معافيت از سربازي با دستكاري‌ ستون‌ فقرات!

دسته: اخبار ایران
بدون دیدگاه
چهارشنبه - 5 سپتامبر 2012
کارآگاهان در بازجویی از شاکی متوجه شدند شاكي كه وضع مالي خوبي داشته، از انجام خدمت سربازی هراسان و حاضر به پرداخت هر مبلغی بوده تا به سربازي نرود كه تیمی از کارآگاهان آگاهي شناسایی و دستگیری متهم را آغاز کردند.

ایسنا: رییس پلیس آگاهی استان اصفهان از دستگيري يك پزشك و دلال كه با انجام عمل جراحي در ستون فقرات افراد مشمول خدمت سربازي سبب دريافت معافيت پزشكي براي آنان مي‌شد، خبرداد.

سرهنگ حسین‌زاده دراين باره گفت: در پي مراجعه فردی به هویت «احسان – س» به پلیس آگاهی و بیان مطلبی مبنی بر ايجاد ضايعه ستون فقرات که به‌طور عمد توسط پزشک جراح ایجاد شده بود رسیدگی به این مطلب به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره عملیات ویژه پليس اصفهان قرار گرفت.

وی تصریح کرد: کارآگاهان در بازجویی از شاکی متوجه شدند شاكي كه وضع مالي خوبي داشته، از انجام خدمت سربازی هراسان و حاضر به پرداخت هر مبلغی بوده تا به سربازي نرود كه تیمی از کارآگاهان آگاهي شناسایی و دستگیری متهم را آغاز کردند.

رییس پلیس آگاهی استان اصفهان ادامه داد: احسان در یکی از مجالس با یکی از دوستانش به نام «حمیدرضا» برخورد می‌کند و مسئله خدمت سربازیش را با او در میان می‌گذارد كه حمیدرضا پزشک جراح مغز و اعصابی را به او معرفی می‌کند که در قبال انجام یک عمل جراحی سطحی روی ستون فقرات مبلغ 14 میلیون تومان می‌گیرد و او می‌تواند با مراجعه به کمسیون پزشکی معافيت پزشکی بگیرد و وي که این فرصت را غنیمت می‌بیند پیشنهادش را می‌پذیرد و با پرداخت 14 میلیون تحت عمل جراحی ستون فقرات قرار می‌گیرد.

به گفته حسين‌زاده، احسان که از کارش راضی بوده در هر مجلسی سخن از چگونگی اخذ کارت پایان خدمتش می‌کرده پس از يك سال از زیر تیغ رفتنش درد شدیدی در ناحیه ستون فقرات به سراغش می‌آید تا حدی که طاقتش تمام شده و از پزشک جراحش به خاطر ایجاد ضایعه ستون فقرات شکایت می‌کند.

وي با بيان اينكه کارآگاهان پزشک جراح به همراهی دلال معاملاتش كه «حمیدرضا» نام داشت شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه دستگیر شدند، اظهاركرد: آنان که ابتدا خود را از هرگونه بزهی مبرا می‌دانستند پس رویاروی با ادله و مدارک لب به اعتراف گشودند و به 14 فقره کلاهبرداری و اخذ مبالغ 12 تا 14 میلیون از هر فرد به بیش از دو میلیارد ریال کلاهبرداری اعتراف کردند.

به گفته رییس پلیس آگاهی استان اصفهان، با تکمیل‌شدن روند انجام تحقیقات و اقرار صریح کلاهبردارن، هر دو متهم به دادسرا معرفی و با صدور قرار روانه زندان شدند


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۱
برچسب ها: