اگر قرار است جريمه باشد براي همه باشد

دسته: عمومی
۱۲ دیدگاه
چهارشنبه - 7 تیر 1396

دوربين هاي نامحسوس بافق مگه آدم شناسند؟ هويت پلاک را ميگيرند يا هويت آدمها را؟
در اوايل رونمائي از دوربين ها يکي از اول کسائي که کمربند بست خودم بودم و از آمدن دوربين پليس دفاع هم کردم البته شايد بهتر باشه بگم که بيشتر ميخواستم با اين دوربينها از دست پارکهاي دوبل و نابجا و بد عده اي خلاص بشم به همين دليل استقبال کردم هرچند بستن کمربند توي شهر برام سخت بود .

مدتي گذشت و گفتن بزرگترهاي شهر اعلام کردن بعلت شکايت مردم از عملکرد دوربينها در اين زمينه خيلي سخت گيري نکنند و کم کم ديدم هيچ کسي کمربند نميبنده ، سرعت و پارکينگ هم را رعايت نميشه لذا برداشتم اين بود که از قرار معلوم دوربينها همه قطعند و منم شدم مثل بقيه . تا اينکه دوتا قبض جريمه بابت نبستن کمربند درب خانه دريافت کردم.

جريمه هائي که مربوط به عصر دو روز ماه رمضان ميشد يعني زمان خلوتي خيابانها و اوج گرما و … . اين را هم لازمه اضافه کنم که من ماه رمضاني ، ترددم در خيابان به حد صفر رسيده بود يعني روزي يک بار نهايتا دو بار بيرون ميرفتم. با اين حساب حتما جريمه چي ، تور انداخته بوده براي جريمه کردنم .
اما حقير نه از دوقلو جريمه شدن گله دارم نه از فعال شدن دوربينها ، هرچند ميپسنديدم با يک برگ جريمه خبردار بشم که دوربينها فعال شده .
اما گله بنده از پليس و مسئولين شهر اين است که چرا با مردم بازي ميشود؟ اين رفتارهاي منفعلانه چيست؟ اگر قرار است جريمه باشد براي همه باشد . اگر قرار است رعايت قانون باشد تمام قوانين باشد نه فقط کمربند ايمني آن هم در شهر بافق ؟ اگر قرار است کنترل باشد در همه ساعات روز باشد ؟
گله بنده از تبعيض و سليقه است و نداشتن اولويت و تشخيص اهم و اينها ؟ کلاه ايمني امروز اولويت داره يا کمربند ايمني؟ شايدم خودي نشان دادن مسئولين يا پولي به جيب دولت زدن اولويت داره ؟

اصلا شايد خرجي کرده اند دوربين آوردن حالا بايد جوابي داشته باشند؟ بنده به هيچ عنوان تصور نميکنم 5 درصدي براي مخاطره و رانندگي ايمن اين کار را کرده باشند؟ چرا که مي بينم زير دوربين جلو امامزاده ، وسط بلوار پسر يک مسئول با ماکسيما ايست ميکنه پياده ميشه و با مامور چند دقيقه حرف ميزنه !!! يا مثلهاي ديگه که گفتن نداره . من ميدونم دنيا اينجوري هم نميمونه .


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۴۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
عرفان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 7 تیر 1396 - 9:26 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام. مطلب شما تایید است برخی دوستان ابروی نظام را برده اند

محفوظ1 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 7 تیر 1396 - 9:41 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام.
در موردِ همون ماکسیما سوار، در اوایل نصبِ دوربین، وقتی مأمور راهنمایی پشت سیستمِ دوربین میاد ماکسیما سوار را بخاطر یه خلاف جربمه اش کنه، میبینه که پسرِ فلانی هست و اوه اوه نمیشه که جربمه اش کرد و بجاش پشت ورقه مینویسه:
“جریمه شما 100 صلوات”
و میفرسته در خانه فلانی.
اینا همش طبقِ گفته شخصِ پلیسِ راهنماییِ کنترل کننده دوربین ها و با سند هست.
آره دادا.

