به وقت بیداری و مطالبه گری

دسته: مقالات
۲ دیدگاه
پنج‌شنبه - 6 اردیبهشت 1397

سال نو شد و یک دوازدهمش گذشت.
اردیبهشت به پنجم رسید و یادآور حمایت خداوند از یک بیداری تاریخی در صحرای طبس شد یاری خداوند با طوفانی از شن که عملیات پنجه عقاب استکبار و مافیای زر و زور را بر ضد انقلاب اسلامی نشانه رفت و انرا درهم پیچید تا دنیا بداند یدالله فوق ایدیهم.

 اردیبهشت ماه برای مردم بافق نیز تداعی کننده خاطراتی از بیداری است . خاطراتی از جوشش و یک صدایی ، وحدت و یک دلی مردمی ولایتمدار و شهیدپرور که خوشبختاته میتوان خاطراتش را در گوشه کنار شهر پیدا کرد. خاطراتی در دهه ۹۰ شمسی که آغازی شد بر پایان بی مهریهایی از جنسهای مختلف ، بیمهریهایی از عدم توجه به پیشرفت منابع انسانی و توسعه همه جانبه بافق که سالها بر چهره شهر نقش بسته بود.

 اردیبهشت ماهی ماندگار برای بافق شد هر چند بیمدیریتی عده ای در ان زمان طعم تلخی از دیکتاتور را به مردم نشان داد اما خوشبختانه با درایت مسئولین کشوری و … ختم به خیر شد و مردم ولی نعمت ماندند و بیداری و مطالبه گری مردم بافق جانی تازه گرفت .

از ان ابتدای دهه ۹۰ تا امروز شهر تفاوتهایی کرده و قدم هایی به سمت توسعه و پیشرفت برداشته است ، هر چند به جایگاهی که می بایست نرسیده است ولی بر بافقیان مبرهن است که با مطالبه گری بود که گاز این دغدغه دیرین مردم ، علی رغم میل باطنی مافیایی که سنگ انداز راه بودند به بافق رسید ، از مطالبه گری خستگی ناپذیر مردم بود که صورت جلسه ای تاریخی در بافق تنظیم شد و چراغ راه مطالبه گری پرفروغتر گردید و سبب شد انانکه تا این سالها چشم طمع به منابع بافق داشتند و منافع شخصی و مافیایی خود را در سایه غفلت بافقیان دنبال میکردند راه خود را بهتر بشناسند .

از ان به بعد شد که بافق در روند پیشرفت و توسعه موفقتر شد چراکه نظارت مردم علی الخصوص جوانان بافقی حامی فعالیتها و تلاشهای مدیران و مسئولین شد و با کوتاه شدن دستهای پشت پرده ، پروژه های مختلف ناچار به حرکت شدند . بعنوان نمونه میتوان به ادامه دو بانده شدن جاده بافق یزد درشرایط بد اقتصادی اشاره کرد که از همین مطالبه گری مردم و تلاش مضاعف مسئولین ناشی میشود .

یکی از بزرگترین نتایج بیداری و مطالبه گری مردم بافق را میتوان داشتن یک نماینده فعال و بافقی در مجلس دانست که قطعا اگر نبود عزم بلند و همت مضاعف پیر و جوان بافقی محقق شدنی نبود. و خرسندیم که روح خودباوری در مردم زنده شد و تابوی نداشتن نماینده ای بافقی در مجلس شورای اسلامی شکست .

این روزها هم که باز جوانان بافقی با مطالبه گری و پیگیری مجددانه خود در حال رقم زدن اردیبهشتی دیگرند تا به  فضل الهی آینده ای پایدار برای بافق را به کمک مسئولین تضمین نمایند .

دهه ۹۰ بافق را میتوان دهه بیداری در اردیبهشت خواند . امید است اردیبهشتهای دهه ۹۰ همچنان برای بافق آمد داشته باشد و بیداری و مطالبه گری مردم که اثرش مشهود بوده است ، همچنان برقرار و حامی مسئولین باشد .
محمد مهدی علیزاده فلاح


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۸۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
بلال این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 6 اردیبهشت 1397 - 9:29 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اتفاقا اردیبهشت نود نه تنها برای بافق سراغاز پیشرفت نبود بلکه بکلی تاراج کردند معادنش را و البته درین بین، برخی ها هم مدیر شدند و هم نماینده. صورتجلسه هم که چرتی بیش نبود.

محمود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 8 اردیبهشت 1397 - 7:11 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

زیبا نوشته اید. از اردیبیهشت ۹۰ به دارالشجاعه بودن بافق ایمان اوردم و اینکه هرجا لازم باشد مردم بافق در مقابل ظلم قیام خواهند نمود.

You cannot copy content of this page