رئیس آموزش و پرورش بافق: هزینه کردن در آموزش و پرورش خرج نیست، سرمایه گذاری است

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
یک دیدگاه
پنج‌شنبه - 30 آگوست 2012

رئیس آموزش و پرورش بافق در نشست پرسش و پاسخ مسئولین و مردم بافق به مناسبت هفته دولت، در پاسخ به سوالی در خصوص رتبه های کسب شده در کنکور سالجاری، عنوان کرد: امسال حدود 22 نفر رتبه زیر دو هزار و 7 نفر دانش آموز با رتبه زیر یک هزار داشتیم و بهترین نتیجه کنکور چندسال اخیر را که رتبه 12 تجربی است از سوی نغمه نعیمی کسب شود. وی برخی دیگر از رتبه های کسب را برشمرد و تصریح کرد: در 2 تا 3 سال گذشته در زمینه کسب رتبه های کنکور در جایگاه دوم استان قرار داریم و نسبت به سال های دور گذشته در جایگاه خوبی قرار گرفته ایم.

محمود خواجه ای، همچنین به کسب نتایج نه چندان مطلوب پسران بافقی در کنکور امسال نیز اشاره داشت و بیان کرد: این موضوع دلایل مختلفی دارد از جمله اینکه در سالهای گذشته دبیرستان نمونه دخترانه در بافق دایر شده ولیکن دبیرستان نمونه پسرانه را نداشتیم و با نامه نگاریهایی که از سوی روسای سابق شروع و تا کنون تداوم داشته است و با حمایت امام جمعه وفرماندار بافق و مدیرکل آموزش و پرورش استان، توانستیم  مجوز این دبیرستان را  اخذ نموده و سال گذشته اولین کلاسش را در بافق دایر نماییم.

 وی به رتبه هفتم این آموزشگاه نمونه دربین 300 دبیرستان تیزهوشان، نمونه و معمولی استان اشاره کرد و افزود: در نخستین سال تاسیس این آموزشگاه، علی محمدبرزگری دانش آموز پایه اول این آموزشگاه توانست عنوان نفر اول سنجش دبیرستان های کل استان را کسب کند.

رئیس آموزش و پرورش بافق در زمینه ایجاد مجتمع های فرهنگی و نحوه انتخاب مدیران این مجتمع ها، خاطرنشان کرد: سال گذشته بخشنامه ای از کشور ابلاغ و 42 مجتمع به استان اختصاص داده شد که تعداد12 مجتمع به شهرستان بافق اختصاص یافت و روش  انتخاب، مدیران  و نیروهای فعال با تجربه برای این منظور انتخاب و ابلاغ زده شده است.

خواجه ای اضافه کرد: شوفاژکشی 21 مدرسه را در تابستان امسال در دستورکار داریم و ادامه داد  از ابتدای انقلاب تا کنون در 28 مدرسه این موضوع صورت گرفته است.

وی همچنین به برخی اعتبارات نوسازی نیز اشاره داشت و گفت: ایجاد یک سالن ورزشی در مدرسه هدف، اعتبار 250 میلیون تومانی نوسازی مدرسه گلها و شهیدصدرمبارکه با 417 میلیون تومان اعتبار نوسازی به اتمام رسید و در مجموع سال گذشته از اعتبارات نوسازی و تجهیز نزدیک به 2 میلیارد تومان جذب و امسال نیز حدود یک میلیارد و 300 میلیون تخصیص داده شده است.

محمودخواجه ای، همچنین به کسب؛ رتبه دوم  مقاطع راهنمایی و ورزشی استان، رتبه های مسابقات فرهنگی هنری و  و برخی افتخارات دانش آموزان در سال های گذشته نیز اشاره داشت.

وی در خصوص بحث کلینیک هاجر بافق و کلنگ زنی آن، بیان داشت: قرار بود ساخت کلینیک فنی و حرفه ای هاجربافق توسط یکی از خیرین بافقی صورت گیرد و در این زمینه مکاتبه ای صورت گرفت که نتیجه ای تا کنون نداشته است و برنامه داریم با همکاری شرکت سنگ آهن بافق در این زمینه اقدام هایی صورت دهیم.

رئیس آموزش و پرورش بافق به ساخت بیش از 700 مدرسه در استان بصورت تمام خیری و بیش از 400 مدرسه بصورت نیمه خیری اشاره کرد و از کمرنگ بودن این موضوع در شهرستان انتقاد کرد و عنوان داشت:  هزینه کردن در آموزش و پرورش خرج نیست و  بلکه سرمایه گذاری است


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
ساقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 16 سپتامبر 2012 - 2:34 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خواهشمند است گزارشی از روشندل شهرمون اقای عسکری که در کنکور سراسری رتبه 606 را کسب کرده اند تهیه ودر اختیار خوانند ها قرار دهید