عضو هیئت علمی دانشگاه یزد :برگزاری دوره های آموزش گردشگری در یزد

دسته: محیط زیست، منابع طبیعی، گردشگری
بدون دیدگاه
یکشنبه - 29 مرداد 1396
برگزاری دوره های آموزش گردشگری در یزد

عضو هیئت علمی دانشگاه یزد از آغاز به کار موسسه آموزشی خدمات گردشگری کوشک نگارین یزد با مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خبر داد.

عضو هیئت علمی دانشگاه یزد از آغاز به کار موسسه آموزشی خدمات گردشگری کوشک نگارین یزد با مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خبر داد.

دکتر علی اکبر تشکری افزود: این مؤسسه با بهره مندی از اساتید دانشگاه یزد و کارآزمودگان صنعت گردشگری، در پیِ تربیت و مهارت آموزی به علاقمندان به کسب و کار در صنعت گردشگری و نیز ارتقاء سطح دانش و مهارت راهنمایان تور و دیگر فعّالان در عرصۀ این صنعت می باشد.

وی با بیان اینکه صنعت گردشگری امروزه در جهان به مثابۀ صنعتی پاک، درآمدزا و اشتغال آفرین بسیار مورد توجّه است، اظهار داشت: ایران علی رغم بهره مندی از آثار متعدّد تاریخی و طبیعی و جاذبه های فراوان گردشگری، به دلایل گوناگون هنوز نتوانسته سهم و جایگاه مناسبی در این صنعت جهانی داشته باشد.

مدیر موسسه کوشک نگارین افزود: با توجه به این اینکه در حال حاضر معضل بیکاری و آسیب های ناشی از آن، از جدّی ترین مشکلات کشور بوده و دغدغه اصلی مردم و مسئولین اشتغال جوانان است، این مؤسسه به سهم خود می کوشد تا مشخصاً پلی میان دانشگاه و صنعت گردشگری باشد و با هدایت و مهارت آموزی و توانمندسازی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی، زمینه حضور و فعالیت ایشان در صنعت گردشگری را فراهم نماید.

تشکری خاطر نشان کرد : بدین منظور مؤسسه کوشک نگارین یزد اقدام به برگزاری یک دوره آموزشی «راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی» نموده است که علاقمندان پس از سپری نمودن موفقیت آمیز این دوره و دریافت کارت راهنمای تور از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری میتوانند نسبت به حضور در عرصۀ صنعت گردشگری و همکاری با فعلان در این صنعت اقدام نمایند.

وی تصریح نمود : با توجّه به ثبت شهر تاریخی یزد در فهرست آثار جهانی، این مؤسسه در عین حال اقدام به برگزاری کارگاههای آموزشی با رویکرد یزدشناسی نموده است و نخستین کارگاه با عنوان «آشنایی با آثار و ابنیه تاریخی زرتشتیان یزد» در شهریوماه برگزار میگردد.

تشکری در پایان با بیان اینکه دارندگان مدرک کارشناسی در رشته های مختلف می توانند در این دوره ها و کارگاهها شرکت کنند یادآور شد: هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و زمان برگزاری کلاسها نیز از تنوع بالایی برخوردار است.

وی افزود: علاقمندان برای شرکت در دوره ها و کارگاه های آموزشی مؤسسه کوشک نگارین میتوانند به محل مؤسسه به نشانی میدان فرهنگ ( نعل اسبی)، ابتدای بلوار پروفسور حسابی مراجعه کنند و یا با شماره تلفن ۳۸۲۱۹۱۷۱ تماس حاصل فرمایند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۸۲
برچسب ها:

You cannot copy content of this page