مدارک ارائه شده در خصوص معدن چاه گز شورای شهر را قانع نکرده است.

دسته: عمومی
6 دیدگاه
چهارشنبه - 29 آگوست 2012

رئیس شورای شهر بافق در نشست هفته اخیر خود که باحضور برخی از فعالان اجتماعی – رسانه ای بافق تشکیل شد در خصوص آخرین پیگیری ها در زمینه وضعیت معدن چاه گز، عنوان کرد: نشست ها و رایزنی های زیادی در مرکز استان و تهران صورت گرفت ولی مدارک ارائه شده به هیچ عنوان اعضای شورای شهر بافق را متقاعد نکرد و همچنان پیگیر هستیم.

محمدرضاطلایی با اشاره به ادعاهای مطرح شده، ادامه داد: ما خواستار ارائه مدارک مستندی هستیم که وضعیت این معدن را برای ما شفاف سازی کند.

وی در خصوص تعلق این معدن بر اساس سند ثبتی به بافق، بیان کرد: آنطور که اعلام شده اسناد ثبتی ملاک عمل نیست و مصوبه های تقسیمات کشوری دولت مبنای تشخیص مالکیت است.

رئیس شورای شهر بافق، به برخی صحبت ها و استدلال های مطرح شده توسط تقوایی اشاره نمود و عنوان کرد: دو سوال از تقوایی داشتم که؛ اصلا چاه گز قبلا با بهاباد ارتباطی نداشته است و همچنین امکاناتی نیز از این شهرستان دریافت نمی کرده و الان هم راه ارتباطی با بهاباد ندارد و در مقابل از سال های گذشته امکانات مربوط به برخی نیاز ها و امکانات بهداشتی آموزشی روستاهای اطراف معدن از بافق تامین می شده است که وی عنوان نمود در آن زمان بهاباد بخش بوده و جزئی از شهرستان بافق بوده و این مباحث اصلا مطرح نبود.

طلایی در بخش دیگری در خصوص الحاق بعضی روستاهای شهرستان و تقاضای بازگشت به بافق، تصریح کرد: در زمان شهرستان شدن بهاباد و برای تسهیل در این موضوع این روستاها با توافق فرماندار وقت بافق قرار شد به این شهرستان واگذار شود و پس از تحقق این موضوع، به بافق بازگردانده شود.

 

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی نسب این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 29 آگوست 2012 - 6:09 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
فکر نمیکنم متاسفانه قانع شدن یا نشدن شورای شهر بافق چندان توفیری در ظلمی که قراراست درحق بافق بشود تاثیری داشته باشد. بزرگواران مهم این است که چندوقت دیگر تمام معادن اطراف چاه گز را هم تصاحب میشوند و همه مردم بافق م قانع باشند ونباشند آنها کارخودراانچام میدهند مگر اینکه…

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 29 آگوست 2012 - 6:39 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

از اعضای شورای شهر بابت پیگیری بحث چاه گز تشکر می کنیم امیدواریم این پیگیری ها به نتیجه دلخواه مردم رسیده و شفاف سازی کامل صورت گیرد

شهروند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 29 آگوست 2012 - 7:31 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

پس اینجور که گفتید چاه گز هم مثل چادرملو رفت خسته نباشید اعضای شورای بافق

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 29 آگوست 2012 - 7:33 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

غیور مردان قلعه به پا خیزید چاه گز دادن بهابادی ها

راستگو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 31 آگوست 2012 - 2:57 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

همان روزي كه معدن چادرملو از شهرستان بافق جدا شد و به اردكان دادند مردم بافق و بهاباد بايد مانع مي شدند كه اكنون بهاباد به فكر داشتن معدن آهن باشد.

mehran این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 16 ژانویه 2013 - 12:29 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اره آقایون چاه گز رفت واسه بهاباد.دیگه همینه.الانم دفترش فعاله.می تونین برین ببینین.مبارک بهابادیا باشه!!چادرملو را که ازشون گرفتن.لااقل این چاه گز دادن یه آسایش خاطری شد