آیا کسی به داد کارگران شرکت کاوشگران نصر بافق می رسد؟

دسته: عمومی
۹ دیدگاه
شنبه - 2 بهمن 1395

جمعی از کارگران شرکت کاوشگران نصر بافق باز هم از مشکلات و مسائل حل نشدنی خود می گویند.
عصر دیروز تعدادی از کارگران شرکت کاوشگران نصر بافق در گفتگویی تلفنی با خبرنگار« بافق فردا» از دردها و مشکلاتی که با آن دست و پنجه نرم می کنند سخن به میان آوردند.
یکی از کارگران این شرکت گفت: سه ماه حقوق معوقه از شرکت داریم و هروز با وعده و وعیدهای امروز و فردایی روبرو هستیم.
وی افزود: شرکت شهداب و عمران کلوت نیز همانند شرکت کاوشگران نصر بافق در حال کار و فعالیت است اما هیچ گاه کارگران آنان اعتراضی در رابطه با دیر کرد حقوق و مشکلات دیگری که برای ما بوجود آمده است سخن نمی گویند.
او با بیان اینکه شرکت سنگ آهن مرکزی حقوق را عصر چهارشنبه گذشته به حساب شرکت واریز کرده است بیان کرد: فکر می کنید امکانی که فردای آن روز حقوق ما پرداخت شود وجود ندارد؟!!! هیچ کسی اطلاعی از علت تاخیر در پرداخت حقوق ندارد.
شما به من بگویید آیا می توان به خانواده گفت امروز پول نیست نان نخورید؟ آیا می توان به بانک گفت چک را نگه دارید تا شرکت پول را واریز کند؟ آیا می توان به فرزند خود گفت برای خرید لوازم تحصیل و دیگر مایحتاج ضروری خود صبر کن؟
او ادامه داد: برای پرداخت حقوق هیچ اختیاری نداشته و نداریم حقوق کارگران به حساب شجره واریز می شود به حساب یکنفر سیصد کارت صادر شده است وقتی هم که اعتراض کردیم می گویند اصلا کاری به حساب شجره نداشته باشید و در مورد آن هم صحبت نکنید هر زمان که شرکت سنگ آهن پول را واریز کند حقوق شما پرداخت می شود.
یکی دیگر از کارگران نیز با اشاره به اینکه کسی جوابگوی خواسته های ما نیست تصریح کرد: مشکل عمده کارگران در حال حاضر واریز حقوق به حساب یکنفر و کارت شجره است اگر کارت گم شود باید بکوب تا کرمان رفت سوالم این است چرا حقوق کارگران به یکی از بانکهای بافق واریز نمی شود؟ چرا زمانی که قصد خرید داریم حساب مسدود می شود؟
وی خاطر نشان کرد: زمانی که قرار شد حقوق به حسات کارت شجره واریز شود مدیر عامل شرکت به کارگران قول داد تا از این حساب وام و دیگر مزایای یا سود کم پرداخت کند و عده همانا و عمل نکردن همانا.
او اضافه کرد: کار می کنیم جان می کنیم حقوق می گیریم اما برای پاس کردن چک باید نزد اقوام دست دراز کنیم هنوز سنوات سال ۹۴ و مبلغ مرخصی ۹۲ و ۹۳را پرداخت نکرده اند.
بیمه تامین اجتماعی ما نیز هر روز با مشکلاتی روبرو است یک ماه به نام راننده دامپتراک یک ماه به نام شغل دیگری رد می شود.
بیمه تکمیلی که برای درمان خود پرداخت کرده ایم هزینه های پرداختی آن واریز نشده است این در حالی است که هرماه پول بیمه از حقوق ما کسر گردید هاست.
این کارگر معترض یادآور شد: با پیگیری تعدادی از کارگران آن هم کسانی که فاکتور بالای یک میلیون داشتند توانستند هزینه درمان خود را دریافت کنند و این در حالی است که کل فاکتور بیمه پارسیان ۳۰ میلیون می باشد به نظر شما شرکتی که نتواند فاکتور ۳۰ میلیونی را پرداخت کند واجب است دنبال کارهای این چنین برود؟!!!
وی با اشاره به اینکه هر ماه باید برای دریافت حقوق خود ناراحتی و جنگ اعصاب داشته باشیم اظهار کرد: زمانی که به نحوه عملکرد اعتراض می کنیم می گویند نیازی به معدن سه چاهون نیست تعطیلش می کنند.
مشکلاتمان طی نامه ای به مدیر عامل ،حراست شرکت سنگ آهن مرکزی، اداره اطلاعات، فرمانداری ، دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، دفتر امام جمعه و …انعکاس داده شده است.
او خطاب به مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی گفت: آقای مدیر تو را به خدا بگویید کارگر با کارگر چه تفاوتی دارد؟ کارگران شرکت شهداب کارگرند ما هم کارگریم کار برای سنگ آهن مهم است نه کارگر.اگر مشکلات و راحتی ما مهم بود به آنها رسیدگی می شد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۹۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
تقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 2 بهمن 1395 - 10:03 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای امیرزاده و مهدی رنجبر وصباغیان ان شاا… به دادتان خواهندرسید…….

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 2 بهمن 1395 - 10:50 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

شرکت کاوشگران نصر بافق حسابش تو کرمان
این همون شرکت جهاد نصر کرمونه که با زرنگی از نام بافق داره سواستفاده میکنه
اگر جرات اعتراض دارید بگید
شنیدم باهنر یکی از اعضا هیئت مدیرش تا چه حد صحت داشته باشه نمیدونم
حالا تو گلوت رو پاره کن بگو حقم را بدید اول پول باید بره تو حساب اونها از سودش حقوق شما را بدهند

بگم و برم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 3 بهمن 1395 - 12:23 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

شرکتی که تمام مسئولینش ….. هستند بهتره جمع کنه بره.

گمنام این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 3 بهمن 1395 - 9:14 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

برادر چکار جهاد نصر داری شهداب اینجا مشتی شده و برای بافق هیچ کاری انجام نداده.

کارگر بیکار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 3 بهمن 1395 - 9:18 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

فقط در این مواقع حواله دادن به خدا .
درمواقع اینجوری با وعده وعید دادن و حواله دادن به خدا از سرخودشون وا میکنن.
کاش ماهم ساختمان پلاسکو داشتیم بلکه محیوب میشدیم و از همون روز دوم حادثه مستمری مادام العمر میگرفتیم.
ولی چی نصیب ما شد شلاق بر پیکر کارگران معدن طلای اق قلا.بازداشت کارگران معدن سنگ آهن بافق.بیکاری وهر روز شکل بهتر و شیک تر.
نمیدونم این ساختمان پلاسکو متلعق به کدام بود ولی هرکی بود در عرض چن ماه یکی شیک تر و باکلاس تر براش درست میکنن و کارگرای زحمتکش رو مشضغول بکار میکنن.
غوغای رسانه ای و عاطفی رو هم دیدیم.دستاویز آتش نشانان شهید و الی آخر.

کمان آرش این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 3 بهمن 1395 - 10:52 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مسئولین شهرستان بافق::اقتصاد مقاومتی نیاز به مدیریتی دارد که از منابع محلی واستراتژیک شهرستان به صورت تولید محور کار وشغل تولید کند.وقتی پیمانکاری از خارج استان با برندی … و…می آید نام بافق را به خود یدک میکشد وحتی حاضر نیست درآمد خود را در بانک شهرستان قرار دهد تا موجب چرخه اقتصاد پویا در شهر گردد وخود رکودی وتورومی را تقویت می کند حالا چگونه کارگری که بعد از سه ماه حقوق می گیرد می تواند در اقتصاد مقاومتی تاثیر گذار باشد شرکتی که پس از ده سال فعالیت اقتصادی حتی یک درخت وبوته گلی در بافق به زمین هدیه نکرده میتواند دلسوزی برای شهر باشد
پس می طلبد از کارگر حرکت ،از خدا برکت وازمسئول پاسخ

سعید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 3 بهمن 1395 - 3:49 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام همین شرکت در پروژه میشدوان در حال کار است و همین شرایط نارضایتی کارکنان را در پی دارد اما هیچ کس حتی پیگیری نمیکند و همیشه حقوق کارکنانش سه ماه تاخیر دارد

ساحل@ این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 4 بهمن 1395 - 8:58 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

شرکت سنگ آهن با اون همه عظمتش به این حال و روز افتاده حالا اون شرکت که انگشت کوچیکه سنگ آهن نمی شه وضعش مشخصه @ولی با این حال بعضی از مسئولین شهر ما عجیب غریبه پرستند و عجیب هوای این غریبه ها رو دارن فک کنم تا چند سال دیگه من بافقی بشم جاروکش و غریبه ها بشن همه کاره

تنهای اواره این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 2 تیر 1397 - 11:04 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من نمیدونم چرا بعضی ها گیر میدن به این شرکتهای کوچک ..شماها اگه میخوایین حقتون بگیرین این همه سنگ اهن داره استخراج میشه ببین کجا میره پولش چی میشه چرا یه صدم فروشش برا بافق خرج نمیکنن شهرستان بافق بااین همه سنگ اهن ومعدن هنوز یه پاساژ درستی نداره یه مکان تفریحی درستی نداره این همه دزدی این همه اختلاس یکی حرف نمیزنه حالا یه شرکت کوچک امده داره کار میکنه اشتغال زایی کرده دارید گیر میدین بهش همه کارگرانی که دارن کار میکنن از مجبوری هست وگرنه اگه شغل خوبی باشه کی میره تو معدن کار کنه …هر چی میخواد بشه هر کی هر کار بخواد میکنه فقط کار گر جماعت ومردم فقیر ضرر میکنن پولدارها که هر روز پولاشون دوبرابر میشه

You cannot copy content of this page