درخشش مقاله مهندس بافقی در پنجمین کنفرانس بین المللی پیشرفت

دسته: عمومی
یک دیدگاه
شنبه - 6 خرداد 1396

IMG_20170527_020933

IMG_20170527_020935

مقاله سعید طالبی کارشناس گروه مسافری اداره کل راه آهن یزد در پنجمین کنفرانس بین المللی پیشرفت پذیرفته شد.

مهندس موفق بافقی در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار “بافق فردا ” در این رابطه گفت: کنفرانس بین المللی پیشرفت های اخیر در مهندسی راه آهن از تاریخ ۲۶ تا ۲۸ اردیبهشت ماه در تهران برگزار شد‌.

طالبی افزود: یک مقاله در بخش شفاهی با موضوع” تحلیل تقاضا و مطالعات امکانسنجی راه اندازی قطارهای حومه ای در استان یزد” و یک مقاله در بخش پوستری با موضوع ” بررسی و شناسایی عوامل موثر بر تاخیرات قطارهای مسافری و ارائه راهکارهایی جهت کاهش تاخیرات با همکاری حمیدرضا پایدار و
زنده یاد سعید فروتن ارائه داد‌ شد.

وی با اشاره به چکیده ای از این مقاله تصریح کرد: در حمل و نقل ریلی، مسافری، ایمنی، راحتی و سرعت فاکتورهای اصلی جذب مسافر هستند تاخیر قطارهای مسافری از مهمترین چالش های سیستم های حمل و نقل ریلی در تمام دنیا به شمار می آید.

مهندس موفق بافقی ادامه داد: به گزارش دفتر ممیزی ملی انگلستان تنها در ماه ژوئیه ۲۰۰۸ در انگلستان بیش از ۱۴ میلیون دقیقه تاخیر در قطارهای مسافری آن کشور رخ داده است که هزینه های بالغ بر یک میلیارد یورو( به طور میانگین ۷۳ یورو در هر دقیقه) بر بخش مسافری راه آهن انگلستان تحمیل کرده است. در مطالعه های دیگر سه نوع از وابستگی های تاخیری فرمول شده و سپس یک مدل احتمالی انتشار تاخیرها بین دو ایستگاه متوالی ارائه شده است و نشان می دهد تاخیر در قطارهای بریتانیا از توزیع فوق آمار خاصی بنام توزیع نمایی پیروی می کند در این تحقیق،داده های زمان اعزام ۲۳ ایستگاه اصلی بریتانیا از سپتامبر ۲۰۰۵ تا اکتبر سال ۲۰۰۶ بررسی شده است.

وی بیان کرد: تاخیرات علاوه بر بالا بودن هزینه راه آهن باعث بالا رفتن متقاضیان و کاهش تقاضا خواهد شد لذا بررسی عوامل بروز تاخیرات بمنظور مشخص شدن میزان تاثیر در هر یک از آنها تاثیر زیادی در افزایش میزان رضایت مسافران و کاهش هزینه های ناشی از تاخیر برای راه آهن خواهد داشت.

طالبی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مقاله تحلیل و امکان سنجی قطارهای حومه ای خاطر نشان کرد : در این مقاله به اجتناب ناپذیر بودن سکونت و یا مهاجرت مردم به شهرهای حومه در حوزه شهرهای بزرگ، لزوم توسعه حمل و نقل حومه ای مطلوب و مناسب بیش از پیش اشاره شده است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
حسین عبداللهی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 6 خرداد 1396 - 2:07 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای مهندس سعید طالبی
با سلام
با ارزوی توفیق روز افزون و درخشش بیشتر در تمامی مراحل زندگی، این موفقیت را به شما تبریک عرض می نمایم