواده ها باعث کاهش فقر و محرومیت در شهر و روستاها می شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۷
برچسب ها:

You cannot copy content of this page