باشگاه فرهنگی ورزشی آهن بافق مروج کدام اخلاق ورزشی است؟

دسته: مقالات , ورزشی
5 دیدگاه
شنبه - 8 سپتامبر 2012

بالاخره بافق دارای تیم فوتبال در لیگ دسته یک کشور شد و شمارش معکوس رقابتهای فصل آغاز شده است. هر چند حرف و حدیثهای تا رسیدن به این روز آنقدر زیاد بود که مسؤلین شرکت سنگ آهن برای اقناع منتقدین باشگاه داری در حد لیگ کشوری در این بلبشوی اقتصادی و بحران بیکاری جوانان شهر معادن ایران ،مجبور شدند تصویری از نحوه انعقاد با تیم تربیت را در اختیار رسانه ها قرار دهند و هر از گاهی با درج خبرهایی که اگر تربیت یزد بدهی اش را نپردازد در لیگ نمی مانیم خوب توانست در ذهن مردم فرو کند که تیمی بدهکار را نپذیرفته است -که در راست و دروغ ماجرا خدا داناتر است- و مطالبی از این دست و نظرات موافق و مخالف بافق و داشتن تیم فوتبالی در لیک دسته دو را در این سایت و دیگر رسانه های بافق خوانده اید اما آنچه مهم است این است که امروز ما وارد مستطیل سبز پر حاشیه فوتبال شده ایم.

مسلما شما بهتر از نگارنده می دانید که در فوتبال امروز جهان بیشتر بازیکنان نه تنها برای سلامتی پا زیر توپ نمی زنند و به اصطلاح شعارشان ورزش برای سلامتی نیست بلکه برای ایشان و دست اندرکاران باشگاهها و تیمها این پول است که حرف اول و آخر را می زند و خود این موضوع تمام و کمال دارد نشان می دهد که: ثروت فساد می آورد.

شاید بگویید دارم تند می روم فساد کجا و فوتبال کجا؟آن هم اگر قرار باشد فوتبال بافق را بررسی کنیم. اما باید بگویم هتک حرمت افراد در فوتبال بدترین نوع فسادی است که به راحتی داریم با آن کنار می آییم و تاکنون آمده ایم.

در این جملات که به نقل از سایت باشگاه فرهنگی ورزشی آهن بافق از زبان ساعی مربی دروازه بانهای تیم سنگ آهن در پاسخ به ابراهیم میرزاپور دروازه بان سالهای نه چندان دور تیم ملی ایران نگاشته شده تامل کنید:

«ساعی گفت: من هیچ وقت دروازه بان ملی پوش نبودم و در سطح خودم دروازه بانی کرده ام اما آن زمانی که من دروازه بان بودم شما در روستا چوپانی می کردید و به شهر نیامده بودید. البته ملی پوش نبودن بهتر است تا با اعصاب هفتاد میلیون نفر بازی کنی آن زمان که پای شما سالم بود فقط سی بار دفع با پای شما منجر به گل خوردن تیم ملی شد. چه رسد به الان که یکی از پاهای شما لنگ می زند و کوتاهی پیدا کرده است پیشنهاد بنده این است با توجه به فیریک ناقواره که شما دارید و بالاتنه شما دو برابر پایین تنه شما است و یکی از پاهایتان لنگ می زند در تیمهای والیبال نشسته شرکت کنید مطمئن باشید از دروازه بانی فعلی بهتر خواهد بود.»

براستی اینگونه هجوم بردن به یک بازیکن فوتبال برای چیست؟

از باشگاه به اصطلاح فرهنگی ورزشی آهن بافق که می خواهد با در اختیار گرفتن تیم فوتبال تربیت یزد آن هم با تکیه بر پول شرکت سنگ آهن مرکزی بافق سری در سرهای ورزش ایران در آورد بعید بود هنوز بازیهای لیگ شروع نشده وارد حواشی کاذب رسانه ای شود و مصاحبه هایی را در سایت تازه ایجاد شده خود درج نماید که تا این حد روی اخلاق ورزشی امروز را سفید کرده است.

مسلما ورزش منهای اخلاق حتی اگر نتایج به ظاهر پیروزمندانه به دست آورد ورزشی نیست که بتوان به آن افتخار کرد و شهری مانند بافق را با آن به ایران یا جهان شناساند.

تیم سنگ آهن بافق با در اختیار گرفتن مربی مطرحی مثل فیروز کریمی ،بهترین فرصت برای رسانه ای کردن نام شهری را دارد که در سالیان گذشته در سایه اجحاف رسانه ای و دیگر حق خوریهاحتی در موضوعات تخصصی جایگاه شاید باید را نیافته است.اما به نظرتان در اولین اقدام رسانه ای درج جملاتی مانند آنچه در بالا نوشته شده چه تصویری از گوینده این جملات و حتی منتشر کننده آن برای خواننده ارائه خواهد کرد؟

آیا این است کار فر هنگی؟این است ثمره باشگاه داری در سطح لیگ دسته دو که مدعی راهیابی به لیگ دسته یک است؟آیاهزینه های کلان برای ورزش قرار است ثمراتی بدینسان داشته باشد؟

به نظر می رسد اگر باشگاه فرهنگی ورزشی آهن بافق که مدعی است با هزینه کردن پولهای کلان برای فوتبال می خواهد به شهر و جوانانش خدمت کند نگاه رسانه ای اش را تغییر ندهد ،ظرافت در درج مطالب را در نظر نگیرد و بجای مروج اخلاق بودن اینگونه بخواهد سیاست کلوخ در جواب سنگ را – که در این مورد خود اذعان کرده ساخته و پرداخته برخی رسانه ها بوده است – در پیش گیرد حتی اگر تیمهای حریفش را گلباران کند هیچ گلی بر سر خود و شهرش نخواهد زد.

محمد علی قاسم زاده


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
soheil این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 8 سپتامبر 2012 - 1:38 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای قاسم زاده حق با شماست.

محسن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 8 سپتامبر 2012 - 6:10 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام یادداشت خوب و به جایی است

رحیم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 8 سپتامبر 2012 - 8:13 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام ضمن تشکر ازبیان حقایق امید است گوش شنوای پیدا شود

رضادادرسی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 8 سپتامبر 2012 - 12:25 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن باسلام وتشکرازشرکت سنگ آهن بافق که یک تیم رابه این شهرستان اختصاص داده انشاا…به لیگ برترهم صعودکنندکه باعث افتخاراست.

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 17 سپتامبر 2012 - 1:51 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

وقتي يه باشگاه بدون هيچ كار كارشناسي و بدون استفاده از نظر پيشكسوتان بوجود بياد از اين بهتر نميشه