آغاز صید ماهی سفید برای نخستین بار در بافق

دسته: عمومی
یک دیدگاه
یکشنبه - 16 سپتامبر 2012

مدیر امور شییلات و آبزیان استان یزد از آغاز صید ماهی سفید برای نخستین بار در استان یزد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی استان یزد، محمدعلی مبینی از صید ماهی سفید در استخرهای خاکی شهرستان بافق برای نخستین بار در استان خبر داد.

 

وی افزود: وزن ماهی سفید‌هایی که تاکنون از این استخرها صید شده به بیش از یک تن رسیده است.

 

مبینی عنوان کرد: ماهی سفید از گونه ماهیان استخوانی دریای مازندران است که با توجه به ارزش غذایی بالا و کیفیت عالی گوشت آن مورد توجه بسیاری از علاقمندان و آبزی پروران قرار گرفته است به نحوی که در سال گذشته ۲۰ هزار قطعه بچه ماهی سفید به وزن پنج گرم در پنج باب استخر شهرستان بافق توزیع شد.

 

وی خاطرنشان کرد: این گونه ماهی با شرایط کیفی و شوری آب منطقه بافق که مشابه دریای مازندران و از طرح‌های تحقیقی، ترویجی شیلات است، می‌تواند با شرایط مناسب منطقه رشد و پرورش یابد.

 

مبینی بیان کرد: امیدواریم تا پایان امسال حدود هشت تن دیگر از این ماهی را صید کنیم تا به یکی از سیاست‌های توسعه‌ای شیلات ایران برای تنوع طلبی گونه‌های آبزیان به ویژه بعضی گونه‌های بومی ایران که ارزش اقتصادی فراوانی دارند، دست یابیم.

 

وی خاطرنشان کرد: همچنین در راستای توسعه و ترویج انواع آبزیان، هم‌اکنون امور شیلات یزد در حال پرورش اینگونه آبزیان مانند ماهی سفید، فیل ماهی، استرالیا، تیلاپیا، کفال، انواع کپور ماهیان، ماهی، ماهی آزاد، قزل آلا، شاه میگوی آب شیرین و …. است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
گلی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 17 سپتامبر 2012 - 8:00 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دیگران کاشتند و خود خوردند

مابکاریم دیگران بخورند