کشاورز خیر فهرجی الگوی نوعدوستی و احسان

دسته: اجتماعی
یک دیدگاه
یکشنبه - 16 مهر 1396
کشاورز خیر فهرجی الگوی نوعدوستی و احسان

کشاورز خیر فهرجی با ارسال محصولات تولیدی خود برای محرومان شهرستان بافق، به الگویی برای نوعدوستی و احسان تبدیل شده است.

کشاورز خیر فهرجی با ارسال محصولات تولیدی خود برای محرومان شهرستان بافق، به الگویی برای نوعدوستی و احسان تبدیل شده است.

IMG_20171008_132555

در صورتی که هر یک از ما نگاهی به وضعیت اطرافیان و همشهریان خود بیاندازیم، متوجه می‌شویم که بسیاری از این افراد که حتی ارتباط نزدیکی با ما دارند، افرادی هستند که توان مالی بالایی در تامین مایحتاج زندگی خود ندارند ولی به دلیل عزت نفس بالایی که دارند، حاضر نیستند دست در برابر همه مردم دراز کنند.

افرادی که شاید شب‌های زیادی سرگرسنه بر روی زمین گذاشته‌اند ولی حاضر نشدند عزت خود را زیرپا بگذارند حتی اگر به قیمت شرمندگی در برابر اعضای خانواده شود.

در مقابل این افراد، جامعه ما دارای افراد زیادی هستند که آنها هم در عین گمنامی، اقدام به کمک به نیازمندان می‌کنند و نه تنها در بین اطرافیان و همشهریان خود، حتی به نیازمندان مناطق مختلف دیگر هم توجه دارند.

IMG_20171008_132557

فرهاد زارع کارآفرین فهرجی است که توانسته با همت و تلاش تعداد زیادی از بانوان و مردان شهر یزد و روستاهای اطراف را در سوله بسته‌بندی صیفی‌جات مشغول بکار نماید.

این خیر جوان با تلاش بسیار زیادی که انجام داده، موفق شده که بخشی از نیازهای روستاییان فهرج و اطراف آن را برطرف کرده و با اشتغال ایجاد شده، زمینه خودکفایی آنها را فراهم نماید.

IMG_20171008_132549

بسیاری از افرادی که در حال حاضر در واحد این واحد بسته بندی در حال فعالیتند، روستاییانی هستند که پیش از مشغول به کار شدن در این مرکز مددجوی کمیته امداد بودند و الان توانایی کار و کسب درآمد پیدا کرده‌اند.

کسب درآمد در زمینه بسته‌بندی و همچنین تهیه صیفی جات با هزینه بسیار کمتر از بازار از جمله مزایایی است که نیروهای شاغل در این واحد بسته‌بندی از آن بهره‌مند شده‌اند.

IMG_20171008_132552

ایجاد اشتغال تنها فعالیتی نیست که این خیر نیکوکار فهرجی انجام می دهد و وی با مساعدت و همکاری قدرت پوررضا و ایمان باقری در چند وقت اخیر اقدام به ارسال محموله صیفی جات از جمله خیارسبز، کدو، فلفل دلمه ای و بادمجان برای مددجویان شهرستان بافق کرده است.

صیفی جاتی که توسط این دو جوان فهرجی به بافق ارسال می‌شود، توسط کمیته امداد این شهرستان در میان نیازمندان و محرومین و همچنین مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) بافق توزیع می‌شود.

با توجه به سختی که نیازمندان جامعه در تهیه مایحتاج زندگی خود به ویژه محصولات خوراکی دارند، از زمانی که این کار را دو جوان خیر فهرجی شروع کرده‌اند، بخش قابل توجهی از این مشکل برطرف شده است.

با وجودی که این اقدام نمی‌تواند مشکل تمام نیازمندان جامعه را برطرف کند و تنها بخشی از نیاز جمعیت کمی از نیازمندان استان و کشور را رفع می‌کند، در صورت ترویج چنین اقدامات خیرخواهانه‌ای و گرایش همگانی به آن، می‌توان امید داشت که مشکلات همه مردم رفع شود.

سیدرضا هاشم‌پور با توجه به اهمیت ترویج این اقدام خیرخواهانه، مدیر کمیته امداد شهرستان بافق هم امروز با حضور در این دهستان که در ۹۰ کیلومتری بافق قرار دارد، اقدام به تجلیل از اقدامات خیرخواهانه این دو جوان کرد.

وی در این دیدار با اشاره به اینکه رویکرد کمیته امداد امام خمینی(ره) در ارتباط با مددجویان را توانمندسازی و خودکفایی دانست و افزود: خوشبختانه اقدامات بسیار گسترده‌ای در این زمینه صورت گرفته است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) بافق با اشاره به همت دو جوان فهرجی در رفع نیاز محرومان در نقاط مختلف تصریح کرد: در صورتی که بتوان چنین اقدامی را در سطح جامعه گسترش داد، قطعا می‌توان بسیاری از مشکلات موجود که نیازمندان جامعه با آن روبرو هستند را برطرف کرد.

این دو جوان فهرجی، از زمان شروع به کار خود، تاکنون بالغ بر پنج تن انواع صیفی جات به نقاط مختلف شهرستان بافق ارسال کرده‌اند و این محصولات در میان نیازمندان این شهرستان توزیع شده است.

علاوه بر شهرستان بافق، محصولات تولیدی این دو خیر فهرجی برای استفاده محرومان نقاط مختلف استان یزد توزیع شده که از جمله این نقاط می‌توان به محمدآباد، روستاهای اطراف فهرج، نیازمندان فهرج، نیازمندان یزد اشاره کرد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۶۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 17 مهر 1396 - 7:54 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خیارسبز، کدو، فلفل دلمه ای و بادمجان

گوشت، برنج، روغن و مرغ

You cannot copy content of this page