روز جوان و کتابی را که به جوانان بافقی معرفی می کنم

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
شنبه - 8 اردیبهشت 1397

امروز هشتم اردیبهشت ماه مصادف است با یازدهم ماه شعبان که سالروز ولادت حضرت علی اکبر (ع) فرزند بزرگ امام حسین (ع) در سال ۳۳ هجری قمری می‌باشد.
علی اکبر همان جوان ۲۸ ساله ای که در واقعه کربلا و هنگامی که همچون شیر به قلب لشکر یزید بن معاویه حمله ور شد افراد لشکر از شباهت کامل ایشان به پیامبر اکرم (ص) انگشت حیرت به دهان گرفته بودند.
این روز در تقویم میهن اسلامی “روز جوان” نامیده شده است.

و اما با این مقدمه، گریزی بزنیم به مبحث دیگر و نتیجه گیری از آن:

یک جوان، علاوه بر داشتن تعهد و پایبندی به ارزش های انسانی باید دو صفت بارز “عزت‌ نفس” و “اعتماد به نفس” را در خود جمع کند.

اعتماد به نفس یعنی باور داشتن به توان و توانمندی های خود و چنانچه یک فرد به خودباوری برسد، به وضعیت موجود و حفظ آن قانع نیست و لذا ترقی خواه بوده و سعی می‌کند با طی کردن مراحل ترقی، بر جامعه و محیط پیرامون خود اثرگذار باشد.

وقتی صحبت از ترقی می‌شود نباید اذهان محدود به ترقی در سلسله مراتب اداری و یا طی مدارج علمی محدود گردد. این دو در عین اینکه مهم می‌باشند لیکن در دنیای فرصت‌ها و ظرفیت‌های مختلف بشر می توانند دو عنوان از هزاران عنوان قابل دسترسی باشند.

یکی از بهترین مراحل ترقی این است که هر روز انسان در فکر تولید یک محصول جدید برای همنوعان باشد؛ حال، این محصول می‌تواند یک کالا باشد یا یک خدمت که نمونه بارز آن ماتسوشیتا پدر مدیریت ژاپن می باشد.

کتاب سرگذشت و تجارب ماتسوشیتا تحت عنوان “نه برای لقمه ای نان” می تواند پنجره جدیدی در برابر دیدگان ما بگشاید. ماتسوشیتا فرزند کوچک یک خانواده ۱۰ نفره ژاپنی می باشد که با خودسازی و کسب مهارت از یک دهکده با امکانات کم به بنیانگذار بزرگ کارخانجات لوازم خانگی با برند پاناسونیک و پدر مدیریت ژاپنی تبدیل می‌شود … .

محمد زاده رحمانی/ فرماندار بافق


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۲۸
برچسب ها:

You cannot copy content of this page