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 7 تیر 1396 - 10:15 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بعضی از آقایون با خودروهای دولتی بدون بستن کمربند و با سرعت غیر مجاز در حال صحبت با تلفن همراه هم بعضاً زیاد تو سطح شهر و بخصوص زیر دوربین های نظارتی راهنمایی و رانندگی دیده میشوند که عده ای از آنها که باهاشون صحبت میشود میگویند شهرداری و پرسنلش از مصونیت برخوردارن چون اتاق کنترل دوربین ها تو خود شهرداری هست.

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 7 تیر 1396 - 11:20 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دو تا جریمه کمربند شدی کلاه 20 تومن اونوقت گیر دادی به پسر مسئول .تا صبح هم گریه کنی قرار نیست کاری بشه .وارد خط چند درصدی ها نشو .از ما گفتن بود.

حاجی میرزا آقا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 7 تیر 1396 - 12:36 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جریمه برای بزرگان حرام است

داریوش این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 7 تیر 1396 - 1:57 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آیا مورد دوم (محفوظ 2) اگه درست باشه چی میشه

منتقد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 7 تیر 1396 - 2:13 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.ظاهرا در بافق ما فقط کمربند نبستن خلاف است و پرخطر تر از آن تخلفی نیست یا اینکه سهل الوصول ترین راه جریمه کمربند است.تخلفاتی مثل ورود ممنوع،پارک دوبل،سرعت بالا،کلاه ایمنی،حرکت خلاف جهت(خصوصا موتوریها) اصلا تخلف به حساب نمی آید.در خیابان هایی که فاصله هر میدانش صد متر نیست و قبل از هر میدانی و حدفاصل دو میدان سرعتگیر هست آیا کمربند نبستن میتواند پرخطرترین باشد؟ضمن تشکر از مامورین محترم راهنمایی و رانندگی خواهشمند است کمی بیشتر تامل کنند و هرچه برای خود میپسندند برای مردم نیز بپسندند.تشکر

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 7 تیر 1396 - 2:27 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ای نشسته صف اول! نکنی خود را گم

پی اقدام تو هستند هنوز این مردم

چند روزی تو مقامی به امانت داری

منصبت را نکند طعمه خود پنداری

راه می جویی اگر، شیوه مولاست دلیل

قصه آهن تفتیده و دستان عقیل

حرف تبعیض در آیین علی هرگز نیست

آهن سرخ گواه است خط قرمز نیست

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 7 تیر 1396 - 4:05 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آهای کسی که پشت دوربین به راحتی قبض جریمه می نویسی این را بدون اگر همه را با یه چشم نگاه کردی که هیچ وگرنه ریال پول جریمه، فردای قیامت برات حسابه ، پس خودتو به راحتی وبرای پولی که تو جیبت نمیره جهنمی نکن

دلسوز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 8 تیر 1396 - 12:43 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.چه شهرداری داریم زحمت فراوانی برای شهرکشیدهوولی پرحاشیه بود.جریمه شدن شهروندانوبه جزکارکنان شهرداریدچون اتاق دوربین توشهرداریه.ساخت وسازخونه توسط کارمندشهرداری بدون عقب نشینی و…….خدایا قسمت کن کارمندشهرداری بشیم الهی آمین

شهید غلامعلی پیچک این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 8 تیر 1396 - 10:50 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ما از انحراف میترسیم!
شهید غلامعلی پیچک
جنازه من را روی مینها بیندازید تا منافقین فکر نکنند که ما در راه خدا از جنازه مان دریغ میکنیم مسئولیت ما مسئولیت تاریخ است؛….
بگذار بگویند حکومت دیگری بعد از حکومت علی (ع) به نام حکومت خمینی با هیچ ناحقی نساخت تا … سرنگون شد.
ما از سرنگونی نمیترسیم، از انحراف می ترسیم .

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 8 تیر 1396 - 4:43 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

نظر شماره ۲ خیلی خیلی خوب نوشتی احسن

You cannot copy content of this page