نصب مخازن ویژه زباله های قابل بازیافت درشهربافق اثرات مخرب رهاسازی پسماندها را کاهش می دهد

دسته: عمومی
یک دیدگاه
شنبه - 9 اردیبهشت 1396

مسوول خدمات شهری شهرداری بافق گفت: به منظور کاهش اثرات مخرب رهاسازی پسماندهای خشک در فضاهای شهر، پاکیزه نگهداشتن سیمای شهری و فرهنگ سازی بازیافت از مبداء مخازن بازیافت زباله های خشک در سطح شهر نصب شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بافق، محمد قاسمی گفت: مخازن جمع آوری زباله های خشک در سه نقطه مهم شهر، با توجه به برنامه ریزی های انجام شده در میدان امام زاده عبدالله (ع)، پارکینک روبروی اداره پست و میدان ولیعصر(عج) نصب شده است.

مسوول خدمات شهری شهرداری بافق با تبیین ویژگی های مخازن بازیافت زباله های خشک سطح شهر تصریح کرد: مخازن سبز ویژه فلزات، مشکی- سرمه ای مخصوص پت و لاک و نارنجی برای کاغذ و مقوا در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه نصب این مخازن برای جلب مشارکت مردم در حفظ پاکیزگی شهر و جلوگیری از انتشار پسماندهای خشک و تجزیه ناپذیر درسطح شهراست، افزود: اجرای این پروژه و استقرار سه ایستگاه در راستای جمع آوری پسماندهای خشک، نظیر ظروف، بطری، لیوان های یکبار مصرف ، شیشه، کاغذهای بسته بندی و غیره است.

قاسمی افزود: با نصب این مخازن، شهروندان عزیز می توانند علاوه بر تفکیک زباله از مبداء ( منزل) پسماندهای خشک تفکیک شده خود را در حین تردد به نزدیک ترین مخزن سطح شهر بریزند.

مسوول خدمات شهری شهرداری گفت: همچنین تعداد 20 مخزن نارنجی رنگ مخصوص زباله های تر در خیابان های اصلی سطح شهربافق نصب شده تا شهروندان زباله های خشک و تر را از یکدیگر تفکیک و به طور جداگانه در مخزن مخصوص بیندازند.

وی افزود:برای خرید، نصب و راه اندازی گاری های جمع آوری زباله های تر و ایستگاههای تفکیک زباله خشک، جمعا 42 میلیون و 800 هزار ریال از محل اعتبارات شهرداری بافق تامین و هزینه شده است.

قاسمی همچنین از شهروندان بافقی خواست طبق اطلاع رسانی های انجام شده، زباله های تر و خشک را در منزل جداسازی کرده و با قرار دادن آنها در کیسه های مخصوص بر اساس بروشور های توزیع شده و برنامه زمانبندی، اقدام کنند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 10 اردیبهشت 1396 - 7:53 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام . ما كه برنامه ريزي بابت جمع آوري زباله خشك نديديم . اگه امكان داره مجدد برنامه ريزي كنيد و بروشور توزيع كنيد .

You cannot copy content of this page