بهره مندی بیش از 960سرپرست خانوار از مستمری بازنشستگی صندوق بیمه تامین اجتماعی روستایی تا دوماه آینده /محدویت صندوق در ثبت نام عضویت بالای 50سال

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
شنبه - 27 خرداد 1396

مدیر صندوق بیمه تامین اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر یزد گفت: ظرف دو ماه آینده تعداد ۹۶۲ سرپرست خانوار از مستمری بازنشستگی با توجه به قانون بازنشستگی پیش از موعد استفاده خواهند کرد و مشمول مستمری بازنشستگی و پیری می شوند.

حسن ابراهیمی با بیان اینکه صندوق تامین اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر یکی از چهار صندوق بیمه ی عمومی کشور است اظهار داشت: این صندوق از سال ۸۳ شروع بکار کرد و در استان یزد حدود ۲۱ هزار نفر تاکنون عضو این صندوق شده اند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر هزار و صد و هفتاد خانوار از مستمری فوتی و بازماندگان استفاده می کنند بیان کرد: حدود ۵۰ سرپرست خانوار نیز از کار افتاده شده اند و مستمری از کار افتادگی دریافت می کنند.

ابراهیمی عنوان کرد: ظرف دو ماه آینده تعداد ۹۶۲ سرپرست خانوار از مستمری بازنشستگی با توجه به قانون بازنشستگی پیش از موعد استفاده خواهند کرد و مشمول مستمری بازنشستگی و پیری می شوند.

مدیر صندوق بیمه تامین اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر یزد با بیان اینکه در آینده نزدیک در منطقه سبزدشت شهرستان بافق حدود ۲۲ سرپرست خانوار مستمری بازنشستگی دریافت خواهند کرد تصریح کرد: در حال حاضر ۳۲ سرپرست خانوار در حال دریافت مستمری فوتی و از کارافتادگی هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه در زندگی امروزی داشتن بیمه یک ضرورت است و همه ی افراد مخصوصا سرپرست های خانوار باید بیمه ی مستمری بازنشستگی از کار افتادگی و فوتی داشته باشند و مشمول این مستمری باشند جا دارد تمامی افراد که در روستاها زندگی می کنند یا کشاورزان غیر ساکن و یا افرادی که ساکن در شهرهای ۲۰ هزار نفر هستند برای بیمه خود سریعا اقدام کنند.

ابراهیمی با اشاره به محدودیت این صندوق در ثبت عضویت در آینده نزدیک گفت: با توجه به اینکه از تاریخ ۳۱/۳/۹۶ این صندوق در بحث عضویت افراد بالای ۵۰ سال سن ایجاد محدودیت می شود سرپرست خانوارها ظرف چند روز به کارگزاریهای این صندوق در روستاها و شهرهای ۲۰ هزار نفر برای ثبت نام مراجعه کنند .

این مقام مسئول همچنین یادآور شد: روستائیان برای ثبت نام در این صندوق از طریق اکثر کارگزاریها، شرکت تعاونی های روستایی، بخشداری ها و تعاونی روستایی و یا نهایتا با شماره تلفن ۳۷۲۶۶۶۶۷۰ دفتر استان می توانند اطلاعات لازم و ضروری را کسب کنند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۶
برچسب ها:

You cannot copy content of this page