گرایش دانش آموزان به رشته تجربی بی رویه افزایش یافته است

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
سه‌شنبه - 14 دی 1395

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بافق از افزایش بی رویه گرایش دانش آموزان بافقی به رشته تجربی خبر داد.

علی اصغر رنجبر با بیان اینکه رشته علوم تجربی یکی از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در میان دانش آموزان است گفت: طی چند سال اخیر گرایش دانش آموزان از رشته ریاضی فیزیک به علوم تجربی تغییر پیدا کرده است و این ذهنیت متاسفانه غیر واقعی که همان تب پزشکی می باشد در بین خانواده ها رواج پیدا کرده است.

وی افزود: تعداد زیادی از اولیاء همچنان بر ادامه تحصیل فرزندان خود در رشته تجربی اصرار می ورزند و این مصر بودن نیاز به دقت نظر ،بررسی و تحلیل بیشتری دارد.

رنجبر با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد دانش آموزان سطح کشور گرایش به رشته تجربی دارند تصریح کرد: رشته های انسانی ،ریاضی، هنر و زبان خارجه در جایگاه خود بسیار ارزشمند هستند و دانش آموزان می توانند براساس استعداد خود برای آینده ای موفق گام بردارند.

مدیر آموزش و پرورش بافق با بیان اینکه از ۲۳۵ دانش آموزان بافقی در سال گذشته ۹۱ نفر تجربی ، ۷۴ نفر ریاضی و ۷۰ نفر رشته انسانی را انتخاب کرده اند خاطر نشان کرد: تعداد زیادی از دختران انتخاب رشته تجربی را یک مزیت و برتری می دانند در حالی که می توان در دیگر رشته ها موفقیتی بالاتر از ” آرزوی پزشکی ” را به دست آورند.

وی هدایت تحصیلی را راهی برای توزیع متوازن رشته ها دانست و عنوان کرد: اجرای این طرح راهکاری برای مشاوره و راهنمایی دانش آموزان همچنین رفع مشکلات مربوط به افزایش بیش از حد دانش آموزان در یک رشته خاص است ضمن اینکه در جامعه به تمامی رشته ها و تخصص ها نیاز می باشد .

رنجبر اظهار کرد: در دوره های گذشته علاقه به تحصیل در رشته ریاضی و انسانی بیشتر بود و اکنون این روند تغییر پیدا کرده و رشته تجربی جایگزین شده است.

وی با اشاره به اینکه انتخاب رشته تنها به دوران تحصیلی خلاصه نمی شود گفت: آینده شغلی دانش آموزان اصولا بسته به همین انتخاب رشته است و باید به دور از هرگونه تاثیرپذیری نادرست ، اصرار و تعصب، تصمیم آگاهانه و عاقلانه در این راستا گرفت.

مدیر آموزش و پرورش بافق در پایان برای تمامی دانش آموزان آرزوی موفقیت کرد .


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 14 دی 1395 - 10:24 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

رشته علوم تجربی=حقوقهای نجومی=زندگی راحت و بدون دغدغه

دلسوز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 14 دی 1395 - 1:22 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کار هرکس نیست خرمن کوفتن
به این سادگی هانیست
حقوق نجومی =فوق تخصص

You cannot copy content of this page