مسئولین مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو چشم طمع از معدن ۱۹D بافق بردارند

دسته: صنعت و معدن , مقالات
۶ دیدگاه
سه‌شنبه - 21 فروردین 1397

طبق بررسی و اکتشاف شرکت سنگ آهن مرکزی ایران-بافق  در بلوک معدنی بافق با مرکزیت چغارت بالغ بر ۶۰ آنومالی وجود دارد که از رباط پشت بادام تا جلال آباد زرند گسترانیده شده است،نظر به اینکه معدن چادرملون اردکان(آنومالی ۲۰) بالغ بر ۳۰۰ میلیون تن ذخیره دارد و از نظر فاصله در حدود ۲۰ کیلومتری معدن چادرملوی بهاباد(آنومالی ۱۸) واقع شده متذکر می شود مسئولین مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو چشم طمع از معدن ۱۹D بافق بردارند و به دنبال تامین سنگ از معادنی مثل آنومالی های ۲۰-۲۱-۲۲-۲۳-۲۴-۲۵ و …. در محدوده اردکان باشند زیرا شرکت سنگ آهن مرکزی-بافق با کمبود خوراک روبروست و معدن چغارت نفس های آخر را می کشد.چند سالی است به دلیل کمبود سنگ آهن، کارخانه خردایش چغارت با کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت خود کار می کند و از ذخیره ۱۷۰ میلیون تنی چغارت کمتر از ۱۰ میلیون تن باقیمانده و این در حالی است که بیش از ۱۰۰ میلیون تن از ذخیره چادرملو باقیست.

با عنایت به قوانین بهره برداری از معادن ،حق تقدم بهره برداری از معادن با شرکتی است که اکتشافات آن را انجام داده لذا بهره برداری از معدن ۱۹D به شرکت سنگ آهن مرکزی –بافق می رسد نه معدن چادرملو لذا به مسئولین آن یادآور می شود حوالی آنومالی های چادرملون دنبال تامین خوراک باشند نه حوالی چغارت .

نظر به اتمام ذخیره چغارت و پایین بودن عیار سنگ آهن معادنی همچون سه چاهون،آنومالی شمالی و…،آنومالی ۱۹D می تواند حافظ فرصت شغلی حدود۶ هزار نفر شاغل فعلی این شرکت،پاسخگوی نیاز سنگ آهن مرکزی و خطوط تولید سنگ آهن دانه بندی و کنسانتره آن جهت تامین خوراک واحدهای فولادی و ذوب آهن کشور باشد لذا از جناب آقای صباغیان نماینده محترم مجلس و سایر مسئولان شهرستان بافق درخواست می شود معدن ۱۹D برای بافق حفظ شود و معادنی که ذخیره میلیارد تنی داشته و طبق اکتشاف و ادعای مسئولین چادرملو یافت شده جایگزین این محدوده معدنی گردد .

       حمیدرضا رنجبر بافقی

کارشناس معادن و صنایع معدنی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۰۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
سهیل این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 21 فروردین 1397 - 7:46 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مسئولین قبلا دو دستی معدن را پیشکش کرده اند پس زور الکی نزنیم.

میرزا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 21 فروردین 1397 - 8:44 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت مهندس .
ان شاالله روح پدر شهیدتون با شهدای کربلا محشور و همنشین. شود…

محمد رضا برزگری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 21 فروردین 1397 - 8:45 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت مهندس

فتاحی قلعه ای این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 21 فروردین 1397 - 9:39 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب مهندس دزدان غاصبان سرگردنه هرروز دنبال دسیسه و نیرنگ هستند و حتما با جوانان متعهد امثال جنابعالی، نقشه های شومشان برملا خواهد شد.

غنی زاده این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 21 فروردین 1397 - 10:32 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

افرین به همتتان

علي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 21 فروردین 1397 - 3:44 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
در صورتی که دلیل اینکه آنومالی ١٩ به این روز افتاده و واگذار شد چه کسی بانی و علت این کار شد اگر این موضوع شفاف گردد بهتر میتواند نماینده محترم پیگیری و به جایی برسیم که مجددا به جای کنسرسیوم به چغارت واگذار گردد

You cannot copy content of this page