پیشنهادهای «بافق فردا» در جلسه هم اندیشی ستاد انتخابات استان با اصحاب فرهنگ و رسانه

دسته: سیاسی
بدون دیدگاه
دوشنبه - 30 ژانویه 2012

بافق فردا پیشنهاد داد:

حضور مسؤلین ارشد استان در بافق برای نشست صمیمی با مردم در آستانه انتخابات

 جلسه هم اندیشی ستاد انتخابات استان یزد با اصحاب فرهنگ و رسانه در سالن شهید موحدین استانداری تشکیل شد

در این جلسه که به ریاست تقوایی جانشین رئیس ستاد انتخابات استان و با حضور قائم محمدی مشاور و مسول روابط عمومی استانداری تشکیل شد فعالان عرصه خبر و اطلاع رسانی استان دیدگاهها و پیشنهادهای خود را برای حضور حداکثری مردم در انتخابات مطرح کردند.

تسهیل دسترسی به اطلاعات انتخاباتی برای رسانه ها،بیان قدرت نماینده در پی گیری امور ،تسریع در افتتاح پروژه هایی که مردم انتظار بهره برداری از آن را دارند،تشکیل نشستهای صمیمانه استاندار و مدیران کل استان با مردم خصوصا در شهرستان بافق،تبدیل نکردن فرصت انتخابات به تهدید با عملکردهای منفی مانند رد صلاحیت کاندیداتورها،استفاده از جوانان در تمامی امور انتخابات و حرکت به سوی جریان ساز کردن هیاتهای مذهبی در تمامی صحنه ها از جمله پیشنهادات «بافق فردا»در این جلسه هم اندیشی بود.

تکمیلی

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد، مهدی تقوایی در ابتدای این نشست با قدردانی از خدمات و تلاشهای اصحاب فرهنگ و رسانه استان یزد به موضوع برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی پرداخت. وی با یادآوری فتنه سال 88 که با درایت رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) و بصیرت و هوشیاری مردم، ناکام ماند اظهار داشت: دشمنان قسم خورده ملت رشید ایران درصددند تا با به کار گیری همه توطئه ها، حوادث تلخ سال 88 را بار دیگر تکرار نمایند که به لطف خدا این بار نیز به اهداف شوم خود نخواهند رسید.
تقوایی ایجاد شبهه در نتیجه انتخابات، سیاه نمایی و ایجاد شک و تردید در انتخابات و تلاش برای تحریم انتخابات را از اهداف دشمنان در مقطع کنونی یاد کرد و اظهار داشت: با همه این شرایط، انتخابات همچون همیشه فرصتی مغتنم برای تقویت وحدت ملی و عاملی بازدارنده در برابر دشمنان داخلی و خارجی است و حضور گسترده مردم در انتخابات پیش رو نیز افزایش اقتدار ملی را در پی خواهد داشت.
مدیرکل سیاسی انتخابات استانداری یزد نقش رسانه ها و مطبوعات را در حوزه های سیاسی و فرهنگی به ویژه مسئله انتخابات، مهم و تاثیرگذار ارزیابی کرد و افزود: وظیفه رسانه ها علاوه بر اطلاع دقیق و سالم اخبار و اطلاعات، تبیین اهداف و جایگاه انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی است. وی افزود: انتخابات فرصت بسیار مغتنم برای نظام است و رسانه ها می توانند با فعالیت مفید، بابصیرت و هوشمندانه خود در کنار ارائه تحلیلهای منطقی و شفاف، فضا را برای خلق حماسه ای دیگر مهیا سازند.
وی رسانه را یک مرجع تاثیرگذار در جامعه ارزیابی کرد و گفت: رسانه ها باید در فرصت باقیمانده تا برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی فضایی سالم، اخلاقی، رقابتی و جذاب را در جامعه ایجاد کنند و موضوع انتخابات و حضور گسترده مردم را در پای صندوق های رای در اولویت کاری خود قرار دهند.
تقوایی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت برگزاری کرسی های آزاداندیشی به ویژه در محیط های دانشگاهی خاطرنشان کرد: برپایی درست و سازنده کرسی های آزاد اندیشی که بارها نیز مورد تاکید رهبر فرزانه انقلاب اسلامی قرار گرفته است گامی موثر و ارزشمند تا زمان برگزاری انتخابات است. وی بر آمادگی کامل دانشگاههای استان برای برگزاری کرسی های آزاداندیشی تاکید کرد.
جانشین رئیس ستاد انتخابات استان در پایان از تایید صلاحیت 14 نفر از افرادی که صلاحیتشان پیش از این از سوی هیات های اجرایی و نظارت محرز نشده بود خبر داد و گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته، به منظور اطلاع رسانی دقیق، جامع و سازنده از اخبار انتخابات استان همچون دوره های گذشته اتاق خبر در کنار ستاد انتخابات استان دایر خواهد شد.
در ادامه این نشست نمایندگانی از اصحاب فرهنگ و رسانه استان به بیان دیدگاهها و نکته نظرات خود پرداختند و تصمیمات لازم به منظور انعکاس بهتر اخبار انتخاباتی در استان یزد اتخاذ شد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۹
برچسب ها: