رئیس پلیس راهوربافق: کاهش تصادفات جرحی و فوتی را شاهد هستیم

دسته: عمومی
2 دیدگاه
چهارشنبه - 3 اکتبر 2012

رئیس پلیس راهور فرماندهی نیروی انتظامی بافق، در زمینه  کاهش تصادفات در سطح شهر بافق در نشست خبری، عنوان کرد: تصادفات فوتی سال 90 نسبت به سال 89 به میزان 63 درصد کاهش داشته و همچنین تصادف های جرحی  نیز  33 درصد کاهش یافت.

مهدی زارع ادامه داد: در 6 ماهه ابتدای سال 91 نسبت به مدت مشابه در 6 ماهه سال 90 به میزان 5/12 درصد کاهش تصادفات جرحی و همچنین کاهش 25درصدی تصادف های فوتی را نیز شاهد هستیم.

وی افزود: کاهش تصادفات از سال 86 شروع و اوج آن در سال 90 بود و یکی از دلایل قانون جدید راهور است که کاهش 14 درصدی در کشور و 15 درصدی استان یزد در تصادف ها را شاهد هستیم و نکته دوم تعامل خوبی که با سازمانهای ذی ربط برقرار گردید و در سال 90 ملموس شد.

زارع تصریح کرد: نزدیک به 50 درصد تصادف های شهرستان مربوط به عابرین پیاده بوده و 80 درصد از این مقدار در میدان امامزاده بافق صورت گرفته است و در نشست های شورای ترافیک ایمن سازی این میدان در دستورکار قرار گرفت و لازم است نهادهای مرتبط اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: البته در قانون جدید راهنمایی رانندگی عابرین نیز موظفند از محل های مشخص شده و ایمن عبور کنند. وی افزود: اگر نهادی در انجام وظایف محوله در امر ترافیک کوتاهی و قصور داشته باشد در کارشناسی تصادفات ناشی از مورد ذکر شده میزان تقصیر آن سازمان لحاظ می گردد.

وی با اشاره به وجود 17 هزار عدد موتورسیکلت در شهرستان، یادآورشد: بزرگترین بخش تصادف های فوتی در بین موتورسواران بوده و عدم استفاده از کلاه ایمنی با وجود توصیه ها و برخوردهای قانونی یکی از مهمترین دلایل این موضوع است.

مهدی زارع با اشاره به ممنوعیت تردد موتورسیکلت های سنگین، بیان کرد: اطلاعیه ای در این خصوص در نماز جمعه قرائت گردید و توقیف 3 دستگاه موتورسیکلت سنگین را نیز داشتیم و اکنون تردد این موتورها را شاهد نیستم و اگر موردی وجود دارد مردم گزارش نمایند.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی بافق در پاسخ به سوالی در خصوص ضرورت احداث زیرگذر، خاطرنشان کرد: با توجه به ترافیک موجود در میدان امامزاده بافق در سالهای آینده بطور حتم دچار مشکل می شویم و باید برای این مهم تدابیری اتخاذ گردد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
ابوالفضل این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 3 اکتبر 2012 - 12:56 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آیا میشه بافق ما هم مثل شهرها زیر گذر داشته باشه!!!؟؟؟

بافقي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 6 اکتبر 2012 - 9:02 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چرا بعد از ظهرهاي پنج شنبه مياد تو خيابون شهدا كه هنوز آسفالت نشده وشهرداري تحويل نداده مردم را جريمه ميكنه